Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti visszamennétek a helyemben...

Ti visszamennétek a helyemben dolgozni?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok. Nagyon vágytunk erre a babára, úgyhogy most nagyon nagy nálunk a boldogság. Nincs rosszullét, nagyon más tünetem se, hál' Istennek eddig jól bírom. A problémám ott kezdődik, hogy egy picit barnáztam egy hete, és a doki egyből kiírt veszélyeztetett terhesnek. Pihenés. Táppénz. Viszont már jól vagyok, ha szeretném, vissza is mehetnék dolgozni. Irodai munkát végzek, ami nem lenne rossz, csak iszonyat sok a munka, kevesen vagyunk, nagyon sok a stressz, legfőképp a közvetlen főnökömnek köszönhetően. Bejelentettem, h kismama vagyok, még idő előtt, azért, mert hazudni sem akartam, h miért vagyok táppénzen, meg nem tudtam mi lesz még. Erre megkaptam, h rám nem lehet számítani, meg én tőle, ha visszamegyek ne várjak segítséget, hogy esetleg tehermentesítsen, készüljek fel a túlórákra is...(amit szerintem meg sem tehetne...egy kismama nem túlórázhat, nem?) Szóval, szar helyzet, mert jól vagyok, mennék dolgozni, nemcsak a pénz miatt, hanem mert ráérnék még itthon ülni, és a négy falat nézni. De ez a szörnyeteg nő, akinek megjegyzem, senkije sincs, soha nem szült, abszolút nem könnyíti meg a helyzetem. Így féltem a babám egészségét, a sok stressztől...Ti mit tennétek a helyemben, vagy ilyen esetben? Volt valaki hasonló helyzetben?

2015. febr. 9. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Én ilyen helyzetben nem mennék vissza dolgozni.A baba fontosabb lenne.
2015. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Én nem mennék.. főleg, ha így fogadta a főnököd a hírt és ilyen véleményt is nyilvánított hozzá. Ha van benne rosszindulat, az ilyenből kinézem, hogy direkt bosszant vagy keresztbetesz neked, csak azért, hogy érezze a saját fölényét. Tehát.. biztosan nem mennék vissza.
2015. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 piroska és a farkas ***** válasza:
54%
Dehogy menj! Hidd el, az otthonlétben sok örömet lehet találni, és ha nem vagy rosszul,akkor hasznos dolgokkal is lehet tölteni, akár vmi tanfolyamot végezni, nyelvet tanulni, stb... Én is otthon voltam a 7. héttől.
2015. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez a nő biztos hogy hatalommániás! Ha folyamatosan stresszelsz miatta, mint ahogy ezt irtad, ne menj vissza, inkább otthon nézd a 4 falat, nyugalomban. Főleg hogy veszélyeztetett vagy, szándékosan akasztaná rád ezt a nyomást és a terheket. Ne dolgozz tovább! Boldog babavárást!!! :)
2015. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Ne nmej vissza.
2015. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem mennék vissza. Hiába ülsz, ha stresszelsz, nem jó a babának, még problémamentes terhességnél sem. Persze kérd ki az orvosod véleményét is, de szerintem így táppénzen fog tartani végig. Jól tudod, kismamának nem rendelhetnek el túlórát.
2015. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem mennék vissza.
2015. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Eszembe sem jutna visszamenni.
2015. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem mennék vissza a helyedben, ha anyagilag meg tudnátok oldani. A főnök nagyon mrg tudja keseríteni az életedet.

Kérdezted, volt-e valaki hasonló helyzetben?

Voltam, 2x is.

Először a 2. babámnál. Elég érdekes helyzet volt. A főnököm nagyon szeretett, a jobbkeze voltam. Az első gyereknél végig dolgoztam, mindent megtett, hogy jól érezzem magam.

1,5 éves volt a fiam, amikor kikönyörögte, hogy menjek vissza, mert nem boldogulnak.

A második terhességemnél megbolondult. Amikor bejelentettem, teljesen kiakadt, hogy ő ezt nem tudja tolerálni, megint cserbenhagyom. Hetekig volt megőrülve, végül feladtam, és a 12. héten elmentem táppénzre. Őszintén elmondtam neki, hogy miért.

Amikor visszamentem, újra normális volt, és öröm volt vele dolgozni, csak költözés miatt mondtam fel.


Másik munkahelyemen már 5 hetesen el kellett mondanom a babát. Inzulinos cukorbeteg vagyok, terhesség alatt mégúgy sem volt megengedett, hogy ne időre csináljak mindent.

Nem nagy dolgot kértem, csak annyit, ha idő van szúrhassak, rá 20 percre ehessek. Ennek nem terhesen is normálisnak kellene lennie.

Közölte, hogy szúrjak, amikor akarok, de enni csak akkor mehetek, ha nincs az ablakomnál senki (posta). Na ilyen nem nagyon van, asztalnál meg nem ehettem.

Leesett a cukrom, mert nem ehettem az inzulinra. Ha meg nem mertem beadni, az egekben volt. 3 napig türelemmel voltam, gondoltam, majd észhez tér. Nem tért.

A dokim meg sokkot kapott az értékeimtől, és amikor elmondtam, mi történt, nem engedett dolgozni. Így a 6. héttől otthon voltam.

2015. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha csak az írás elejét olvasom, és jól vagy, tuti visszamennék.

Ha a végét is, akkor pedig egye meg, amit főz, nem mennék vissza.


Én szülésig dolgoztam, szóval simán lehet bírni, még a stresszt is (tervezőiroda, rengeteg határidős munka, őrült nyomás), de ha a főnököm, akiért dolgozok végülis és akit segítek a munkájában nyomott volna lefele és gonoszkodi, azonnal eljöttem volna és másik munkahwelyre is mennék vissza gyerek után is.

2015. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!