Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bedugult orra mit ajánlotok?

Bedugult orra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok fázva, és az orromon egyáltalán nem kapok levegőt. Olyan mintha nem is lenne az orromon lyuk amin levegőt vehetnék. Tudom elég hülyén hangzik, de ez van. Ja, a gőzölés nem vállt be, amint levettem a fejemről a törölközőt újra totálisan bedugult az orrom.
2010. jan. 11. 20:57
1 2
 11/17 picihasim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baj ne izgulj. Ahogy tegnap is írtam én is használom éjjel, mert ebben a cipőben járok. Sőt sajnos a torkom annyira rosszul feszt, hogy bedagadt és gyenge antibiotikumot kell szednem. Ha nem kezdtem volna el szedni, akkor én is hetekig beteg lettem volna és az sem jó a babának!! Valaki, ha lázas akkor sem vesz be gyógyszert és ezzel veszélyezteti a picit.

Ma már vannak olyan gyógyszerek, amiket kismama is bevehet, mert 9 hónap hosszú idő és sajnos elkerülhetetlen a megbetegedés.

Ne foglalkozz senkivel csak a kezelőorvosoddal.

Én mindig az orvost kérdezem meg, hogy mit csináljak.

Ha tanácstalan vagy, akkor jól faggasd ki, hogy mit lehet és mit nem. Én is ezt tettem.

31 hetes km

2010. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves 9:19! Köszi a választ. Szerencsére nincs lázam a tüdőm "meglepően tiszta" a doki szerint, de a torkom és az orrom az totál kész. Az a baj, hogy amikor a dokinál voltam teljesen leblokkolt az agyam( fehér köpeny szindróma) és nem kérdeztem rá az orrspray-s dologra. De türtőztetem magam és remélhetőleg az az orrkenőcs használni fog amit ajánlott.

27 km

2010. jan. 12. 09:48
 13/17 anonim ***** válasza:
Én használtam az előző terhességeimnél is Nasivint, elég sokat küszködtem orrdugulással és az totál ki tud késziteni. Nem lett semmi baj. Most is használok közbe, de csak éjjelre egy picike csöppöt, mert elég sokszor éjjel bedugul. Gyerek Nasivint használok (1-8 évig), próbáld ki, de ha nagyon nem használ akkor szerintem felnőttet is használhatsz, legalább éjjelre, ha nappal ki is birod, de éjjel nagyon rossz.
2010. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Nagyon köszönöm a tanácsot, és megnyugtató hogy nem okozott gondot az orrspray használat.

Van itthon Nasivin Sanft meg Otrivin baby de csak szemezek velük. Remélem ha kimegy belőlem a nátha az orrdugulás is elviselhető mértékű lesz.:-) Már amennyire el lehet viselni ha az ember nem kap az orrán levegőt...

2010. jan. 12. 10:23
 15/17 anonim ***** válasza:
én állandó orrdugulással küzdök már évek óta.éves szinten két alkalommal jön ki rajtam és oloyankor eltart kb 3 hónapig.olyankor muszály orrsprét használnom,és nem csak reggel meg este,hanem napközben is mert nem bírom ki.terhesen is muszály használnom.én a rinospré pluszot használom az a legjobb.
2010. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 picihasim ***** válasza:

Örülök, hogy ennyi válasz érkezett! Remélem megnyugodtál kedves kismama :)

9:19-es :)

31 hetes km

2010. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Igen, megnyugtattak a többiek, most már nem látok rémeket:-)

Első babás vagyok és nagyon -nagyon féltem a kis pocilakót.Lehet, hogy túl is aggódok sok mindent, legalábbis apa szerint vegyek vissza 50%-ot annyi is elég lesz:-)

Az a helyzet, hogy most már az antibiotikumot is kénytelen voltam bevenni mert tegnap óta majd kinyúlok a köhögéstől.Próbáltam nélküle kijönni a megfázásból de nem megy. Sajnos nem úsztam meg ezt a telet sem nátha nélkül.

Még egyszer köszi mindent és jó babavárást:o) 27 km

2010. jan. 13. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!