Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz így velünk? Nem látom...

Mi lesz így velünk? Nem látom az út végét

Figyelt kérdés
15 hetes vagyok és most jönnek elő kapcsolatbeli problémák. Úgy érzem nem törődik velem eleget és nem illünk össze, én túlpörgős vagyok ő meg otthonülős. Nem akar alkalmazkodni és befordultam a sok otthonüléstől. Engem a jövés-menés kapcsol ki egyedül, nem köt le sem könyv, sem film. Beszélünk erről kb naponta de nem hajlandó alkalmazkodni. Azt mondja menjek egyedül, itt ez van, ő nem akar jönni-menni és nem is fog megváltozni. Más gond nincs nagyon, de én igenis boldogtalan vagyok a 4 fal között!!! Fog ez így működni szerintetek
2010. jan. 2. 17:04
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ismerem a jogot és próbaidőben azaz azonnali hatállyal kirúghatnak. Nem véd a törvény :( csak rendes felmondás ellen!
2010. jan. 2. 17:46
 12/28 anonim ***** válasza:
84%

akkor hosszú hónapoknak nézel elébe...:O


Remélem nem kezdi ki a kapcsolatotokat az unalom!

2010. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Pont erről szólt a kérdésem, mert sajnos úgy tűnik, igen :(
2010. jan. 2. 17:55
 14/28 anonim ***** válasza:
74%

Én is elég gyöszmékelős voltam világ életben. El nem tudtam képzelni, mit lehet otthon csinálni nap, mint nap.


A terhességem alatt csináltam:

- egy informatikai német középfokú írásbelit 16 hetesen

-33 hetesen nekifutottam a szóbelinek-de 56 %-nál elhúztak! Az a fránya 4 %!

-Szülés után 6 héttel elkezdtem a diplomamunkám, mikor a fél éves lett beadtam a 88 oldalas munkám bírálatra

-jelenleg 8 hónapos a fiam, és a januári államvizsgára készülök

-márciusban nekifutok még egyszer a szóbelinek német informatikai szaknyelvből középfokon

-nyáron el akarok kezdeni egy SQL programnyelvet tanító tanfolyamot (3 hónap)

- még ősszel egy angol tanfolyam jöhet, bár akkor már bölcsibe szoktatom a fiam

-mire 1,5 éves lesz, és bölcsibe jár, akkora már én is mehetek vissza dolgozni.


Volt időm tanulni legalább. Munka mellett sokkal nehezebb az embernek képeznie magát. Már pedig:


A munkaerőpiacon mindig van nálad jobb!!


Érdemes kihasználni ezt a nyugalmi időt. De fontos, az időpont! Minden tervedhez kötni kell egy határt.

És akkor gyorsan elrepülnek a hónapok, évek. A kapcsolatod is megmaradhat. :)


Persze ez csak egy tanács...egy gyöszmékelős lánytól...

2010. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszi, értékelem!
2010. jan. 2. 18:36
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz hasznos a válaszom, de akkor is ez a véleményem: a baba előtt kellett volna meggondolni, hogy összeilletek-e, kibírsz-e vele egy életet úgy, hogy ennyire különböztök. Szerintem nem fog működni, ha egyikőtök sem hajlandó kompromisszumra, és nem érzi jól magát abban az életrimusban, amiben a másik. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a baba nem jó ragasztóanyag, és alkalmazkodás hiányában ha nem most, akkor később fogtok elválni - és nem biztos, hogy nálad marad a gyerek!


Mellesleg a gyerek, ha megszületik, jó sokáig otthon fog téged ragasztani, főleg, ha szoptatsz. Nem fogsz tudni jönni-menni a haverokkal. Be kell látni, hogy a család másféle életet követel: alkalmazkodni kell másokhoz, áldozatot hozni, ilyenek.

2010. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
17.44es, ez próbaidőre is vonatkozik? Akkor is lehet perelni?
2010. jan. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
Utolsónak: nem, nem vonatkozik a próbaidőre, elég jl utána jártam, mert féltem, hogy nekem is búcsút intenek, valahogy így szól a törvény: a jog védi a kismamákat, ha az nem próbaidős!!! próbaidős kismamát bármikor kirúghatnak (és a legtöbb esetben meg is teszik)!!! akor perelhetsz, ha állandó mhelyed van, határozatlan időre szól, mert én úgy tudom,ha határozott a szerződés lejártával azt is megszüntethetik attól függetlenül, hogy kismama vagy! tehát a lényeg tulajdonképpen, hogy akkor perelhetsz, ha határozatlan idejű munkaszerződésed van/volt!!!
2010. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Jogásszal beszéltem anno: azonnali hatállyal rúgnak ki próbaidő alatt= nem vagy védett. Munkáltató általi rendes felmondás=védett vagy.


Válaszolna vki a kérdésemre is? :)

köszi

2010. jan. 3. 11:16
 20/28 anonim válasza:

szia!megértelek, nálunk ráadásul bescúszott, az apukát alig ismertem, viszont 30 évesen képtelen voltam abortuszra, meg amúgy is...mondtam neki, hogy én nem vagyoms szerelmes, ennek ellenére össze akar költözni.

ez egy kicsit rosszabb helyzet, csak hogy megnyugtassalak...:)

2010. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!