Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő a szülés után meddig...

A védőnő a szülés után meddig fog zaklatni? és előtte?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy majd járkálni fog hozzánk ellenőrzésre?Nekem alapból nem szimpatikus amúgy..nem akarom kínálgatni teával,kávéval stb.!:)

A nővérem 2 gyermeket,nevel,úgyis őt fogom kérdezni ha elakadok valamiben!

17h


2009. dec. 1. 19:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A babákhoz sem jár mindig minden védőnő túl gyakran. Szerencsére. De néha azért jó, hogy vannak :)
2009. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
irigylem azokat akiket letoj a védőnője... az enyém még a babaruhákat is át akarta nézni szülés előtt...
2009. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekünk havonta kell találkoznunk, 3x kell kijönnie azelőtt, hogy megszületne a baba, utána meg azt hiszem havonta. Nekem se túl szimpatikus, de elviselem. Én kínálgattam, mert át volt fagyva, de csak teát kapott. Nagyokos sógornőm szerint pénzt is kell neki adni. Hát hogyne, meg amit a paci nem himbál... Viszont nálunk vagy 1 órát itt dekkolt. Már körbeülte a család, de még mindig csak mondta... hogy mit, arra nem is emlékszem. :)
2009. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem kb. normális a védőnőm, de még a héten fog jönni először (és a szülésig gondolom utoljára). Nekem minden hónapban kellett mennem gondozásra, nem piszkált, ha kérdeztem válaszolt. És sem fogom kínálgatni. És az étkezőben ültetem le.

32 h

2009. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem terhességem alatt egyszer se jött. Miután meg lett a gyerek írtam a dokinak hogy nem tartok igényt a védőnői szolgáltatásra. úgy hogy mi nem láttuk. Mást fárasszon a hülyeségeivel. A családban van pár anyuka akihez fordulhatok.
2009. dec. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A baba érdekében megy hogy lássan jó helyen van. Senkire nincs ráírva alkalmas e anyának. Kínálgatni nem kell.
2009. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon aranyos védőnénink van. Minden hónapban mentem hozzá 1x, most vagyok 38. hetes, már nem kell többet mennem.

Ő kétszer jött hozzánk egész idő alatt, másodszorra mikor a babacsomaggal kapcsolatos anyagot hozta, amit én kértem.

Egy alkalommal sem volt kioktató, nem okoskodott, viszont kedvesen válaszolt a kérdéseimre. Amúgy teljesen fiatalos modern gondolkodású pedig 30 éve védőnő, igaz rendszeresen járnak továbbképzésekre, szóval nem a régi idők tapasztalata alapján dolgoznak.

Nekem semmi bajom az ő munkájukkal, az a dolguk, hogy segítsenek nekünk a babánkkal kapcsolatban, az meg, hogy megkínáltam üdítővel és édességgel míg nálunk volt nem egy nagy kunszt. És az Ő látogatása nélkül is mindig puccban van a házunk, én ilyen vagyok...

2009. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs de az előbb lemaradt a lényeg.

Úgy beszéltük meg a védőnővel, hogy a baba érkezése után előre megbeszélt időpontban fog jönni, telefonon egyeztet velem, tehát eszébe sem jutott, hogy váratlanul beállít, mert természetesen ő alkalmazkodik hozzánk.

És én szívesebben elfogadom az ő segítségét, tanácsait mint némely rokonomét.

2009. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek az infókat!

Hááát kicsit kiakadtam,hogy milyen sokáig és sűrűn jár(t) egyes helyekre!!!Na valahogy majd leterelem...:)

2009. dec. 2. 17:39
 20/21 anonim válasza:
Ezt lehet hogy nem fogjátok elhinni de ténleg igaz.Édesanyám beteg volt és úgy lett volna hogy elvállalom az ápolását ami után pénz is jön (de az a szüleimnek ment volna).Megfenyegetett ha elvállalom akkor elveteti a gyermekemet csak azért mert nem bírja a képemet.Minden jó körülmény megvan a babának ami csak kell,férjem dolgozik én nem,azért becsül le mert fiatal vagyok és még nem vagyok "mindentudó" és minden egyes alkalommal piszkál.Beakarja magyarázni a férjemnek hogy én rossz anya vagyok nem tudom ellátni a gyermeket PEDIG SEMMI NEM IGAZ BELŐLE .Szerintetek mondjam le papírba a szolgálatot?Mit lehetne tenni?
2016. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!