Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben dolgozni a nyári szünet után?

Figyelt kérdés
Ha most sikerülne végre a baba akkor augusztus végén érdemes-e beállnom még a suliba tanítónéniként?( Ekkor lennék kb. 17 hetes)
2009. máj. 16. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én simán visszamennék.38. héten is bejártam dolgozni,mert nem bírtam megülni itthon a s**gemen.:)Neked is jobb,ha nem vagy otthon bezárva,meg az a mozgás segít,h nem másszanak fel rád a plusz kilók annyira.Egy minden probléma nélküli várandósság alatt bőven tudsz dolgozni a 36. hétig,sőt még utána is.
2009. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is nyugodtan visszamehetsz, én 6. hónap végéig dolgoztam egy panzióban, töknyugis volt, igaz, kevesebb nap kellett bemennem, de jó volt, h volt dolgom, meg persze a pénz is kellett.
2009. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben mennék. Nekem szaladgálós munkám volt, egész nap mentem, mint akit üldöznek. Neha baromira utaltam mar es faradt voltam, de ugyanakkor meg élveztem is, hogy van dolgom, van hova mennem, nem kell szó szerint hónapokig csak a babára várni, hanem el van terelve a figyelmem. Így nagyon gyorsan teltek a napok, hetek, hónapok. Én azt is nagyon szerettem, hogy hordhattam a kismama felsőket, nadrágokat, nem csak azért vettem meg, hogy x időnként egyszer eltipegjek bennük az orvoshoz, meg délutánonként sétálni. Így nagyon jó volt, hogy szó szerint az egész munkahely szurkolt, kedveskedtek, nézegették a pocakomat, vigyorogtak. Több rajongóm volt, mint valaha. Mi kettecskén élünk (éltünk) a férjemmel, ha elvonultam volna betegszabira, akkor nem lett volna kinek mutogatni, hogy milyen boldog kismama vagyok. :-)

Végül én a 32. hétig dolgoztam, de akkor is csak azért szálltam ki, mert utána volt az esküvőnk, azt szervezni kellett, illetve két hétig nyaraltunk.

2009. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szeptember elején voltam 20 hetes, a téli szünetig dolgoztam. Szerintem ha jól érzed magad, akkor menj vissza dolgozni az első félévre, legfeljebb menet közben táppénzre mész.
2009. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó előtti válaszoló vagyok.

Azt én is hozzá szerettem volna tenni, hogy ha később elfáradsz, nem bírod, vagy lesznek nehezebb napok, akkor még mindig lehetsz betegszabin. Én hosszabb távon nem voltam, de bizony volt olyan, hogy alig bírtam kimászni az ágyból (hatra jártam dolgozni, négykor ébredtem), fájt a fejem, rossz volt a közérzetem, gyenge voltam, stb és akkor nemes egyszerűséggel egy-két napig táppénzen voltam. Többször előfordult, a főnököm néha már poénkodott is vele, megkérdezte munka nap végén, hogy holnap reggel találkozunk-e, vagy beteg leszek. De ez abszolút csak vicc volt. Úgy voltak velem, hogy örültek, hogy minél tovább dolgozom és nem kell idő előtt átszervezniük mindent a hosszabb távú hiányom miatt és simán megértették, hogy néha kimerülök és pihenésre van szükségem.

2009. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy érzed magad az iskolában. Ha kijössz a gyerekekkel, és örömet okoz a munkád, akkor nyugodtan menj még vissza, ha viszont lefárasztanak a kölykök, érdemesebb kiíratni magad, és megspórolni a sok idegeskedést, mert az nem jó sem neked, sem a babának.
2009. máj. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Szerencsére akkor már túl leszel a kritikus 12 héten, amikor minden fertőzés gondot okozhat.

Viszont a téli járványok idején én nem dolgoznék gyerekközösségben.

szintén tanító néni

2009. máj. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanító néni vagyok,most jöttem tp-re 36hetesen. Ha tehettem volna,én hamarabb is eljöttem volna,de így alakult. Szerintem előtte meglátod hogy érzed magad...

Jó egészséget!

2009. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A kismaminak sok boldogságot a picsihez!
2009. máj. 17. 08:28
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocs: picihez:))
2009. máj. 17. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!