Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 nap alatt 6 kg fogyás káros...

5 nap alatt 6 kg fogyás káros terhesen?

Figyelt kérdés
Közeli hozzátartozóm halt meg és sok a gond,lelkileg is nehéz.Ez miatt történt a fogyás.A védőnőnek kötelessége lenne ilyen esetben felkeresnie?(mármint a közeli hozzátartozó halála miatt?)
2010. jan. 15. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Egyébként igen, normális esetben is sok. Gondolj bele, napi 1 kg fogyás! Babásan főleg sok! Ha a te szervezeted nem kap tápanyagot, a magzatod hogyan kapna?

Elhiszem, hogy sok a gond, de azzal ne tetézd, hogy ne adj' Isten te vagy a baba betegek lesztek.

Ha keveset is, de rendszeresen egyél, ha nincs étvágyad, akkor is próbálj csipegetni valamit. Nem tudom, hogy megoldható-e számodra, de ne egyél egyedül, ha mások is esznek körülötted, neked is jobb lesz az étvágyad.

2010. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Nem hiszen hogy a védőnőnek fel kellene téged keresnie, neked viszon nem ártana őt felkeresned. És igen, ez a fogyás sajna nem a legjobb.

Fel a fejjel.

2010. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a védőnőnek nem kötelessége, csak ha felhívod, hogy lelkileg magad alatt vagy és jártányi erőd sincs kimozdulni. A fogyás sajnos nem jó. A babának minden bevitt táplálékra szüksége van.
2010. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvét nyilvánítást!

Én gondozom a mamámat is,aki elég beteg,mert még wc-re sem tud elmenni,így a szobában végzi el a dolgát.Mellette a másik két gyerekem.Sok,érzem,hogy sok,de ha én nem törődöm a mamival,félő,hogy otthonba tennék.

Főtt ételt eszem,igaz keveset és mégis fogytam,ez nyugtalanít.Olyan szintem nincsen lelkierőm már,hogy sírni nem tudok.

Köszönöm,hogy írtatok és megpróbálom összeszedni magam,mert az már tényleg sok lenne,ha a babámnak is baja lenne.

2010. jan. 15. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. :(

Amikor főtt ételt eszel, vedd be utána vagy közben a terhesvitamint! Elevit, Gravida, Femibion, Hipp Natal, stb! Bármelyik jó! És akkor nem kell külön aggódnod, hogy jut-e elég tápanyag a babához, mert így is épp elég a gondod...

Éhgyomorra nem ajánlom az ilyen multivitaminokat, nekem úgy hányást okoztak!

Kitartás!

2010. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elevitet szedek,most erre különösen oda figyelek.

2010. jan. 15. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem, és minden tiszteletem és csodálatom a tiéd, hogy ilyen helyzetben ekkora erő van benned. Bele sem merek gondolni, hogy egy ilyen nehéz helyzetben hogy állnék helyt.

Sajnos tényleg sok ez a fogyás de a terhesvitamin segít a babának, hogy a kevesebb tápanyagból kapjon ő is eleget. Az nagyon jó, hogy főtt ételt tudsz enni valamennyit ez mindenképpen biztató jel.

Szerintem egy gondos védőnő ha tud a helyzetedről biztosan próbál segíteni, tanáccsal, nagyobb odafigyeléssel. Ha viszont nem tud róla szerintem nyugodtam mond el neki, amiben tud biztosan segít.

üdv. 27 km

2010. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 25 hetes terhes vagyok.a 6.-16. hétig rengeteget hánytam és ezért 16 kg ment le.Az orvos azt mondta hogy ilyenkor még a babának nem árt a dolog neked viszont igen.Tudom neked ajánlani hogy szedd a béres cseppet mert az nekem is segített és lett étvágyam is.Ne idegeskedj mert valószinü hogy attól fogysz.Gondolj arra hogy a babának fejlődnie kell és a másik két gyereknek is szüksége van rád.
2010. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!