Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, aki vesztett már el...

Kismamák, aki vesztett már el babát, és sikerült újra teherbeesnie mennyire aggódott?

Figyelt kérdés

Tavaly papir szerint 6hetesen orvos szerint 8hetesen vetéltem el áprilisban,volt egy hematóma folyton barna folyással járt.

Most 11+5napos babás vagyok,kedden(30.án)megyek a 12hetes uh-ra,9hetesen voltam elöszőr akkorminden rendben volt szivverés is volt.Most mégis félek újra hogy valami lessz amit nemakarok..rengeteget pihenek és vitaminozok,egyenlőre fehérfolyásom van,orvos szt normális,tipikus terhestünetek is vannak émelygés stb..néha pedig furán szurkál feszit piciit görcsölget az alhasam,ugye nemlessz baj?


2014. szept. 25. 12:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Brendon summer heart to heart van.
2014. szept. 25. 15:27
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, az egyébként is egy kevésbé érzékeny, mint az enyém. Az enyém a 12. (vagy 14.) héttől használható elvben. A 11. héten már szépen hallottuk vele.
2014. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én az első vetélésem után 2-3 hónapig olyan mély letargiában voltam, hogy senki nem tudott kirángatni. Aztán megráztam magam és azt mondtam magamnak, hogy a stresszel csak akadályozom a kis jövevény érkezését hozzám, ezért abbahagyom ezt a betegséget (igen, ez egy lelki betegség volt). Következő hónapban már terhes is lettem.

Mindig is volt bennem egy természetes aggodalom (csúszós jégen el ne essek, meg ne üssem a hasam, ne igyak alkoholt), de semmi túlzott idegeskedés. Mert már maga az idegeskedés is árt a babának, pláne ha felesleges.


Egyébként mindig is aggódni fogsz valamiért. A 12 hét után a 37. hétig, mert onnantól már nem koraszülés. Utána a szülésig, hogy minden rendben legyen. És utána kezdődik csak az aggódás, eleget eszik/alszik/gyarapszik, nem áll-e le a légzése éjszaka, mikor emeli már fel a fejét/fordul oldalra/fordul hasra stb. Szóval valahol véget kell vetni a túlzott aggódásnak (hangsúlyozom túlzott), mert nagyon rá tudja nyomni a hangulatát a mindennapokra és a babád is meg fogja érezni.


Engem is néha elönt a túlzott aggódás, igenkor gyakorlom én is a fentieket.

2014. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem AngelSounds szívhanghallgatóm van és nagyon megbízhatónak tartom. Még nem voltam 14 hetes, amikor már mindig megtaláltam vele.

Dokit és védőnőt kérdeztem, hogy nem árt-e a babának, de mindketten megnyugtattak, hogy nem!

2014. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!