Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha rögtön a terhesség kezdetén...

Ha rögtön a terhesség kezdetén kiderül, h baj van a pajzsmiriggyel akkor még megmenthető a baba?

Figyelt kérdés
És igy mi van azzal,h nagy esély van arra,h a baba beteg lesz?
2013. ápr. 26. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
hogy a fenébe ne:) és baja sem lesz, ne aggódj, hacsak nem 30 a TSH-d kb., de túl van ez reagálva, ami nem baj, mert nézesse csak meg a kismama, semmibe nem telik, de ne aggódj, semmi baj nem lesz!
2013. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre èn is kivàncsi lennèk...Neked mennyi a TSH-d? Nèztèk màr? Nekem 2 felett volt joval, mèg teherbeesés elott. Hètfon megyek eloszor orvoshoz, akkor lèpek a 6. hètbe. Rogton kèrni fogom èn is a vizsgàlatot.
2013. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj,köszönöm a választ. Én ma voltam,hétfőn lesz eredmény,a terhesség még csak gyanús nálam,de ha nem jelent gondot,akkor nagyon remélem,h az vagyok:)
2013. ápr. 26. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az első terhesség "előtt" derült ki a pm problémám, de akkor már késő volt, mikor teherbe estem 12 volt a tsh-m, nagyon megijesztettek, el akarták vetetni, hogy úgyse lesz egészséges. Hülye barom... Ez csak egy orvos véleménye volt, a többi, nem látta annyira tragikusnak a dolgot. A veszély abban volt, hogy így nagyobb eséllyel megy el a baba, áll meg a szíve az első 12 hétben. A lányom megszületett, semmi baja.

Aztán véletlenül újra teherbe estem, és akkor kimaradt egy év kontroll így nagyon elszaladt a tsh-m mikor újra várandós lettem, akkor 49 volt. Másik orvoshoz mentem, azt mondta semmi gond, de tudjam, hogy akár el is mehet a baba, de ha a 12. héten is él szépen nő addig akkor semmi baj. Most vagyok 21 hetes, eddig semmi gond és nem is lesz, a tsh-mat szépen beállították, egész sok gyógyszert kell szednem, de ez nem baj.


Szóval ha kiderül, hogy nagy a tsh és terhes vagy, akkor azonnal, még aznap, endokrinológushoz kell menni és ad gyógyszert,nem lesz semmi baj.

2013. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hétfőn lesznek meg az eredmények,de az ünnepek miatt csak csütörtökön fogad a doki. Minden esetre jó hallani a pozitiv történeteket. Volt egy vetélésem már a 6.héten,de erre a vizsgálatra nem is küldtek el,másra se nagyon,szinte olyan mindennaposnak,semmiségnek titulálták az egészet.
2013. ápr. 27. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!