Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati retardáció?

Magzati retardáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok

. A legutobbi ultrahangon a babám pont egy hetes lemaradasban volt. Eddig csak 3 - 4nap volt.

A doki felkeszitett, hogy lehet csak kisebb mint az átlag, de lehet 20.het utáni retardaciorol lehet szó.

Akinek volt a babajanal ilyen tudna nekem segíteni? Ilyenkor mindenképp be kell fejezni a terhesseget?

28hetes múltam.


2014. okt. 2. 13:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi a búbánatért riogatják feleslegesen is a kismamákat, nem tudom?! Nehogy túlzottan megijedj ettől!

Eddig 3-4 nappal volt elmaradva? Egy egészséges érett újszülött lehet 2500gramm, és lehet 5kg körüli. Leget 45 cm, és lehet 63cm. Most akkor melyikhez képest retardált?

Talán a dr úr az! Unokatesó ijesztegették ezzel, 3300 gr, 500 cm volt a fia.

Ne aggódj feleslegesen, jó babavárást!

2014. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Azért a biztonság kedvéért nézesd meg mással is, de ne parázz előre. 1. voltam.
2014. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Jajj istenem!!!Ezt a dokis aggódást!!! Ne aggódj feleslegesen... engem is riogattak,hogy nagyon kicsi,meg nem úgy fejlődik. Tiszta ideg voltam végig és aztán (időre) megszületett 3600g-mal. Na ennyit a mérésről. Másfél héttel szülés előtt alig 2800g-ra saccolták.. és hát azért másfél hét alatt ugye nem hízik ennyit!!! Nyugodj meg a mérés nemigazán pontos!!! Szorítok neked!!
2014. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
30hetes uh-ra megyek Jovoheten természetesen máshoz. Nem mindene van lemaradást csak azt hiszem a combcsonthosszat, meg pár nappal a pocija. A feje oké, és ebből jött ki 7napos lemaradás. Szóval hétfő óta nem alszom :( kedden megyek a Bajcsyba..
2014. okt. 2. 13:50
 5/22 anonim ***** válasza:
Jaj anyám milyen dokid van! Nekem 28. héttől mindkettő gyermekem le volt maradva 2 héttel!!! Egyik 2640 grammal született 37. héten, másik 2850 grammal 38. héten, mindkettő egészségesen, épen jött a világra és azóta is egészségesek. Kisebb babák, mint az átlag (ami 3300 gramm), de én nagyon vékony vagyok, erre azt mondta a dokim, hogy a szervezet tudja, milyen babát tudok épségben kihordani, ez teljesen normális. Ne aggódj!
2014. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18hetesen egy héttel volt kisebb a lányom mint "kellett volna", 39ik héten már azt mondták,hogy egy hónappal kisebb mint "kellene", 2700grammal és 47cm-el született! Csak azt nem értem,hogy minden baba más,minden anyuka más,és az egyiknek azt mondják,hogy kicis a babája, a másiknak meg nem...mert 3barátnőmnek is ekkora babája született és egyiknek sem mondták,hogy le lenne maradva a fejlődésben, nekem meg azt mondták,hogy "nem fejlődött rendesen" egyébként 10/10es apgarral született,szóval ne aggódj!
2014. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem a vègènextra pici babàm lett,33hètre született de nem ez miatt, toxèmiàm volt ès akkorra 210 nem ment le a vèrnyomàsom, fehèrje lett a vizeletemben, egy hete nem növekedett, ès az esti nst nem nagyon mozgott ezèrt lett csàszàr. Mèg műtèt elõtt is minimum 2kg tippeltèk megszületett 1380grammal, nem kell hinni az ultrahangnak! A szobatàrsam ikrei egy ès fèl kg es 10cm különbsèggel születtek pedig vègig egyformàra mèrtèk az uhkon....

Nem kell aggódni....előbb nem veszik ki, csak ha több gondot is làtnak, az hogy kicsi nem baj ha foyamatos a növekedès, nem lehet mindenki 4kg....

2014. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

Várj, akkor nem a gr-ban mért nagysággal látott gondot.

A combcsonthossz, és a haskörfogat eltérése az teljesen mást jelenthet, másra utalhat. Ne idegeskedj, bízz benn, hogy nincs baj.

2014. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ikreim közül az egyikük fél kilóval lett kisebb súlyú, mint amit a SZÜLÉS NAPJÁN 4D UH-on mondtak!


A kistesóra meg azt mondták végig, hogy jó nagy lesz, erre kijött 3270 grammal!

2014. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Igaz ez igy nem retardàció, ott arànyosan pici mindene.
2014. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!