Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Járt így más is? Kicsit félek...

Járt így más is? Kicsit félek h megváltozna a hozzáállása a dokinak?

Figyelt kérdés
Arról van szó h nemsoká kibújik a Lánykánk.Még az elején félretettük a szülésre a pénzt ami 100.000 Ft-t lesz de sajna ugy hozzták a körülmények h hozzá kellett nyúlnunk:(Azóta egyszerüen nem tudtuk összeszedni ismét rá a pénzt.Arról beszélgetünk a Párommal h megkéne beszélnem a dokimmal h mi van ha két részletben kapná meg a pénzt egyiket a szülés utan a másikat a 6 hetes kontrollnál?Sztetek nem gáz belefog menni vagy elzavar a fenébe?Attól is tartok h szülésnél lesz velem ....?Csinálta esetleg így vki?köszönöm a válaszokat
2010. jan. 7. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:

én 6 hetes kontrollnál fizettem ki.

a szülésznőt meg a korházból hazajövet elött.

2010. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp adsz, a 6 hetesen is ráér akár az egészet is. Sokan csinálják így. Tájékoztasd a dokit ha úgy nyugodtabb vagy. Hogyha nem lesz veled, az sem biztos hogy rajta múlik. (Lehet beteg, műt, konferencián stb.) Sok boldogságot!
2010. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát mindenképpen kell h adjak mert ennyi ugymond a tarifája.(ebben benne van a szülésznő is Hála az Égnek).kerek perec megmondta h ennyi még jó h nem tette hozzá h ekkor meg akkor adjam oda.igy is ég a pofám h igy kell fizetnem de sajna ez van a mai világban.remélem azert nem fog velem másképp bánni...
2010. jan. 7. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az alapelvem az, hogy ha ilyen pofátlan valaki, hogy kerek perec megmondja, hogy 100 ezret kér mondjuk, akkor nem szülök nála. Mire fizetjük a TB-t? Egyáltalán miért ilyen sok? Mert az megint más, ha azt mondja, hogy amennyit gondolunk. Így adnék, de biztos, hogy nem 100 ezret, hanem mondjuk csak 30-40 között. Szerintem a következő babáddal keress egy normálisabb, becsületesebb embert.
2010. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hidd el én is tanultam a leckéből.de anno szerettem volna olyan dokit akit ismerős ajánl mert akkor költöztünk el és nem volt dokim.és anni ugy voltam vele h megtudjuk magunknak engedni de sajna közbelépet a válság.csak annyit h egy kisebb ház árával tartoznak nekünk és sajna nem valószinu h lesz vmikor is pénz belőle.de ember tervez Isten végez.nincs már pofám most váltani dokit:(
2010. jan. 7. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ha a dokid megmondta nyiltan, hogy mi a helyzet, így Te is megmondhatod neki, hogy nálatok hogyan alakultak a dolgok. Szerintem, ha megkapja 2 részletben, akkor sem lesz semmi gond. Mondjuk, lehet, hogy én nem mondanám meg a szülés előtt, csak utána, nálunk itt mindenki a varratszedéskor adja a pénzt a dokijának, ekkor vázolnám fel a helyzetet. Végül is készhelyzet elé állított ő is, így ezt Te is megteheted.

Minden jót és könnyű szülést!

(34. hetes mami)

2010. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen ezen gondolkodtam én is h csak akkor mondanám el neki a párom erőskődik h beszéljem le vele előre és h megfogja érteni.nem tudom mi tévő legyek:(ha tehetném visszafordítanám az egészet de ez van muszáj vhogy megoldanunk:(
2010. jan. 7. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem mondanám meg előre. Különben meg mit csinál, ha utólag nem annyi van a borítékban? Úgysem számolja meg előtted. Szerintem mondhatod neki a szülés után, amikor az első "részletet" adod, hogy most csak ennyit tudtatok adni, a kontrollra tudjátok a többit.
2010. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!