Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmáról bővebben? Van...

Toxoplazmáról bővebben? Van aki átesett rajta? Mik a tünetek? Miről veszed észre, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Van macskám, de kinti cica, mégis nagyon rettegek ettől a fertőzéstől, mert olvastam milyen káros a babára!
2010. jan. 24. 16:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én átestem már. Nekem 13 éves korom óta van/volt folyamatosan macskám, így jó esélyem volt, hogy már megkaptam. Egyébként nem csak cicától lehet elkapni. :)

Itt olvashatsz a tüneteiről, a babára gyakorolt hatásáról, stb. [link]

2010. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van macskám, 5 és bentiek. A toxoplazma fertőzés egy néhány napig tartó, hőemelkedéses, legtöbbször enyhe lefolyású influenzához hasonló tünetekkel jár, általában nem is veszik észre az emberek. Az állatorvosom szerint sokkal inkább a nem megfelelően elkészített sertéshústól, mint a macskáktól kapjuk. Ha babát vársz, szólni kell az orvosodnak, hogy kérjen az első labornál toxoplazma szűrést, és akkor jó az eredmény, ha brutálisan sok van a véredben. Ha egyszer elkaptad, többször nem fogod. A babára nézve az a veszélyes, ha terhesség alatt kapod meg. Azt hiszem hasonló okok miatt nem szabad pl terhesen birkaistállóba sem menni.
2010. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De ezt a szűrést elvégzik terheseknél, vagy külön kérnem kell? Ha végzik, akkor hányadik heti vérvételnél?
2010. jan. 24. 16:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én cicákat tenyésztek, ráadásul magam is gyerekkoromtól cicákkal vagyok körülvéve...


Amikor megtudtam, hogy babát várok, első dolgom volt, hogy a vérvételkor toxora is kérjem a szűrést. (Ha indokolni tudod, hogy miért kéred, akkor ingyenes.)


A szűrés kimutatta, hogy már átestem a betegségen, tehát a magzatom is védett ellene, amíg a pocakomban van! :) Így nyugodt szívvel szerethettem tovább a cicáimat...


Valójában a leggyakrabban a kint élő kölyökmacskák fertőzhetik meg az anyukát. A felnőtt cicák java része általában már maga is túlesett ezen a fertőzésen.


Ha te magad még nem voltál toxos, akkor is lehet, hogy a cicád már igen (őt állatorvos tudja megszűrni), és akkor nincs mitől félned.


Különben pedig: ha nem nyalogatod a cicát, és nem nyúlsz a kakijához, minden macskázás után kezet mosol, akkor biztonságban vagy! Fel van ez a dolog fújva... Nyers hústól is megkaphatod!

2010. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb vérvételre utalnak, kérd meg a dokit, hogy kérje a toxo-szűrést is. Ennyire egyszerű. Mindegy, hány hetes vagy.
2010. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már az elején kértem a toxoplazma szűrést. Szólj minél előbb az orvosnak.
2010. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
14 hetes vagyok. A 12. hetes vérvétel eredménye még nincs meg, de fogalmam sincs alapból nézték e ezt nálam. Legközelebb ugyebár a 16. heti lesz.....
2010. jan. 24. 17:04
 8/20 anonim ***** válasza:

Alapból nem nézik, csak akkor, ha kéred.


A 16. héten még bőven jó lesz. Csak kérd meg a dokit, hogy írja rá a többi mellé.


Nekem még fogadott orvosom sem volt, mégis megcsinálták, mert megindokoltam. (Azzal, hogy sok cicával élek együtt.)

2010. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A védőnő írja a beutalókat. Gondolom akkor kérheti ő is, ugye?
2010. jan. 24. 17:09
 10/20 anonim ***** válasza:

már dajnos nem ingyenes a toxoplazma vizsgálat.

5000 ft

2010. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!