Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rossz a méret és a...

Tényleg rossz a méret és a súly? Retardáció gyanú?

Figyelt kérdés

Ez van az egyik papíron:

Terhességi hét: 35 hét

Magzat fekvése: koponya végű

BPD: 83mm

TAD: 86mm

Kalkulált súly: 2200-2300gr

Megjegyzés Retardáció gyanúja miatt

További teendők elbírálása végett terhesambulanciára utalva


Elmentem a terhesambulanciára ahol kaptam egy másik papírt amin az volt hogy magzati retardáció gyanúja miatt be kell feküdnöm.

Igaz ez még nem jelenti hogy beteg a baba? Más is volt így?


2014. febr. 22. 08:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
2014. febr. 22. 08:22
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam 35+6 hetre szuletett 2950 grammal, ahhoz kepest a te babad tenyleg kicsit kisebb bar azert az uh adatok sem mindig helytalloak. Orvos mit mondott? Lepenyerettseg hogy all? Csak a meret es a suly miatt irtak retardacio gyanut?
2014. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak hogy a lepény a hátsó falon. Érettségét nem mondták
2014. febr. 22. 08:36
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A 34. héten azt mondták, 2300 gramm a babám. A 36. héten váratlan burokrepedés miatt beindult a szülés. Teljesen egészséges, 3500 grammos kisfiam született. Ennyit az uh. méretekről : ) Ne aggódj! Boztos minden rendben van!
2014. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindjárt megijedni! :)

Nekem is az első terhességemnél retardált volt!

Ha befekszel a kórházba akkor kapsz majd infúziót és nézni fogják hogyan hat a babára ha jó hat rá akkor nem kell aggódni, mert normál súllyal fog születni, de ha nem hat jó rá, akkor sem lesz gond, mert a 36. hét után megindítják a szülést, ha annyira rossz állapotban lenne.

De ne gondolj mindjárt a legrosszabbra, mert csak retardált gyanús vagy, ami még nem biztos :)

2014. febr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem, hogy nem jelenti azt, hogy a baba beteg lenne, csak kissebb
2014. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem miből gondolják, hogy beteg lenne. Unokaöcsém 2000g-mal született makk egészséges 38. hétre. Persze picike volt, de ettől még nem beteg. A saját tapasztalatom pedig az, hogy 38. héten a babám súlyát 3200g becsülték , 40. hétre született egy több mint 4kg babám. Kizárt, hogy azt a plusz 800g két hét alatt szedte fel. Jaa és írod, hogy 35. héten vagy, ilyenkor a babák hetente akár 200g is hízhatnak, ami azt jelenti, hogy akár 3300g is lehet mire eljön a 40. hét. Én kikérném egy másik (akár magán orvos) véleményt is, de ne szólj előtte a problémáról, ne mondj semmit csak vizsgáljon meg.
2014. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Vegig ezt hallgattam...

Kicsi a baba, nem fejlodik anyuka szedje a vitamint, anyuka taplalo eteleket fogyasszon, naponta 5* etkezzen, ez most nem a fogyokura ideje, anyuka igy anyuka ugy.. 32 hetesen a meretek alapjan 30hetre felelt meg...

A 42 hetes ultrahangon meg 4660ra mertek a Fiam es azt mondtak mivel az uh lefele csal 5 kilo lesz szulest nem is engedtek csaszar volt rogton...

4310 es 58 centi volt a Fiam... Szerinted? Mennyit szamit az uh? Saccolgatnak csak...

Ne ijedj meg elore! Nem kell!

2014. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy az a problémájuk, hogy nem hízik a babád. De a véleményemen nem változtat. 3200g becsülték a babám több mint 4000g volt (4080g)Ennyit a mérésről. A 20. héten pedig voltunk 3 dokinál is az egyik (saját) azt mondta 20 hetes terhességnek megfelelő a baba, másik (kórházban) 18 hetesnek megfelelő a babám mérete, biztos később fog születni mint ahogy ki vagyok írva. (időre szültem) harmadik doki (magán klinikán) 22 hetes a baba nagyobb mint kellene, de elváltozást egyéb problémát nem lát, biztos előbb fogant. Na ennyit a mérésekről. Szerintem menjetek el egy másik dokihoz is.
2014. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is folyton megkaptam, hogy retardált gyanús, 3 kilósan született 41+2-re, nem minden baba születik 4 kilósan. Persze menj el, nézegessék, ha annyira akarják, de ne ess kétségbe semmiképp csak a méretei miatt!
2014. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!