Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! kérlek mert hamarosan...

S. O. S! kérlek mert hamarosan világgá megyek? Mindenkinek jó babája van?

Figyelt kérdés
Kezdem a legelején. Babám 1-én lesz 4hónapos és kész katasztrófa minden nap. A szüleimmel élünk egy kertes 2szintes családi házba. Tehát anya ha nemdolgozik van segítségem de már ez is idegesít. Babámnak nem jó semmi. Egéyz napunk a nyüglődésből,kiabaálásból (nem sírás) áll. Állandóan hisztizik. Mást se csinálok egész nap csak az okokat keresem.Hasa nem fájhat mert azt a fajta viselkedést már jól ismerem. Éhes nem lehet mert hiába próbálkozok evés után mondjuk fél-1órával (hogy hátha éhes maradt) már nem kell neki. 3óránként eszik csak anyatejes. Első babám de úgyérzem én képtelen vagyok az anyaságra. Van játszószőnyeg, elektromos babahinta, csörgök minden amit csak akarsz de bármivel akarok vele játszani max 10perc aztán jön a nyüglődés, feszengés. Aludni se hajlandó csak max fél órát 2szer egy nap ezt is nagy ordítással megelőzve na meg persze séta közbe. Sehova nemlehet elmenni vele mert autóba alszik de amint megérkezünk nyüglődés, feszengés majd az ordítás következik bármit csinálok. Így állandóan itthon vagyunk vagy az utcán sétálunk. Néha elintézem a nagybevásárlást hogy ne kattanjak be teljesen ilyenkor anyum vigyáz rá. De miért csinálja ezt? Amikor nagy ritkán jó kedve van akkor vigyorog és imádja ha játszunk vele. Én egész nap vele foglalkozom legalább is próbálok ha dolgom van hordozóba jön velem konyhába, fürdibe minden hova. Mit csinálok rosszul??????????? Doki, védőnő azt mondja ő ilyen baba semmi baja. Na de hogy ennyire morcos legyen egy kisbaba lehetséges? Olvastam a suttogót is képtelenség alkalmazni nála bármit is. Napirendünk soha nem lesz annyi a tuti hogy még mindíg 3óránként eszik és este 8kor van fürdés. Úgyérzem egy nagy csődtömeg vagyok hogy a saját babám nem ismerem és fogalmam sincs mivel tehetném boldoggá a mindennapjait.Mi lesz ha jön a foga? ÁÁÁ bele se merek gondolni. Kérlek egy pár jó tanáccsal segítsetek. Másnak is volt van ilyen izgága, morcos babája?
2011. febr. 24. 13:25
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Próbálok nyugodt maradni nagyon és ebben a párom is segít. Igazából eygütt próbálunk megoldani mindent mostmá tényleg tanácstalanok vagyunk. Lehet hogy jobb lesz ha elkezd mászni ugyanis még ölben sem lehet fogni met folyton felakar ülni. Persze ha nagy ritkán megengedjük nagy a vigyor meg a boldogság. Lehet hogy hiperaktív. Még alvás közben is jár keze lába amitől persze folyton felkel így kezdődhet az altatás előröl. Bebugyolálni meg képtelenség mert ordít. Egyedül fürdés közbe van csend, nyugalom, boldogság mert azt imádja.
2011. febr. 24. 13:46
 12/28 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek kicsit jó olvasni hogy másnak is volt ilyen babája mert nagy részbe csak a minta babákról és anyukákról hallok, olvasok mindenhol. Persze most is itt kiabál mellettem a hintába. :)
2011. febr. 24. 13:51
 13/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha én írtam volna le ezt az egészet,kis különbséggel.

Az én babám 5 és fél hós, morcosnak nem morcos hanem inkább állandóan mosolyog.Reggel felkelünk kicsit sétálok vele a lakásban aztán átöltöztetem,és belerakom a járókába.kb 15-20 percig eljátszik,aztán elkezd nyüglődni, majd ki kell venni, kis séta megint a lakásban aztán viszem a pihenőszékbe oda ahol végzem a dolgomat 15 perc és megint ki kell vennem, aztán játszószönyeg megint 15 -20 perc vagy csak 5 perc mikor milyen a kedve.És ez megy egész nap.2 óránként evés, éjszaka is.

