Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmáról bővebben? Van...

Toxoplazmáról bővebben? Van aki átesett rajta? Mik a tünetek? Miről veszed észre, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Van macskám, de kinti cica, mégis nagyon rettegek ettől a fertőzéstől, mert olvastam milyen káros a babára!
2010. jan. 24. 16:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nálunk ingyenes, és kérni sem kell, alapból megnézik. (Somogy megye)
2010. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is alapból megnézik, a védőnő már az első alkalommal adta rá a beutalót, 10 hetes voltam akkor.

És ingyenes.

Fejér megye

2010. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Somogyban alapból nézik és ingyenes. És ha negatív, vagyis még nem volt neked, akkor két havonta ismétlik, és az is ingyenes. Zalában pl már az első sem az.
2010. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

2 éve Budapesten (XVII) is ingyenes volt. Most nem tudom, hogy van.


Nekem a doki írta a beutalót, de szerintem kérheti a védőnő is.


a cicatenyésztő

2010. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem is alapból nézték, nem kérdezték, hogy akarom-e.

Gyermekkoromban átestem a fertőzésen (tünet volt a nyirokcsomóduzzanat és láz), a vérvételi eredmény szerint meg nem estem át...Szóval nem értem, hogy annak idején félrekezeltek, vagy most rossz a lelet:(

2010. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is ingyenes a vizsgálat, és automatikusan ráírja a védőnő minden egyes laborbeutalómra, mivel még nem estem át rajta. Békés megye
2010. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is nézték már az első vérvizsgálatnál. Mivel negatív lett ezért az Afp vérvételkor kértem ismétlést. Amúgy 5 éve él velünk a lakásban a cicánk, azt hittem túl vagyok a fertőzésen de nem. Kérdeztem az állatorvosunkat is hogy mi a véleménye, azt mondta hogy ettől a cicától már nem fogom elkapni, inkább a fiatal cicák fertőznek, ez különbenis tápon és konzerven él. De igazuk van az előttem íróknak , nem csak cicától lehet elkapni a fertőzést hanem nem megfelelően mosott zöldségektől és a nem kellőképpen hőkezelt húsoktól is. A védőnőm azt mondta hogy lehet hogy soha nem fogok átesni ezen a fertőzésen.
2010. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A tenyésztő vagyok.


Benti cicák nagyon ritkán fertőződnek a toxoval, pláne, ha, ahogy az előttem író is írta, tápon élnek.


A fertőzés egyébként a cicában is gyorsan lezajlik (egy hét kb.), és csak addig fertőz a cica, amíg ő maga is beteg. Utána már védetté válik, és többé nem betegszik meg, még akkor sem, ha találkozik a fertőzéssel.

2010. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma megyek a védőnőhöz, biztonság kedvéért rákérdezek ennek a vizsgálatnak a menetére, mert nyugodtabb lennék, ha biztosra tudnám nálam mi a helyzet.

További kellemes babavárást!

2010. jan. 25. 06:46
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem 4 macskám van, de már átestem előttük a fertőzésen. Nekem semmi tünete nem volt azon kívül, hogy picit megduzzadt a nyaki nyirokcsomóm. Sokan észre sem veszik mikor fertőzöttek.
2010. jan. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!