Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bedugult orra mit ajánlotok?

Bedugult orra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok fázva, és az orromon egyáltalán nem kapok levegőt. Olyan mintha nem is lenne az orromon lyuk amin levegőt vehetnék. Tudom elég hülyén hangzik, de ez van. Ja, a gőzölés nem vállt be, amint levettem a fejemről a törölközőt újra totálisan bedugult az orrom.
2010. jan. 11. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
kakukkfű,kamilla,hársfa keverd össze és inhalálj! jobbulást!!!
2010. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen sóoldatos orr spray.Pl.Fluimare,Nasivin stb
2010. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Van itthon Nasivin Sanft, de nem mertem használni mert féltem, hogy valami felszívódik belőle a babához.Lehet egyáltalán ilyenkor orrspray-t használni? ( 27 hetes vagyok)
2010. jan. 11. 21:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, ne használj, mert nem csak az orrnyálkahártyában okoz érszűkületet, hanem az egész testedben, azaz a babára is rossz hatással van.


Próbálj meg inkább kamillateát csöpögtetni az orrodba. Nem olyan tartós a hatása, mint az orrcseppnek, de azért működik.

2010. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tengervizes orrspray. Halls cukorka?
2010. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok

Közben utána néztem,a Nasivin Sanft-ból van vagy 3 fajta,akár újszülötteknek is van,nem tudom Neked melyik van otthon... Egyiknél sem írták hogy nem lehet terhesen használni,de szerintem olvassál utána,ha már nincs meg az otthoninak a doboza.A Flumare az pedig egy sima tengervíz,szerintem nyugodtan lehet használni.

2010. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Rhinospray plusz is jó, olyan ,mint a Nátika volt.
2010. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A homeopathiasok között van egy Euphorbium nevezetű, én azt használtam. Sajnos ha már megszoktad a rendes orrspréket, először olyan, mint a gyenge szellő. De meg lehet szokni, utána már hat.
2010. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 picihasim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok. A Flumare nekem semmit nem ért. Nekem annyira be van dugulva, hogy alig bírok enni...nagyon kellemetlen. Megkérdeztem a patikust + háziorvost, hogy lehet-e csöppenteni és az Ottrivint ajánlotta és vettem is. Egy két csepp az orromba lefekvés előtt + éjjel ha felkelek, hogy nem kapok levegőt. Nem lesz a babónak semmi baja, én pl. nem bírok aludni sem, ha be van dugulva az orrom annyira zavar.

Nem hinném, hogy a babában kárt tenne egy két csepp.

31 hetes km.

2010. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Van Otrivin baby itthon de az símán kifolyt az orromból amikor befújtam vele. Nagyon szégyellem és bánt, hogy ilyen gyenge vagyok, de amikor már nagyon nem bírtam az orrdugulást akkor időnként befújtam orrspray-vel az orrom. Az volt ráírva, hogy helyi hatású. Már lassan két hete meg vagyok fázva. Éjszaka csak a számon tudtam levegőt venni az meg úgy kiszáradt, hogy alig tudtam nyelni...Tegnap a doki kisbabáknak való orrkenőcsöt írt fel, reggeli után megyek és megveszem.Még csak most kezd felszakadni a cucc, most reggel már egy picit tudtam orrot fújni.

Az egyik válaszoló azt írta, hogy árthat a babának az orrspray használat. Nagyon ideges vagyok emiatt...teljesen letörtem....

2010. jan. 12. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!