Ikerterhességgel nem fogadni szülészt és elzavarni a védőnőt nagy felelőtlenség?
A sima orvos is orvos.
A vedonot meg irasban le lehet mondani.
A védőnőt ne zavard el, neki "hivatalból" kell veled törődnie és ha ezt visszautasítod akkor annak következményei vannak (nem tudom a részleteket de engem is fenyegetett ilyesmivel az egyik védőnő).
Nem fogadni orvost nem felelőtlenség, így is ellátnak, jól fog jönni az a pénz másra.
Az elzavarást úgy értettem, hogy le lett mondva, bár harcolt ellene, hogy ne mondjam le.....
Szülészre meg nincs felesleges 120.000-rem plusz legalább egy tízesem minden hónapban, hogy a zsebét tömködjem.
A védőnői szolgáltatást le lehet mondani.
Az ikerterhesség/-szülés mindenképpen extra kockázatokat hordoz magában. Ha jó orvoshoz kerülsz, akkor nincs gond, ha nem, akkor van. Ezt a kockázatot neked kell vállalni.
Én egy gyereket szültem csak, fogadott orvossal. Valamiért az ügyeletes orvos is ott kódorgott körülöttünk (gondolom akkor éppen nem szült más). A kitolási szakasznál kiderült, hogy elakadt a baba koponyája. Az orvosom azonnal riasztott egy kisebb csapatot, hogy vákuummal kell kiszedni, kell a segítség. Az ügyeletes orvos elkezdett vitatkozni vele, hogy dehogy kell, biztos nem nyomok eléggé, még erőltessék.
Az orvosom határozottan csendre intette, hogy ez itt az ő felelőssége, most nem bocsátkozik vitába, vagy segít, vagy menjen ki.
Az orvosomnak lett igaza, ha nem rántja össze a csapatot és nem szedik ki gyorsan vákuummal, simán oxigénhiányos lehetett volna.
Örülök, hogy nem arra az ügyeletes orvosra voltam bízva. Vele később is volt gond, mert a hazaindulásnál is neki kellett volna kiadnia a zárójelentést, de mindenféle, szakmailag megalapozatlan dologgal kekeckedett. Akkor már az osztályvezetőt kellett odahívni, ő tett rendet (ekkor se az ügyeletesnek volt igaza).
A védőnői tanácsadás, a jogszabály által a védőnők számára előírt szűrések igénybevétele nem kötelező, mint ahogy az orvosi vizsgálatokon való részvétel sem. A szülő döntése, hogy él-e az adott lehetőségekkel.
A témához kapcsolódó jogszabályok, dokumentumok:
49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelet a területi védőnői ellátásról
Az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokollja. A védőnő feladatai a várandós gondozásban. (Védőnői Szakmai Kollégium)
Ha nem is csíped a védőnőt csak pár percet kell vele töltened. Találtál mást vagy ki fogja majd az adatokat lemérni beírni? (Vizelet,vérnyomás...)
Normális orvos (aki a szakma iránt elkötelezett és nem a pénz az elsődleges), nem mond árat. Hanem tényleg annyit adsz, amennyit képes vagy és szeretnél.
Nem kell havonta járni, ha nem indokolt. Én talán ötször voltam a terhesség alatt, az utolsó két alkalommal már a kórházba, ügyeleti időbe hívott be és ott nem is fogadott el pénzt. Persze itt már benne volt a pakliban, hogy ha épp szüléshez riasztják, akkor várakoznom kell.
Ha peched van és rossz orvost fogsz ki, akkor viszont a két gyerek fejlesztése még többe fog kerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!