Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt valaki aki szintén...

Van itt valaki aki szintén IUGR gyanús (méhen belüli növekedési elmaradás)?

Figyelt kérdés

2014. jún. 9. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, én szenvedek ezzel. 23 hetes vagyok baba alapján de már 25-26 nak kéne lennie.
2014. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az én terhességem is ilyen volt. megàllt a fejlődésben a 28 héten. 40+2 re született 2030 gr-al. (nem tudom miért nem inditottak előbb, a dok gyógyszereket adott hogy hátha lesz hatása) fél évig fejlesztőbe jártunk most 4 éves óvodás. a kis méretein kívül senki nem mondaná meg hogy gond volt.
2014. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálam rá se jöttek, a véreredményeim mindig jók voltak, az ultrahangok meg kb. másfél percig tartottak. Sajnos a fogadott dokim nem ultrahangozott. 37. héten beindult a szülés, s megszületett a fiam 1760 grammal, amitől mindenkinek leesett az álla. Szerencsére a kis súlyán kívül nem volt gond, három hétig voltunk bent, 2100 grammal hoztuk haza. Most négy és fél éves, az oviban a középmezőnybe tartozik a méretei alapján, van nála kisebb gyerek is. Sajnos a második gyermekemnél is megtörtént ugyanez, de itt a dokim már résen volt, illetve ultrahangon is máshoz kerültem, aki sokkal jobban odafigyelt.
2014. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? És mekkorának mérték?
2014. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
36+4 hetes vagyok. 36+0 hetesen mérték 1800 grammnak. Sajnos az első terhességem is "ilyen" volt, 38+5-re született a fiam 2100 grammal, öt éve. Ma már ő is a középmezőnybe tartozik. Viszont első terhességnél 35. héten kórházba fektettek, reggel este ctg és heti 2 ultrahang volt. Most nincs fogadott orvosom, úgy érzem annyit nem is foglalkoznak a dologgal. Holnap kell majd mennem ctg-re és uh-ra. Nálatok hogyan "kezelték"/"kezelik"?
2014. jún. 9. 11:36
 6/15 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló Neked mekkorának mérik? Mit mondanak? Milyen sűrűn nézik a babát?
2014. jún. 9. 11:38
 7/15 A kérdező kommentje:
ráadásul nálam terhességi cukorbetegség is fennáll. ti hol szültetek?
2014. jún. 9. 11:42
 8/15 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Én Zalaegerszegen szültem.
2014. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nálam kb 2 hét elmaradás van elméletileg. 2-3 hetente járok uh-ra. A baba szépen növöget, csak kisebb. Semmilyeb gondot nem látnak ezen kívül. Torch, meg a lepény mintavétel is negatív volt.
2014. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk. Fej és a comb bő 1 hét a pocakja bő 2-3 hét lemaradásba van. 2 hetente UH.Állítólag nő csak lassan. Múlthét hétfőn 32+0 hetesen volt 1500gr. Remélhetőleg végig bírjuk és ő is növöget még. :)
2014. jún. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!