Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg fogok őrülni, mi lenne a...

Meg fogok őrülni, mi lenne a megoldás? Még csak 6 hetes a lányom de már most világgá tudnék szaladni. Nem a lányom az oka hanem a férjem.

Figyelt kérdés

Úgy érzem két gyerekem van.Semmilyen segítséget sem kapok.Se fürdetés,se pelenkázás...Az egyetlen dolog amire hajlandó az az,hogy leviszi a szemetet.Szerintem meg van győződve arról,hogy csak ő dolgozik,holott semmi nem változott e téren,nem lett sem más sem több a munkája.

Nem gondolom,hogy itthon vagyok az azt jelenti,hogy nap mint nap a szennyesét kell összeszednem a legkülönbözőbb helyekről,a majd elmosom nála azt jelenti,hogy a mosogató

közelébe nem megy egész nap.Miért nem lehet tiszteletben

tartani azt is amit a másik csinál?Mást se hallok csak:

-éhen halok

-mit vegyek fel

-nem találok semmit

-ez fáj,az fáj


2009. máj. 29. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A válaszom előtt annyit azért még kérdeznék, hogy a terhességed előtt/alatt sem segített semmit?
2009. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mondd el neki, mit érzel, hogy anélkül si nehéz beleszokni az új helyzetbe, hogy nehezítené a dolgod. Ne veszekedj, mert akkor meg te leszel a gonosz sárkány, hanem kedvesen, érzelmesen add elő, ha szeret és fontos vagy neki próbálja már meg egy kicsit megkönnyíteni a dolgod.
2009. máj. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy mennyien vagyunk még ezzel így ? Sajnos!

Az én férjem sokat segít, de néha mégis úgy érzem, mintha a szülés után "droiddá" váltam volna, Csak a gyekőc, a mosogatás, vasalás, takarítás, főzés. Magamra csak akkor van időm, ha apa foglalkozik a picúrral egy kicsit.

Ez szerintem majd elmúlik, mikor kicsit többet kimozdulhatunk, de addig marad a szomorú "asszonysors" !

Persze félig csak viccelek, imádom a kismókusommal töltött minden percet, de azért néha vannak ilyen gondolataim is, aki mást mond, az hazudós!

:))))

2009. máj. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ezt éreztem amit te ebben az időben. Az én párom sem segített semmiben. Hogy miért? Mert félt! Leültünk megbeszélni, aztán továbbra sem változott a helyzet, eltelt egy kis idő, lányka mostmár 6 hónapos, tartja magát, forog, megismeri apát, mosolyog rá és lám apa megváltozott!

Apa fürdet, játszik vele, énekel neki, takarít és mindent megtesz amit kérek.

Tehát szerintem ne idegeskedj, felesleges. Türelem!!! Beszélgetés! Lehet a párod is megijedt az új helyzettől és a sok munka mögé rejtőzködik! Mert ez olyan jó indok! :-)

2009. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Előtte sem vitte túlzásba de azért jobb volt a helyzet.A 8.hónapig elég keményen dolgoztam a kereskedelemben.A beosztás sem volt könnyű,gyakran csak éjjel 11-kor értem haza.Az ijedséget nem igazán tudom elfogadni,neki már van két gyereke az előző házasságából,igaz,hogy fiúk és már elég nagyok.(10,16)

Megfigyeltem,hogy gyerekes hétvége előtt pénteken "beindul",vásárlás,kaja-programterv...Ez a lelkesedés egészen szombat du-ig tart.Úgy csinál mintha egész évben sürgött-forgott volna,ilyenkor bezzeg megy a nagyobbik fiával a veszekedés,hogy a fenekük ki van ny...,szegény ő.

A vasárnap már kész káosz,alig várom,hogy hazamenjenek,a férjem pedig dolgozni....És ottmarad a felfordulás megint.

2009. máj. 29. 09:08
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Fogalmuk sincs ám az egészről!!!! És ez szerintem nem rosszindulatból van, hanem mert FÉRFIAK!!! Az én férjem sokat segít, bár inkább bármi mást megcsinál, mint a gyerek mellett, talán, ha nagyobb lesz, bár azt is hozzáteszem, hogy a 4 hónapos lányomat még nem fürdettem, az mindig apa dolga. De sokszor nekem is jobban esne, ha inkább a babóval játszana, én meg mást megcsinálok, mert vannak olyan dolgok, amit a baba mellett nem lehet. Én is olyan vagyok, hogy inkább nem szólok, de lassan nálunk is érik egy elbeszélgetés, mert nem jó, ha az ember csak magába folytja a dolgokat, és tudom, hogy egyszercsak robban a bomba. Szerintem te is próbálj vele egyeztetni. Én még az érveimet szedegetem össze gondolatban, de biztos jobb lesz utána! Sok sikert!
2009. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Legalább azt a bármi mást megcsinálná!!!Az azért még hozzátartozik a dologhoz ,hogyha arról van szó ,hogy 3 napos kirándulásra megy vagy a haverokkal egy sörre akkor minden követ megmozgat a saját érdekében.Szörnyű de úgy érzem önzetlenül nem tesz semmit.
2009. máj. 29. 09:27
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

En szerencsés helyzetben vagyok,de inkább nem irok rolla,mert csak szomorúbb leszel,hogy ilyen is van.

Sajna a te férjed ilyen és javithatatlan.De azért probáld ki,hogy áll hozzá?

A leg jobb visszavágás a támadás!

Panaszkodj te is,ne tegyél meg érte mindent. Szerintem egy elkényeztetett nagy fiu,sajna a sogorom is az.

Ő csak azért ilyen,hogy kivágja magát mindenböl,majd te ugy is megcsinálod,mert meg kell.Ne tedd meg,talán még az alsó gatyát is ne add a kezében.Sogorom még azt is elvárja.Vágj vissza és fogd lazábbra az egésszet.

Ha nem az a tipus aki bánt is,akkor lazán kiprobálhatod.

Sok sikert és ne tedd tönke megad,nem éri meg a baának egy kedves vidám anyára van szüksége.Szia.

2009. máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Legyenek a férjednek is feladatai, amit mindig neki meg megcsinálni, szerintem csak ez segít! Ne tegyél alá mindent, ruhát, vacsorát, kelljen neki is foglalkozni a dolgokkal, és akkor egy idő után talán megszokja, hogy mi is az ő napi rutinja a baba mellett. Nálunk a férjem mondjuk nem főz, nem mosogat, nem fürdeti a babát, viszont a másik kettő gyereket ellátja, vacsorát ad nekik, megfürdeti őket. Nem szabad mártírkodni, hogy inkább nem szólunk semmiért. Egy ideig ha ezt csináljuk, azt hiszik, hogy nekünk így nagyon jó, és nem fognak arrébb tenni egy kanalat sem.
2009. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tapasztalatokat.Azt hiszem a hétvégén el is kezdem .Igaz,hogy akkor nekem kell kerülgetni a dolgokat de meglátjuk mi történik.
2009. máj. 29. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!