Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cigiztek terhesen? És ha...

Cigiztek terhesen? És ha igen, akkor mit szól a környezet hozzá? Megpróbáltad letenni vagy meg sem fordult a fejedben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 11:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
12.12-es nek mondom, hogy a cigi kb. egy év után tisztul ki a szervezetedből, ezért a pár hónappal előtte letevés nem elég, ha már így tervez, akkor egy évvel előtte kell. Én is le tudtam tenni, de paráztam, hogy nem fog menni, ezért megkérdeztem a dokit, és ő azt mondta, hogy bizonyítottan a dohányzás a 6. hótól a leggázabb (persze előtte sem egészséges, mert nagyon sok betegségre hajlamosítja a babát - allergia, asztma, bronchitis, stb), mert 6. hótól veszi fel a gyerek intenzíven a tápanyagot, és a nikotin pont ezt gátolja, így előfordulhat tápanyaghiány miatti koraszülés, illetve kis súlyú baba is. De hidd el, menni fog a leszokás, nekem a pozitív teszt után eszembe sem jutott rágyújtani, és azóta sem, bár néha hiányzik.
2010. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Én is cigiztem terhességem előtt. Az első terhességemnél pozitív teszt után rögtön letettem a cigit, sajnos vetélés lett belőle. Még az nap a kórházban mondtam a férjemnek, hogy hozzon cigit, mert nem tudtam abba hagyni a sírást, a cigi egy picit megnyugtatott. Most ismét babát várok, de most nem sikerült azonnal letenni a cigit, naponta 1 vagy fél cigit elszívtam míg dolgoztam, ez 6. hétig volt így. Nem akartam cigizni végig így egyik napról a másikra letettem és azóta még fél szálat sem szívtam el. Egy idő után már az is zavart, ha férjem cigi szagú volt, szerencsére most már ő sem cigizik! :o)

34 hetes kismama

2010. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Szia!Én nagyon erős dohányos voltam!Napi másfél-két doboz!!!Amikor pozitívat teszteltem lecsökkentettem napi 2 max.3 szálra!Egy hét után már csak 1 szál volt naponta!Kb.5-6 hete pedig semmi!!!Aki nagyon erős dohányos annak nehéz ez!Főleg akkor ha nincs rosszul a cigitől!Én sajnos nem voltam rosszul tőle!A legjobb az egészben ,hogy világ életemben cigivel jártam wc-re!Na mostmár oda sem járok:(((((((!!!!És kövezzenek meg!De magamat ismerve,amint a babám nem fog már szopcsizni,szintes biztos ,hogy vissza fogok szokni!És az én férjem is mindig piszkált ,és piszkálni is fog emiatt!És aki soha nem dohányzott,az ezt soha az életben nem fogja megérteni!!!!!!!!
2010. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Ja és most 16 hetes vagyok!!!
2010. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Lányok! Én eddig úgy tudtam, hogy a baba életének első 6 hetében, nem "jutnak" el ilyen anyagok, vagy hogy fogalmazzam meg.

Valahol azt olvastam, hogy ha a terhesség első 6 hetében dohányzik valaki semmivel sincs több esélye a komplikációra, mint annak aki életében nem dohányzott.

Tényleg így lenne?

Félreértés ne essék, ha kiderülne, hogy pocakos vagyok, azonnal eldobnám!! :0)

2010. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
19%
en nem akarom elhinni hogy mindenki egybol a pozitiv teszt utan letudta tenni a cigit.Azelott akkor miert nem tettetek le ha ilyen egyszeru?pedig nagyon jol tudja minden dohanyos hogy az nem ugy van hogy fereteszem es kesz.Alszentek vagytok?nemmeritek gondolom kiirni hogy azert suttyomban el-elszivtok par cigit ugye?En tiz eve cigizek most babat varok dokival is beszeltem es megsem tudtam teljesen letenni.ti meg mindenki rogton?bocs de ezt nem hiszem el.
2010. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%
Én már már akkor lemondtam a cigiről, amikor elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. Ez már három éve volt, de most 16 hetes terhesen már biztos vagyok abban, hogy nincs károsító anyag a szervezetemben!
2010. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17%
14.06-os! én is ebben a cipöben járok! 20 éve cigizek és most babát várok sajna én sem tudtam letenni véglegesen. azt mondta az orvos ha nagyon kivánom gyujtsak rá mert ha szenvedek a hiányátol az rosszabb minnt ha napi pár szálat elszivok.igy egy két szál elmegy egy nap, és szerintem ezzel nagyon sokan vagyunk igy kismamák csak nem mindenki vallja be!!!! én vállalom ha megköveztek is!
2010. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
14.06! Én igenis, hogy letettem a cigit és előtte 20 évig szívtam! Te mekkora prosztó vagy! Én felfogtam akkor, hogy egy gyerek van a hasamban! Az ÉN GYEREKEM! Eddig azért nem tettem le mert csak magamat károsítottam és az nem érdekelt. Hogy jössz te ahhoz , hogy megkérdőjelezz és , hogy álszentnek nevezz bennünket? Képzeld el nekem nem volt nagy dolog, nem a karomat kellett leharapnom! Engem nem érdekel aki nem teszi le én nem fogom megkövezni, de az ilyen ganajokat mint te akinek csak arra van ereje, hogy azt kritizálja aki hajlandó valamit tenni és nem csak a pofáját jártatja nem tudom elviselni!
2010. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Különben meg kit érdekel, hogy te elhiszed e? Nem miattad tesszük!
2010. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!