Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! kérlek mert hamarosan...

S. O. S! kérlek mert hamarosan világgá megyek? Mindenkinek jó babája van?

Figyelt kérdés
Kezdem a legelején. Babám 1-én lesz 4hónapos és kész katasztrófa minden nap. A szüleimmel élünk egy kertes 2szintes családi házba. Tehát anya ha nemdolgozik van segítségem de már ez is idegesít. Babámnak nem jó semmi. Egéyz napunk a nyüglődésből,kiabaálásból (nem sírás) áll. Állandóan hisztizik. Mást se csinálok egész nap csak az okokat keresem.Hasa nem fájhat mert azt a fajta viselkedést már jól ismerem. Éhes nem lehet mert hiába próbálkozok evés után mondjuk fél-1órával (hogy hátha éhes maradt) már nem kell neki. 3óránként eszik csak anyatejes. Első babám de úgyérzem én képtelen vagyok az anyaságra. Van játszószőnyeg, elektromos babahinta, csörgök minden amit csak akarsz de bármivel akarok vele játszani max 10perc aztán jön a nyüglődés, feszengés. Aludni se hajlandó csak max fél órát 2szer egy nap ezt is nagy ordítással megelőzve na meg persze séta közbe. Sehova nemlehet elmenni vele mert autóba alszik de amint megérkezünk nyüglődés, feszengés majd az ordítás következik bármit csinálok. Így állandóan itthon vagyunk vagy az utcán sétálunk. Néha elintézem a nagybevásárlást hogy ne kattanjak be teljesen ilyenkor anyum vigyáz rá. De miért csinálja ezt? Amikor nagy ritkán jó kedve van akkor vigyorog és imádja ha játszunk vele. Én egész nap vele foglalkozom legalább is próbálok ha dolgom van hordozóba jön velem konyhába, fürdibe minden hova. Mit csinálok rosszul??????????? Doki, védőnő azt mondja ő ilyen baba semmi baja. Na de hogy ennyire morcos legyen egy kisbaba lehetséges? Olvastam a suttogót is képtelenség alkalmazni nála bármit is. Napirendünk soha nem lesz annyi a tuti hogy még mindíg 3óránként eszik és este 8kor van fürdés. Úgyérzem egy nagy csődtömeg vagyok hogy a saját babám nem ismerem és fogalmam sincs mivel tehetném boldoggá a mindennapjait.Mi lesz ha jön a foga? ÁÁÁ bele se merek gondolni. Kérlek egy pár jó tanáccsal segítsetek. Másnak is volt van ilyen izgága, morcos babája?
2011. febr. 24. 13:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire jó ötlet, de hagyd békén egy picit.

Azt mondod szinte mindig játszanál vele, viszed magaddal a hordozóban... tedd le neki a földre a játszószőnyeget és hagyd ott. Vagy feltalálja magát, vagy nem és akkor ordít tovább. Te addig menj ki és igyál egy finom teát.

2011. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy éjszaka is min 3szor kel és csak a cicin alszik vissza. Reggel fél7kor pedig már kukorékol.
2011. febr. 24. 13:30
 3/28 anonim ***** válasza:
Te szegény, most jól kivagy. Valami baja biztos van. Nézd meg ha hasra teszed mit csinál ? Hol a keze ekkor? Ha felveszed akkor úgy nyűglődik, hogy teljesen hátrafeszíti magát? Ha igen, akkor lehet, hogy kicsit kötött a háta és nem tud ellazulni. Akkor Dévényeshez kéne vinni. Más ötletem nincs.
2011. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne hibáztasd magad, hiszen mindent megteszel, amit lehetséges. Nekem a középső gyerekem volt ilyen (3 van), már a kórházban sem aludt semmit, csak 1-2 órát, de azt is nagy nehezen. Itthon szintén semmit, állandóan rajtam lógott, a végén cumit vettem neki, azzal nagy nehezen elvolt és nem sírt. Kb. 1 éves koráig volt ilyen rosszalvó, nyugtalan, sírós. Utána rendeződött a dolog, de addig... Mindig mellett aludt, mert cumi nélkül nem maradt nyugton, ha pedig a cumi kiesett a szájából, egyből felébredt. Egy évig őrködtem éjszakánként a cumit rakosgattam a szájába, hogy maradjon csendben és legalább a család többi tagja tudjon pihenni. Nem volt könnyű, de túléltük. Most sem egyszerű a természete, de az alvásával nincs gond.

Azt is olvastam, hogy az állandó, nyugtalan sírás, az alvási ciklus felborulása egyéb, idegrendszeri problémkat is jelezhet. Mindenképpen érdemes ezzel a problémával felkeresni a védőnőt és a háziorvost és egy neurológiai beutalót kicsikarni tőlük.

2011. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szia! Először is nyugodj meg!Nem vagy egyedül! Kislányom is ilyen volt 4 hónaposan! Azaz 0-7,5 hónapos koráig!Tudom magamról, hogy már reggel úgy keltem fel, hogy feszült voltam, hogy ma vajon milyen napunk lesz!Ezt ha te is ilyen vagy felejtsd el! Ne érezze rajtad, hogy feszengsz! Az én kislányomnál 7,5 hónapos korában tört meg a jég amikor elkezdett mászni! Onnantól fokozatosan javult a helyzet! Persze jöttek más gondok, bajok, de az más tészta! Most 3 éves lesz és nem hisztizik többet egy átlagos korabelinél! Kitartás neked és csak nyugodtan!
2011. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

A babák megérzik, ha a szülő ideges és feszült. Ettől ők is ilyenek lesznek, amitől te még idegesebb.

