Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újszülöttet autós hordozóba?

Újszülöttet autós hordozóba?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam,4 hónapos korig a picit csak vízszintes helyzetben szabad szállítani!!!Az autósülést nem lehet hátradönteni ...vagy nem mozduljak ki vele a lakásból addig?

Ti hogy csináljátok???

A babakocsi is olyan lesz,amit nem tudok teljesen hátrengedni!


2010. jan. 10. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan teheted autós hordozóba,szinte mindenki abban viszi haza a kórházból a babát.Teljesen fektetve vagy fektethető hordozóban,vagy beköthető mózesben lehetne autóban vinni.A babakocsik közül sok olyan,ami 175 fokig dönthető, a miénk is olyan volt,abban nem lesz semmi baja,de ha aggódsz,kapható csípőkiemelő ezekhez a kocsikhoz.
2010. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan beleteheted. Mi is ilyet vettunk es ebbe hozzuk haza a babat februarban. Megneztem a tajekoztatojaba es nyugodtan bele lehet tenni az ujszulott babat is csak annyit irnak, hogy a babak ne legyenek benne 2 oranal tovabb.
2010. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolták nekünk, hogy max 1 órára tegyük autósülésbe, hosszabb útra beköthető mózesben egészséges szállítani a 6 hósnál kisebb babákat.

Mivel mi országos ingajáratban vagyunk, így mózeses babakocsit veszünk.

2010. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülött babának a gerincének a legegészségesebb, ha vízszintesre dönthető babakocsit használsz.
2010. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan mondják, hogy lehet a babát autós hordozóba tenni, pedig amíg nem tud ülni, addig a gerincének igenis a legjobb a mózes. Sajnos ma a babakocsigyártók egyre gyakrabban "kifelejtik" a mózest, mondván, hogy az autós hordozó teljesen megtámasztja a kis hátukat, és hogy az kisebb, mint a mózes. Lehet, hogy a gerincproblémák majd csak később mutatkoznak meg a mai gyerekek körében. Én nem hiszek abban, hogy egészséges 1 óránál tovább autós hordozóban tartani azt a babát, amelyik még nem tud ülni. (Sok babás oldalon olvastam azt, hogy nem egészséges.)
2010. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Próbáljak beszerezni olyan mózeskosarat amit lehet rögzíteni autóban?Én is féltem a gerincét...szeretnénk majd vinni hosszabb útra is...
2010. jan. 10. 16:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Mózeses babakocsi?Mennyibe kerül ilyen használtan?
2010. jan. 10. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a vaterán, teszveszen már 30 ezer ft körül találsz ilyet. De az a legjobb, ha bababizományiban veszel, mert ott jól át tudod nézni, vagy a vaterán olyantól, akihez el tudtok menni érte. Mi biziben vettünk Graco Toru De Lux babakocsit 40000-ért, hordozóval, 180 fokig ledönthető és vettünk hozzá való mózest 2500-ért használtan, mert nemsokára megszületik és ki tudja milyen hideg lesz, nem akarom csak a kocsiba rakni. Autóban csak hordozóban fogjuk szállítani, a doki azt mondta, hogy az a legbiztonságosabb, mert a beköthető mózesben a babát nem tudod bekötni, csak a mózest. Azt mondta a doki, hogy ha csak egyszer-kétszer utaztatjuk 6 hónapos kora alatt hosszabb időre, akkor nem lesz semmi baja.
2010. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat hordtam a lányom egész kicsi korától autóban a bébihordóban. Semmi baja a gerincének. Arra kell figyelni, hogy másfél óránként vedd ki belőle, akár csak egy sétálásra vagy egy pelenkázásra is, de tedd más pozicióba. A babakocsiba meg tegyél egy pokrósot a baba alá.
2010. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amerikaban elek es itt egyaltalan nincs mozes. Csak babahordozo. Abban szallitjak, hozzak viszik a babakat meg kocsin kivul is. A babakocsik tobbsege sem lehajthato es egy gyerek sincs a kornyezetemben akinek gerinc problemaja lenne. Azt nem ketlem, hogy jobb a mozes a kis hatuknak, de szerintem mertekkel nem lesz baja a kicsinek.
2010. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!