Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rossz a méret és a...

Tényleg rossz a méret és a súly? Retardáció gyanú?

Figyelt kérdés

Ez van az egyik papíron:

Terhességi hét: 35 hét

Magzat fekvése: koponya végű

BPD: 83mm

TAD: 86mm

Kalkulált súly: 2200-2300gr

Megjegyzés Retardáció gyanúja miatt

További teendők elbírálása végett terhesambulanciára utalva


Elmentem a terhesambulanciára ahol kaptam egy másik papírt amin az volt hogy magzati retardáció gyanúja miatt be kell feküdnöm.

Igaz ez még nem jelenti hogy beteg a baba? Más is volt így?


2014. febr. 22. 08:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik fiam méhen belül retardált volt, 37. héten született 1760 grammal, érdekes, hogy ultrahangon nem láttak semmi rendellenességet. 9/10-es Apgarral született, három hétig voltunk bent, két kilóval vittem haza. Most négy éves, óvodás, az óvónők szerint szellemileg egy évvel előrébb jár a kortársainál. A második gyereknél ugyanez megtörtént, de akkor szerencsére észrevették, befektettek a 32. héten, a 35. héten megcsászároztak, azt mondták nem húzhatják tovább. 2230 grammal szintén egészséges fiam született. Ő most két éves. A méhen belüli retardáció azt jelenti, hogy valamiért nem fejlődik már a baba, nálad is a súlya van elmaradva. Ha most megszülöd is, már elég nagy, semmi baja nem lesz. Ha meg a kórházban vagy, legalább jobban figyelnek rád.
2014. febr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én sem értem, honnan szedték ezt. Nem fejlődnek egyformán a terhességnek ebben a szakaszában. 34+x naposan (mert nemtom már pontosan), szóba kb. ennyi idősen a fiamat 2500 grammra becsülték, deettől lehetett akár több vagy kevesebb is. Aztán 38+6ra született 3630 grammal, szóval a Te babád is lehet szülésig 3 kilón felül simán, ami tök átlagos. :)
2014. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem is mondtak ilyen dolgokat. Kisfiam 38 hètre született 2630g ès 48 cm. Makk egèszsèges kopp kopp kopp. Nem èrtem,h mièrt gond az ha a baba nem 4 kg!? Ha bent nem nő nagyra majd kint behozza a lemaradást. ...egyik barátnőmnèl 37. hèten megindìtották a szülèst. Azt momdták,h a 33. hèttől nem nőtt szinte semmit. Angliában èlünk ìgy 37. hètig vártak,h a elèg fejlett legyen a baba(èn szlovakiai vagyok nem tudom magyarországon ez hogy van). Kislánya 2kg ès 46 cm volt,de egèszsèges. 3 nap után haza is mehettek....ne stresszelj azzal csak a babának ártasz. Èn nagyon fèltem mikor mondták. Agyon idegeskedtem magam. Hamarabb is szültem....relèlem minden rendben lesz a picùroddal.
2014. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nalam tegnap neztek, 3200 g van a papiron, es a doki azt mondta: Hat , nem tul nagy baba. 40hkm
2014. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy manapság miket várnak el.. Mért kell, hogy "elég nagy" legyen a baba? Tényleg így néha eltűnődöm, milyen világban élünk és milyen abnormális elvárásoknak kéne "megfelelnünk" már?? Én teszek mindre rá.
2014. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%
En sem ertem. En pl. 3000 grammal születtem, semmi bajom, betegsegem nincs. Nem tudom hogy mit befolyasol a tömeg.
2014. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Gyönyörűséges ***** válasza:

Az elso babamat 32 hetesen 1450 gr-ra becsultek, azon a nap du.an egy masik uh-os 1980 gr-nak, szerinted?? :) azt se tudtam sirjak v nevessek! Nem fektettek be, gyakran vissza kellett mennem, jah es a lepeny mar ekkor 3.foku volt. Vegul 40+4 napra szuletett spontan, 3050 gr es 53 cm. Most a 39.hetben vagyok,.megint pici a baba, szerencsere a sulyaval nem stresszelnek, a lepeny 3.foku, 2 hettel van elmaradva, ami viszont az egesz terminus alatt jellemzo volt ra, lehet el van szamolva. Attol, hogy az anyuka sokat eszik szerintem a baba nem no, ez hulyeseg. En a sok pihenesben, kimeletes eletmodban hiszek. Annak idejen en is retardalt gyanus voltam, anyumat be is fektettek, megis itt vagyok, nem eppen retardalt formaban :) :)

Nyugodj meg, ne idegeskedj, az orvosnak protokoll szerint kell eljarnia, mast nem tehet! Nem lesz semmi gond meglatod, ha meg belefer akkor esetleg egy magan uh-ot csinaltass ahol megkered h nezzek meg a baba mereteit, de ne jelezd elore h azert aggodsz mert kicsi!

Jo egeszseget!

2014. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Most találtam a topicra, azóta már réges rég megszületett. Milyen súlyú lett végül?


Tanulság képpen elmondom, hogy az én lányomat a 37. héten 3400 grammra becsülték az UH-n. Végül megszületett 39+4 hétre 3030 grammal (igaz, jó hosszú volt, 55 cm). Mire a doki közölte, hogy "nem baj, majd idekint megnő". Akkor sem értettem már, miért kell leszólni a három kilós, makk egészséges babákat? Azóta eltelt 2,5 év, a lányom tökéletesen fejlődött, 14 hós koráig azt sem tudtam, hová tettem el a lázmérőt meg az orrszi porszit. 26 hónapos koráig kapott anyatejet. Most 92 cm magas és 13 kg, makk egészséges! Nem a születései súly határozza meg, milyen fejlett lesz később. Az Uh-s becslések meg.... pffff.

2015. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!