Nehéz, de próbálj kilépni ebből az ördögi körből. Határozd el, hogy mostantól nyugodt vagy (a tea jó ötlet) és élvezed, bármit csinál. :) Ne akarj "játszani" vele, 4 hónaposan nem köti le őket semmi tartósan.

A nem alvás viszont baj. Valószínűleg ettől is nyűgös, ráadásul amit ébren tapasztal, az alvás közben rögzül, ergo ha nem alszik, lassabban fejlődik/tanul.

2011. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

második 13.35-ös

Ja, és NEM vagy rossz anya! Ezt el kell hinned magadról, mert ha te nem hiszed el, a gyerek sem fogja...

2011. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Akár az én fiamról írtál volna. Ahogy haza hoztam a kórházból reggel hatkor kelt és délután fél 3-ig nem aludt, mellette alíg tudtuk kihúzni a 2 2,5 órás szopizást. Mindig mindenhova vittem magammal. Végül fogtam és kenguruba raktam, úgy élvezte a dolgokat, ha mindig érezte a közelségem, utána nem ordított annyit, nézelődött, jól elvolt. Talán te is próbáld ki, hogy magadra kötöd, így volt, hogy nem fél 3-kor hanem délbe elaludt, de persze le nem tudtam tenni, mert egyből fent volt. Autóban aludt, amint megálltunk és kiszálltunk fent volt, (nyílt a kis szeme :)) Mostmár májusban 4 éves lesz, igazi nagy rosszcsont, de imádom. Túl lesztek rajta. Ja éjszakánk meg úgy telt, hogy fél 9-kor fürdés fél 9 körül szopizással elaludt, hajnal 2-kor kelés, evés és utána nem alvás, két órán át fent volt, mielőtt elaludt megint evés és 4 fél 5 körül alvás, reggel 6-kor kelés. Így telt egy napom. Mi is otthon laktunk anyukámnál, így néha én is tudtam egy kicsit pihenni, addig anya csinálta ugyanezt. Kitartást nektek, kb. fél éves koráig volt ilyen húzós (5 hónaposan kinőtt a foga is) A fogzás már nem lesz olyan szörnyű. Fel a fejjel, lesz még jobb is. :) az enyém is csak tologatva aludt el babakocsiban, remélem a második nem ilyen lesz. :)
2011. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a fiam, bár ennyire nem. Lehet a foga miatt is ilyen, beindulhatott neki.

De ha tényleg csak szimpla hisztiről van szó akkor ahogy az első is írta hagyd egy kicsit. Lerakod, nem baj, ha hisztizik, kicsit muszáj hagyni magában, mondjuk annyira ne hagyd magát belelovalni, hogy ne vegyen levegőt(a fiam máig képes annyira hisztizni). Tehát hagyd magára, de azért rálátásod legyen!

A babakocsiban alszik, ha sétáltok? Nekem ezt csinálta, persze csak addig amíg fel nem jöttükn, lehett 10 perc v 3 óra amíg lent voltunk aludt, felértünk felkelt. Most már azt csinálom, hogy felöltöztetem, babakocsi, erkély és alszik. Te mondjuk az udvarra vagy a teraszra ki tudod tenni. Egy közeli ablakot kinyitsz és ha esetleg felsír meghallod. Sajnos jobb ötleteim nincsenek, ezek nekem beváltak.

Még ami földön játszóst illeti, próbáld meg a játszószőnyeget, vagy csak egy plédet leterítesz, és körbe rakod játékokkal, műanyag flakonnal. A fiam pl nagyon kevés játékával játszik, viszont a flakonokkal, poharakkal órákig el van...

Mást sajna tényleg nem tudok

2011. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

ÓÓÓÓ, nálunk ugyan ez volt!!!Már az őrület kerülgetett!Állandóan veszekedtem mindenkivel, kivoltam bukva, állandóan bőgtem, pedig második gyerkőc!A nagylányom (5éves most) Egy álom volt!!De a fiam, aki most 9 hónapos, na az már egy rémálom!!

Állandóan bőgött!!Még éjjel is!Mi rájöttünk hogy hason fekve jól alszik!Persze csak kézben, és babakocsiban!Így bekerült a szobába a babakocsi!Állandó társam lett, és a CHAMOMILLA VULGARIS 15CH-is!Nálunk a fürdés is ordítás volt, aszinte minden, kivéve a cicizés!Én 4 hónaposan kezdtem etetni, és láthatóan javult a közérzete.Nemtudom hogy ez az ételek finom ízétől vagy hogy tovább volt tele a pocak, de jobb lett, viszont a nagy áttörést a komp jelentette!!!!

Amióta önállóan közlekedik ahová csak akar, nagyon ritkán sír!És este kapja a fent említett bogyókat, és nagyon jól alszik!Már vagy 3 hónapja nem volt kocsi a szobába!

Este minid gyomoridegem volt, vajon ha elalszik, meddig fog aludni??Meg ilyenek!Volt hogy éjjel 4 kor még visított a kezembe!Mi is okokat kerestünk!!De fölösleges!!Nincs ok!!Egyszerűen így éli meg a minden napokat!Majd változni fog.Ki előbb, ki később!Próbálj meg neki gyümölcsöt adni, a fiam szinte örömittas volt a finom ízektől!!Akkor láttam életemben először mosolyogni mikor megkapta az első barackpüréjét!

Kitartást, és még több kitartást kívánok!!És ne keresd a hibát magadba!!Nem vagy hibás!Nagyoin jó anya vagy, és ezt megfogod érteni mikor már jókedvű lesz a babád!!

2011. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!