Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cigiztek terhesen? És ha...

Cigiztek terhesen? És ha igen, akkor mit szól a környezet hozzá? Megpróbáltad letenni vagy meg sem fordult a fejedben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 11:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Amint terhes lettem, abban a pillanatban utáltam már a füstöt is. Pszihésen, mert egyszerűen nem birtam volna elviselni, hogy abba a csöpp kis testbe bármilyen ártalmas anyag bejusson.
2010. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%

Én nem dohányzom, ebből következik, hogy amúgy is utálom a cigit. :P

Amikor a kórházban voltam, két szoptatás között mentek ki a nők cigizni. Nem volt szép látvány. Pláne, hogy egyiknek egyik kezében cigi, a másikban fél literes kóla volt.

A gyeremnek nem volt minden vizsgálata rendben, így nem jöhettünk haza "időben". Nem felejtem el, hogy mennyit bőgtem, hogy mi nem mehetünk haza, míg az ilyeneket egyből kiszórták a kórházból.

2010. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%

szerintem gusztustalan, undorító dolog, mikor egy nagy pocakos kismama cigizik!

amit megcsináltam a tesztet, és kiderült, hogy jön a baba, letettem a cigit, mert nekem ő volt a legfontosabb, és nem az, hogy nekem hiányzik-e vagy sem!

persze ahogy múltak a hetek (főleg a 2.trimeszterben) voltak pillanatok, mikor nagyon-nagyon rágyújtottam volna, de nem tettem, mert belegondoltam, hogy nem kell az, hogy később esetleg valami baja legyen!

meg szerintem aki nem tudja letenni a cigit, az addig ne is vállaljon gyereket!!!

2010. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi, h írtatok!

na igen, lekell tenni a cigit, az biztos, de én most abban a cipőben járok, h akarunk gyereket a férjemmel, és ő azt mondta, h 2 hónappal előtte le kell tegyem a bagót, h jó esélyekkel induljon a baba.

Mondtam neki, ha kiderül h az vagyok egyből leteszem, de azt mondta, h nem!!

így olyan nehéz!

2010. jan. 29. 11:56
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Addig én sem tudtam letenni a cigit, amíg pozitív tesztem nem lett. Bár az én párom nem ellenezte a dolgot. Amikor viszont megtudtam, hogy babánk lesz, rögtön abbahagytam, sőt nem bírtam elviselni sem a szagát. Eszembe sem jutott újra rágyújtani. Sajnos mégis elvetéltem. Már aznap újra rágyújtottam. Nagy erőt ad az embernek, ha van miért, kiért letennie. Sok sikert a babához!
2010. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%
Én eleve rá se szoktam.
2010. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mikor kiderült a terhességem - mensi napján - aznap már csak 3 szál cigit szívtam el, ugyanis ennyi maradt a dobozban. De végig bűntudatom volt, így nem tüdőztem le. Másnaptól viszont egyáltalán nem szívtam cigit, a baba érdekében. Sikerült leraknom. Sokszor viszont álmomban cigizek, még a mai napig az eszembe jut, de már csak ritkán 14+5 km.
2010. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%
Már a gyermek tervezésekor ajánlatos letenni a cigit,mert mikor még nem is tudod , hogy terhes vagy , már akkor rengeteg méreganyag jutott a picihez.Az első időkben fejlődnek ki a főbb szervei ajánlatos előtte kiméregteleníteni a szervezetedet.Egyetértek a pároddal.Ja , az Én barátnőm is cigizik és a pozitív teszt után vett vissza.Nem biztos hogy ezzel jót tesz,sztem teljesen abba kéne hagyni.
2010. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Én lecsökkentettem napi 4-5 szálra amikor megbeszéltük, hogy jöhet, de addig én sem tudtam teljesen letenni, amíg nem volt pozitív a teszt. Akkor viszont egyből letettem, pedig egyrészt tartottam tőle, hogy nem tudom majd megállni (de ment), másrészt haláleset történt a családban, ami nagyon megrázott, mégsem gyújtottam rá. Szóval a pozitív teszt nagy segítség. A barátnőm nem tudta letenni, durva elvonási tünetei lettek, és a dokija azt mondta, inkább dohányozzon, mint hogy ilyen legyen )hidegrázás, láz, szédülés, vérnyomásesés) Mondjuk, én neki is azt mondtam, hogy ez szerintem fejben dől el, ha nem akarja igazán letenni, akkor jöhetnek ilyen tünetek, nekem egy sem volt.
2010. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

Férjednek sajnos igaza van, ha tényleg szeretnéd a babát, le kell tenni már előtte, hogy kitisztuljon a szervezet.

Ez persze nagyon nehéz, akkor könnyebb, mikor már ténylegesen terhes vagy...

2010. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!