Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fel lehet nevelni két újszülöt...

Fel lehet nevelni két újszülöttet havi nettó 200 ezer forintból?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mármint hogy érted?

hogy annyi pénz van a két babára v. a családnak..


egy babára /hó szinten úgy 20.000,- kell kb.

nyilván kijön olcsóbban is de kezdetben lehet hogy kell tápszer és millió pelus.

meg amire még szükség van.

2011. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fel.

Bár függ a rezsitől, van-e hiteletek. És nem is az újszülött kerül sokba (persze be kell neki vásárolni szülés előtt), hanem amikor már nagyobb lesz.

2011. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocs, a "kettőn" valahogy elsiklottam, bizonyára így is, de dőzsölni ennyiből manapság nem lehet.
2011. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet tenni. Nézd, sokan vállalnak babát senkinek sincs a mai világban biztos állása. Soha nem lehet tudni, mit hoz a holnap. Ne ezen agyalj. Szerintem sokan jóval kevesebből is megoldják, mert erre vannak kényszerítve.
2011. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hitelünk nincs, a havi rezsi kb. 30 ezer forint. Ennyi pénz lesz összesen négyőnkre.
2011. ápr. 21. 08:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor nevetve!


első v. voltam.

2011. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van aki ennél kevesebből nevel fel 1-2 gyereket, plusz eltartja magát.

Ha nem szórjátok el hülyeségekre, amik feleslegesek, akkor simán fellehet nevelni. Csak ésszel kell beosztani a pénzt.


Jó egészséget !

2011. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, van aki fel tud nevelni ennyiből, van aki meg egyedül sem él meg ennyiből.....a különbség: az egyik beosztja a pénzt, és "okosan" költekezik, annyit amennyire kerete van, a másik meg....nem:)

Röviden.


Lehet hülyeség, de mi még első gyermekünket várjuk, de már amikor összeköltöztünk, azóta írjuk a "kockás füzetbe":) a bevétel-kiadás rovatot, ill. a napi költekezést is vezetjük.


Egyébként nem olyan rossz, vissza lehet keresni, ha bármi van....és bizony volt, hogy a füzet juttatta eszembe, hogy hoppá, múlt hónapban voltunk moziban, el is felejtettem:), vagy: tényleg, vettem egy jó ruhát, nem is élünk mi olyan rosszul!:D -gondoltam:)


Szóval tervezitek gondolom a költségeket, és akkor nem lehet baj.


Sok sikert, boldogságot és örömöt a gyerkőcökkel!:)

2011. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Simán.

Mi havi nettó 180ezerből nevelünk két kisgyereket. Hitelünk van 65 ezer mostmár, rezsi évszaktól függően 30-50ezer. Mindenük megvan ami kell. mindennap főzök, mindennap van nekik gyümölcs. Plusz az egyik ételallergiás ami drágít a helyzeten. Semmiben nem szenvednek hiányt. Annyi, hogy nem tudunk menni nyaralni.

2011. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Simán, persze. Főleg ha a rokonságból örököltök pár kisruhát, és ha nem akartok 100 ezres babakocsit. Ha normális körülményekkel is beéritek, és nem kell mindenáron a márkás luxus, akkor nem probléma.
2011. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!