Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség kezdetén 3,93 TSH?

Terhesség kezdetén 3,93 TSH?

Figyelt kérdés
elég magas ,nem?
2015. szept. 8. 19:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Endokrinológus látott? Valóban magas. Bogyót szedsz? :)
2015. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Júj, az elég sok!

A pajzsmirigynek pedig nagyon rendben kell lennie a terhesség alatt.

Nekem azt mondta a dokim, hogy legyen 2 alatt....

Van jó dokid? Hány hetes terhes vagy?

2015. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
még csak 4 hetes. most derült ki. megnézettem önszántamból. doki még nem látott
2015. szept. 8. 20:25
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

A TSH nem számít, azt az agyalapi mirigy termeli és pajzsmirigy serkentő hormon, nem az befolyásolja a babád fejlődését, hanem a T4 és T3, amit a pajzsmirigyed termel. Mindenféleképpen menj el endokrinológushoz, de lehet neked így is elég T4 termelődik. Én pont az a véglet vagyok, akinek 1,2-vel már pm alulműködése volt. Jelenleg 0,01-es TSH-m és nekem így termelődik elég t4, de a terhességem alatt felment 0,14-re és meg kellett emelni a letrox adagom. Sok sikert!

12h km

2015. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
az a furi, hogy ha nem nézetem meg önszorgalomból, ki se derül, hogy mennyi a tsh-m. első terhességemnél sose néztek tsh-t... fogalmam sincs,ott mennyi lehetett
2015. szept. 8. 21:09
 6/23 A kérdező kommentje:
a nőgyógyászomhoz szeptember végére kaptam időpontot... addig most mi lesz? hívjam körbe a város összes nőgyógyászát, hátha valaki hamarabb behív? endokrinológus egy van a városban magánban. oda se mostanában kapok időpontot... :/
2015. szept. 8. 21:10
 7/23 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled, velem sem foglalkoztak, mivel nem tervezett a terhességem nem szedtem rendesen a tablettám a pm alulműködésre, neten olvastam utána, hogy mennyire fontos is ez az első trimeszterben. Nagyon megijedtem! 9 hetesen magamtól vizsgálat nélkül emeltem meg a gyógyszerem és a doki szerint jól tettem. Én se a városomban járok endokrinológushoz, de a nőgyógyász ehhez nem ért és nem is kérhet T4, T3 vizsgálatot. Ha ne adj isten rendezetlen pajzsmirigy problémád van, akkor nőhet a vetélés kockázata, valamint állítólag nem lesz annyira okos a gyermeked, nem megy majd neki annyira a tanulás. A pajzsmirigy hormon lét fontosságú a babád számára, mivel neki ekkor még nincs pajzsmirigye, a te pajzsmirigyed hormonjaid használja a szervei és idegrendszere kifejlődéséhez. Hova valósi vagy? Én Kecskemétre járok, nekem ez van közel.
2015. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
győri
2015. szept. 8. 21:38
 9/23 anonim ***** válasza:
Házi orvosnál is megpróbálkozhatnál! Hátha ő kiírna neked t4,t3 vizsgálatot! Mond el, hogy ez most fontos neked. Letroxot ő is felírhat, ha nem termelődik elég t4. Amúgy a T4 akkor jó, ha a minimum a referencia tartomány közepén van, T3 pedig a referencia tartomány felső határértékénél kell hogy legyen. Én már rengeteged mindent tudok a dokimtól, meg az internetről. :)
2015. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van két endokrinológus, aki győri. Magánrendelés. Mond a telefonba, hogy fontos, mert terhes vagy és a tsh-d magas.

2015. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!