Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bulimiás vagyok, és már...

Bulimiás vagyok, és már rettentő bűntudatom van, most jutottam odáig, hogy már nincs szivem hánytatni magam. Mennyit árthattam?

Figyelt kérdés
2008. aug. 6. 07:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, senki nem ítélkezett fölötted.

Én sem, pedig én az első válaszoló vagyok. :)

Lehet, hogy durván odavágtam a dolgokat, megbántani nem akartalak, de dühítenek a hasonló dolgok.

Mert ezzel ártasz a babádnak, de ezt te is tudod.

És akkor belegondoltam a saját helyzetembe, 10 éve várunk erre a babára, végre sikerült, a csillagokat is lehoznám az égről, senkinek nem kívánom a fájdalmat, amiken keresztülmentem érte, és akkor itt vagy te. Tudtál volna, tudnál tennei azért, hogy neked jobb legyen! Mert felelőséggel tartozol érte. Az ő egészsége az első.

Lehet, hogy ez bírálás, de minden kismama így reagálna erre.

Keress fel pszichológust és boldog babavárást!

2008. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom, hogy beteg vagy, mert a bulémia igenis betegség. Mivel tényleg felelős vagy a picike életért, amit magadban hordasz, probálj tenni ellene. Szerintem ne szégyelj segítséget kérni, legyen az akár orvosi, vagy rokoni, baráti. Most nem csak magadért vagy felelős, hanem a babáért is. Mivel ezt a betegséget lelki problémák okozzák, keress fel egy szakembert, nagyon sokat tudnak segíteni. Benne voltam, tudom jól hidd el. Ha beszélgetni szeretnél, ha tudok segíteni, írj emailt.
2008. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ha az eredményeid rendben vannak és az uh is jó akkor valószínűleg minden rendben.Ez a betegség egy kényszeres fogyni akarásos betegség én úgy tudom ami más pszihológiai tünetekkel társúl.Én a helyedben akkor amikor úgy érzem hogy most hánynom kellene megpróbálnék valami másra koncentrálni.A tested igyis úgyis megváltozik vissza út nincs.De annyi energiával amit ebbe bele fektetsz a szülés utánn tornával vissza tudod nyerni régi formád.És nem írtad jársz-e pszihológushoz.Vannak fórumok ,címek keress valakit akiben megbízol aki szimpi és biztos lehet segíteni.Nagyon nehéz átérezni kívülről egy laikusnak a helyzeted.Meg hát ha nem kívánt terhesség volt akkor már te egyszer megharcoltál magadban magaddal ezért a babáért amikor úgy döntöttél megtartod.Akkarod őt próbálj rá és igenis magadra is oda figyelni.Nem szeretem azt hogy te nem számítassz.Igen is számítassz te vagy az anyuka aki majd felneveli és fontos a te lalki eggyensúlyod a szervezeted egészsége hogy ezt végig tudd csinálni.Sok sikert és ne keseredj el,harcolj tovább a betegséged ellen kettőtökért.
2008. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. aug. 6. 10:22
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mindennapos a falás-hánytatás, valószínűleg semennyit nem ártottál fizikailag a babádnak. Viszont a bűntudattal, szorongással árthatsz. Ha nincs már szíved hánytatni magad, annál jobb, ne tedd!

Hidd el, tényleg tudom, milyen ez, magam is bulímiás voltam. Nagyon vágytam a babánkra és megpróbáltam urrá lenni a dolgon. Mióta itt növekszik a pocakomban, képtelen lennék önhánytatásra. Ha rád is jön a falási roham, a hányásig akkor sem szabad eljutni. A plusz kalóriáktól alapvetően semmi bajod nem lesz, ha nem mindennapos a dolog, még különösebben hízni sem fogsz. De még az sem tragédia, teljesen mindegy hány kg-mal leszel több. Te most nem csak magadért vagy felelős, hanem a benned növekvő kis életért. Boldognak kellene lenned, s kiélvezni ennek a 9 hónapnak minden percét, hogy a pocaklakód is azt érezze, igen-igen, itt nagyon várják. Ha igazán anyává szeretnél válni, meg tudod tenni a gyermekedért, hogy felhagysz az önhánytatással. Hidd el!

2008. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!