Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kürtölhetem világgá,...

Mikor kürtölhetem világgá, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Még csak 4 hetes terhes vagyok, de már el szeretném mondani a családomnak.Viszont babonából még nem merem...
2007. okt. 18. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan értelmetlen kérdés :)

Akkor "kürtölheted világgá", amikor szeretnéd. Ha bizonyos vagy már a terhességről, akkor bármikor. Persze tény, hogy rossz dolog egy "elmondott terhességet" elveszíteni, de biztos, hogy könnyebb "élni vele", ha kapsz támogatást, segítséget, stb.

Úgyhogy én biztos elmondanám :)

2007. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az lennek akkor en sem birnek magammal...:-))

Szerintem barmikor, hagyd a babonat.GRATULA!!

2007. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megtudtam és már ment a forródrót.

Elöszőr a barátnőm, anyukám...(telefonon).

Párom volt a 3. - neki nem mertem telefonon elmodnani, féltem, hogy balesetet csinál, így megvártam míg hazaér.

2007. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hetes voltam amikor megtudtuk. Akkor csak a szűk családi körnek modtuk el. (leednő nagyszülők) Mivel a párom nem bírta magában tartani az eslő orvosi vizsgálat után (4 hetes voltam) elmondtuk a barátoknak is. A munkahelyemen csak a 12. hét után akartam elmondani, de mivel egyik napról a másikra letettem a cigit, felűnő volt, így ott is elmondtam már. Ezt, főleg ha tervezett baba, nagyon nehéz magadban tartani, szóval szerintem akinek akarod mond el nyugodtan, hogy veled tudjon örülni. Üdv, egy 9 hetes kismama.
2007. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nálunk nem tudta senki 3hónapig,csak mink a férjemmel.Ez babona is meg nem is.Nagyon nehéz volt nem elmondani,de ez volt az én kérésem a férjemhez.Az elsö 3 ho´nap az a kritikus idöszak,amikor bármi történhet.Jó utánna is,de a %csökken.Azt neked kell eldöntened,hogy mikor mondja´tok el az öröm hírt.

Gratula a babához.

26hetes kismama.

2007. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéltük, hogy a 12. hét után körtüljük világgá, amikor megvannak a genetikai vizsgálatok is. Hisz akkor tudjuk, hogy minden OK, vagy sem. Szerintem nincs is annál rosszabb, amikor már az elején elmondjuk mindenkinek (tudom, hogy ilyenkor azonnal világgá szeretnénk kürtölni), aztán esetleg elmegy, vagy felszívódik a kicsi. Vagy kiderül, hogy el kell veteni, mert beteg. És akkor persze mindenki ellát a jótanácsaival, vigasztal, stb. ... Én várnék a 12. hétig.
2007. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem nem volt ilyen "problémám",mert én a 16ik héten tudtam meg. mivel a párommal nem rég óta vagyunk együtt és nem terveztük a babát,ezért nálam ő tudta meg elsőnek,hogy lehet,hogy terhes vagyok,de aztán rögtön hívtam a barátokat és az ismerősökkel ha találkoztam akkor azoknak is elmondtam,de igazából avval értek egyet,hogy ne mondd el a 12ik hétig,mert tényleg bármi történhet,és akkor nagyon rossz amikor osztják az észt,hogy ezt igy meg ugy kellett volna csinálni,de ha ők ebben a helyzetben lennének mindent ugyanúgy csinálnának mint TE,de szerintem ha megakarod magad kíélni az "okoskodó" családtagoktól,és ismerősöktöl,akkor a 12ik hétig várj.nagyon drukkolok neked.

egy (két nap híjján)26 hetes kismama.

SOK ÖRÖMET,ÉS BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK,és remélem minden redben lesz.

2007. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor szeretnéd.Egy baba nem attól marad meg, hogy nem mondod el senkinek.Ha meg akar születni akkor is meg fog ha már most elmondod, ha meg nem akkor meg akkor sem fog ha senkinek nem mondod el.Én 6 hetesen tudtam meg és szép lassan elkezdtem elmondogatni.Igaz el se tudtam volna titkolni mert már nyolc hetesen is látszott.Egy 12 hetes kismami.
2007. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én tíz hetesen mondtam el mindenkinek de nem babonából csak azért mert nem szerettem volna kellemetlen helyzetbe kerülni ha esetleg elmegy a baba. Bár valószinűleg akor is elmondtam volna hogy mi történt utólag!
2007. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az első terhességemet elmondtam mindenkinek azonnal, amikor 6 hetesen megtudtam. Annyira nagyon örültem neki. Sajnos 10 hetesen meghalt a baba és mindenkinek ezt a rossz hírt is el kellett mondanom. Így visszagondolva nem bántam meg, mert így nem kellett egyedül megbírkóznom ezzel a nehéz lelki teherrel, hanem nagyon sok bátorító, támogató és segítő tanácsot kaptam. Azóta újra babát várok és nemsokára meg is születik.

Ezt neked kell eldönteni, hogy mikor tudatod a többiekkel. Teljesen mindegy, hogy elmondod vagy sem. Ha a baba életképes és meg akar születni, akkor meg is fog. Ez nem babona kérdése.

Egy 36 hetes kismama

2007. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!