Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4hete voltam utoljára uh-n....

4hete voltam utoljára uh-n. Ma a doki miért nem nézett meg uh-n? 25 hetes vagyok. Miért csak 5 hét múlva nézi meg uh-n a babát? Nem sok ez a szünet?

Figyelt kérdés

Így 25 hetesn azért 9 hét szünetet én sokallok!!!

Doki bejelenette,hogy szabira megy,azért ma megnézhetett volna,nem?


2010. aug. 5. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csupán a 4 kötelezőn voltam.- Onnan is tudtuk, hogy minden rendben van. ha szeretted volna, hogy megnézze, szólni kellett volna... vagy elmész egy fizetős uh-ra. A babád akkor is fejlődik, ha nem nézegetik állandóan (ok. én könnyen beszélek, nem első babás voltam). Egyébként sok babát eleve zavar, ha ultrahangozzák... az enyém még ezen a 4 alkalmon is igyekezett minél kisebbre összehúzni magát és elhúzódni a hatósugár elől...
2010. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár, orvosilag nincs szükség havonta UH vizsgálatra


Első gyerekemmel egyszer se voltam UH-n( akkor még nem volt divat, nem volt annyi gép)és tök egészséges

2010. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kilen hónap alatt én kb.6x voltam Uh.Ha megvizsgált és mindent rendben talált,akkor nincs miért aggódni.Az se jó ha túlzásba viszik az uh.-zást.
2010. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.baba!

Régen nem volt uh,de most azért van,hogy kiszűrjék ha baj lenne...gondolom én.

A másik kettővel minden hónapban rendesen volt vizsgálat meg uh.

Minden esetre elmegyek azért másik dokihoz is!

2010. aug. 5. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pl. a fiamat egy másik dokinál szültem aki igaz minden hónapban megvizsgálta Uh-val a fiamat, de méhszájat egyeszer sem vizsgálta meg.Én onnan tudom, hogy meg kellett volna, hogy a mostani dokim minden hónapban megnézi.Most eddig csak 3szor voltam UH-on, és még egyre megyek majd 2 hét mulva.Utoljára a 30ik héten voltam. Engem csak annyiból zavar, hogy nem tudom kb. mekkora lehet a lányom.De szerintem ha baj lenne akkor azt ezeken a kötelező UH-kon ki tudják szűrni, és ha kell akkor még kérnek több UH-s vizsgálatot. De ha téged jobban megnyugtat akkor menj el egy másik dokihoz.


36h kismami

2010. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A TB 4 UH-ot fizet, plusz az elsőt, amikor megállapítják a tehességet. A 12 hetes UH-on történik a tarkóredő vizsgálat, a 18 hetes a nagy genetikai UH, amikor mindenét alaposan megnézik, ha esetleg meg kell szakítani vmilyen rendellenesség miatt, a 32 hetesen a fekvését és a súlyát nézik+ lepény érettsége, flowmetria, az utolsó pedig a 38. héten esedékes, ami már a szülést készíti elő. Ha ez neked kevés, menj olyan magánorvoshoz, akinek van UH készüléke!


Itt olvashatsz részletesen az egészséügyi gondozás menetéről:

[link]

2010. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

TB alapon 4 uh van, ami kötelező. Neked legközelebb 28-32.hét között lenne.

Én magándokihoz járok 4-5 hetente, mindig csinál uh-t, de az más, mert fizetős.

2010. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!