Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati retardáció?

Magzati retardáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok

. A legutobbi ultrahangon a babám pont egy hetes lemaradasban volt. Eddig csak 3 - 4nap volt.

A doki felkeszitett, hogy lehet csak kisebb mint az átlag, de lehet 20.het utáni retardaciorol lehet szó.

Akinek volt a babajanal ilyen tudna nekem segíteni? Ilyenkor mindenképp be kell fejezni a terhesseget?

28hetes múltam.


2014. okt. 2. 13:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát 27+4naposan mert neki 880gr-t, azt mondta kisebb mint az átlag ilyenkor már 1kgnak kéne lennie
2014. okt. 2. 15:55
 12/22 A kérdező kommentje:
Kombinált tesztet nem csináltatok, mert a dokim azt mondta felesleges mert 1,5 lett az NT és volt orrcsont. A 19.heti genetikai uh-n is minden oké volt de már akkoris kisebb volt 3 - 4nappal. A szonografus azt mondta egészséges. 23hetes uh-n, is minden oké volt. Most mondta a doki, hogy már kisebb mint az átlag. A combcsont, poci, fej azt hiszem annyival kisebb azt nem mondta a doki azt csak én láttam a monitoron. Ha nem kerdezem meg, hogy ugye pici? Akkor nem is mondta volna... Utána mondta a kérdésben leírtam.
2014. okt. 2. 16:30
 13/22 anonim ***** válasza:
Nekem van tapasztalatom ebben, a nagyobbik fiam ezzel született, a 37. héten 1760 grammal. Mindezt úgy, hogy az eredményeim elvileg végig rendben voltak. Egy hét az meg még nem elmaradás. A kisebbik fiam is felmerült ez, két héttel kisebbnek mérték a 32. héten, mint kellett volna, be is fektettek, de nála köldökzsinór keringése nem volt megfelelő, mint kiderült. A 35. héten császároztak, 2230 gramm lett, szóval nem is volt olyan kicsi. Ha a lepény, köldökzsinór rendben van, a magzat megfelelő ütemben fejlődik, akkor nem lehet gond. Amúgy nekem azt mondták, hogy addig próbálják bent tartani a babát, amíg lehet, szóval szerintem ne aggódj.
2014. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A koldokzsinorban 3 ér volt látható a genetikai uh-n, és a lepény "0" stádiumú.

Talánmmég kellett volna csinaltatnom a down tesztet? Nem vették volna észre eddig? Jaj anyám egyre jobban aggódom. .

2014. okt. 2. 16:48
 15/22 anonim ***** válasza:

Nálam is ilyesmi volt a helyzet mindkét terhességemnél. Az én babáim a 3. trimesztertől kezdtek elmaradni, addig megfelelően fejlődtek. De a 28-30 hetes UH-on már 1-2 hetes elmaradást mutattak, ami a vége felé csak fokozódott. Önmagában ez az 1-2 hét még nem lett volna probléma, de a végére vagy 4-5 hetes lett belőle.

Nálam sem látták az okát, megvolt a 3 ér, jó keringés, méhlepény is megfelelő nagyságú és szép is volt, semmi meszesedést nem mutatott.

Viszont nálam a végén már nem nézték UH-n, valahogy annyira nem foglalkozott ezzel az orvos.

Na szóval jó apróságok voltak mikor megszülettek, kisfiam 39 hétre 2360g, lányom 38 hétre 2120g. De méretüktől eltekintve erős, egészséges gyerekek, semmi bajuk.

Szóval nem kell annyira megijedni, elmarad a növekedésük kicsit, de ez minden.

2014. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Menj magánrendelésre aggódás helyett! Ott foglalkoznak veled.
2014. okt. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13. vagyok. Az én fiaim is egészségesek, nagyon hamar behozták a súlybeli lemaradásukat, a nagyobbik pedig már a legmagasabbak közé tartozik az oviban. Azt olvastam, hogy ha a retardáció fennáll, akkor a baba szervezete nem a súly növelésére fordítja az energiát, hanem a létfontosságú szervek működtetésére. Nem lesz gond, csak pozitívan.
2014. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
7es vagyok, ugye írtam hogy nekem is 1 2 hèt lemaradàsban volt szinte vègig 20hèten mèg csak 4 5 nap 24hèttõl feküdtem a korhàzban ott mindenki azt hajtogatta hogy a hasam mèrete se jó. Elküldtek genetikushoz, aki rögtön ahogy ràmnèzett összecsapta a kezèt hogy mit vàrnak tõlem èn sem vagyok nagy, megnèzte, ès a vizsgàlat eredmenyènèl szempont volt az is hogy èn ès a fèrjem mennyivel született, mert a 20 hètõl a genetika is befolyàsolja a baba mèreteit. Megàllapította hogy ott a "gond" èn 41+6napra 2500grammal fèrjem 40+1re 2900grammal született evidens volt hogy nem lesz 4kg a babànk. Ràadàsul egyikünk csalàdjàban sem volt 3200gramm feletti baba. Ès így utólag nèzve èn 4 hèt lemaradàsban születtem fiam is, ha bentmaradhat vègig kb ennyi lett volna õ is. Szóval vedd figyelembe a ti mèreteiteket is. Down kórral àlltalàban màs baj is jàr szìvelègtelensèg,többlet magzatvíz stb azt làtnà. Nem kell túlreagàlni.
2014. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú válaszokat!

Maganrendelesre járok nem is kevés pénzért. . Most nem volt túl kedves a dokim. Lehet kozrejatszott hogy mar fent volt 20x oraja.. hat mindenesetre nagyon eleven a babám. . :)

2014. okt. 3. 10:18
 20/22 anonim válasza:
Sziasztok! Van aki egy magzati retardáció után vállalt újabb kisbabát??? Volt nála ismétlődés vagy komplikáció mentes volt a terhesség? Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!