Senkinél nem tudom otthagyni mert külföldön élünk és nincsenek itt nagyik vagy rokonok.Apa pedig este 5-ig dolgozik.Vannak itt barátaink , de ha már csak megfogják is sír, tehát nem valószínű, hogy ott tudnám esetleg néha hagyni.Egy nap 3X alszik kb fél órákat.

Én próbálok vele sokat úgy foglalkozni, hogy az ölembe van mondókákat mondok neki, tapsolunk , tornászunk így akár órákig is ellene.Rengeteg játékunk van és nem sokáig kötik le.Szerintem ők nagyon igénylik , hogy velük foglalkozzunk csak.

Nem vagy csődtömeg, ilyen temperamentumú a babád.Én édesanyámmal beszélgettem és azt mondja én is detto ilyen voltam kicsinek,próbáld meg te is kérdezd meg , hogy te és a párod milyen babák voltatok.

Az én kislányom kétemberes baba ezt így mondják.

Próbálj meg nyugodt maradni és közös kis játszásokat kitalálni vele szerintem nagyon fogja értékelni és jobban ellesz.Nekem eddig ez vált be a legjobban.

Fel a fejjel nem vagy te rossz anya.Én már várom , hogy tudjon ülni és akkor talán jobban ellesz.Gondolj arra , hogy inkább ilyen babánk legyen minthogy ne adj isten betegek legyenek.

Kitartás együtt érzek veled!!!

2011. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom sokan ellene vannak a cuminak, de én a helyedben megpróbálnám. Az én kislányom 4,5 hós és a cumi csak elalváshoz kell neki. Amint elalszik, kb 15 perc után kiesik a szájából és nyugodtan alszik tovább. Meg esetleg szomjas is lehet. Igen azt is sokan mondják hogy 6 hós koráig elég az anyatej. De egy kis teával vagy vízzel megkínálhatnád, hogy egyáltalán elfogadja-e. Ha nem akarod cumisüvegből, akkor adhatod neki pohárból. Nagyon ügyesen tudnak abból is kortyolgatni. Az alvás tényleg fontos lenne neki. Közöttetek alszik? Vagy a kiságyába? A babám kb 8-ig alszik, utána még délelőtt alszik egy fél órát, délben 3 órát a levegőn, és délután egy fél órát. Nálunk 18:30-kor kezdődik a fürcsi rituálé 19:00-re befejezzük. Utána megeszik 200-230 ml tápit és alszik reggelig. Szerintem nálatok kicsit későn van a fürdetés. Előrébb hozhatnád, hogy hamarabb megnyugodjon és tudjon pihenni. A nappali és esti elalvást is mindig ugyanabban az időben csináld, így berögzül neki hogy mikor kell aludni, enni, játszani. Ez lenne a napirend. Mindig mindent ugyanabban a sorrendben és időben csinálni. Persze nem percre pontosan. A lényeg hogy belerögződjön a babába a "program". Remélem tudtam egy kicsit segíteni :) Sok sikert!
2011. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is, nem vagy csődtömeg! Nem tudom, mi lehet az oka, de az én babámmal is ilyen idősen volt a legnehezebb, és ha visszaolvasol, a legtöbb itt panaszkodó kiborult édesanyának ennyi idős a babája. Nem vagyok pszichológus, de szerintem az lehet az (egyik) baj, hogy ezek a babák már nem csak esznek-alszanak, hanem akarnak valamit, de még rettentően tehetetlenek, az esetek többségében megfordulni sem tudnak maguktól. Ahogy fejlődik a mozgásban, egyre kevésbé lesz sírós, el tudja majd foglalni magát.

Szerintem jól teszed, hogy hordozod, a Suttogó meg (nem akarok bántani senkit) egy szemét. Persze, majd elolvasod, és attól tökéletes lesz a babád, mert mindet ugyanúgy kell idomítani... Hogyne. Ha elfogadod, hogy egyik baba ilyen, a másik olyan, hogy a Tied nyűgösebb, és nem azért, mert rosszul neveled, hanem mert így született, az már fél siker. És az is nagy segítség, hogy ott a nagyi, és néha le tudod adni egy fél órára.

Meg szerintem az sem tesz jót, hogy itt a tél vége. Már tiniként megfigyeltem, hogy február végére fogynak ki a tartalékaink, akkor fárad le mindenki végleg, elegünk van a hidegből, a sötétből, mindent negatívan látunk... Jön a tavasz, és Ti is fel fogtok vidulni. Tegnap én is sírtam. :)

Szóval, hajrá, nem vagy rossz anya, hamarosan már kúszni-mászni fog a baba, és hidd el, sokkal-sokkal kevesebbet fog sírni!

2011. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

szia, mintha az én kislányom at írtad volna le anno. ő már 2 éves múlt 2 hónappal, és semmi "tünete" nem maradt fenn. :)

egyébként én már tudom, hogy az ő baja az volt, hogy ami más babát kielégített, vagyis a játszószőnyeg me ga csörhők nézegetése órákig, az őt nem, és az oka az, hogy a mai napig is iszonyú aktív, érdeklődő, kíváncsi kislány, az átlagon felüli módon, és az értelmi képességei magasabbak, zárójelben, emiatt kiskorában sok új inger kellett neki, amit iszonyú neház és megterhelő volt biztosítani,sokat kellett cipelni, állandóan szórakoztatni, ő is sokat ébredt éjjel, 7-8 hós koártól, amikor megindult a fogzás, meg még többet. 21 hónaposan aludta át az éjjelt, és 16 hónapos korától volt el magában, ha muszáj volt. mindig türelmes voltam vele, mindig kapott éjjel cicit, valahogy tudtam, hogy ezt majd kinövi, persze voltak elkeseredett pillanataim nekem is. jelen pillanatban egy tündéri aranyos, empatikus, okos, dackorszakhoz képest nagyon szófogadó kislány, akivel nagyon jó a kapcsolatom. de nagyon sok türelem kellett hozzá és megértés, meg foglalkozás.

szóval, nem a te hibád, ő egyszerűen ilyen, ezt fogadd el, és akkor mindkettőtöknek könnyebb lesz. türelem, következetesség, sok sok szeretet meg fogja hozni a gyümölcsét. :)

2011. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
szia!az én fiam is ilyen volt/most is ilyen.15 hónapos lesz pár nap múlva,de ami más gyereket leköt,őt nem.egyedül nincs el,folyton jön utánam,szórakoztatni kell.most már járkál,úgyhogy néha fölbukok benne,meg a frászt hozza rám,mert hirtelen megjelenik ott,ahol nem számítok rá.egy kicsit hagyd magára,hogy feltalálja magát,hátha rájön,mit tud magával kezdeni.egy próbát megér.és fontos,ne feledd el:ő ilyen,fogadd el ilyennek.nekem is 5 hónapba telt,mire elfogadtam,hogy az én fiam nem a könyvben leírt mintababa.azóta kicsit könnyebb és ő is boldogabb.
2011. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
ja,még annyit,hogy a játszószőnyeg nálunk sem vált be,semmit nem csinált rajta azon kívül,hogy ordított.
2011. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is ilyen volt. Már 17 hónapos, érdeklődő, örökmozgó, okos kisfiú. Az első pár hónapot azt hittem nem élem túl, ráadásul nem volt segítségem, apa későig dolgozik, nagyszülők, tesók 300 km-re, de az a legfontosabb, amit sokan leírtak már előttem, hogy elfogadd, ő ilyen baba, semmi baj veled, mindent jól csinálsz, egyszerűen csak nem egy nyugis babót "kaptál". Az én kisfiam is ordított a játszószőnyegen, nem volt jó a pihenőszék, a hinta, a földön játékok között...stb. Akkor oldódott meg a probléma, amikor már tudott önállóan helyet változtatni. Most sem egyszerű vele, mert alig játszik önállóan, mindig szórakoztatni kell, mindig a sarkamban van, de azért ez a helyzet már teljesen más! :) Nyugi pár hónap és megoldódik minden! Én állandóan azt mondtam anyukámnak, hogy megőrülök az egész napos dünnyögéstől, hogy soha, semmi nem jó neki, hiába töröm magam. De most nagyon furi ezt leírni... gyorsan felejt az ember, pedig akkor rémesen éreztem magam! Kitartás!!!!
2011. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
.
2011. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!