Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő a szülés után meddig...

A védőnő a szülés után meddig fog zaklatni? és előtte?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy majd járkálni fog hozzánk ellenőrzésre?Nekem alapból nem szimpatikus amúgy..nem akarom kínálgatni teával,kávéval stb.!:)

A nővérem 2 gyermeket,nevel,úgyis őt fogom kérdezni ha elakadok valamiben!

17h


2009. dec. 1. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
off: mi az a 17h mert azt már sikerül megfejtenem,hogy az F=fiú L=lány de a h az mi?:D elnézést,hogy nem vág témába!
2009. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Míg terhes vagy kb. havonta egyszer meglátogat és te is mész hozzá.

Ha megvan a baba elvileg az első 6 hétben hetente jön, és utána szintén havonta.

Az én fiam 10 hónapos míg 6 hetes lett vagy 2- szer volt azután meg kb. 2-3 havonta jött.

Én sem kínálgattam semmivel.

2009. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne utasítsd el azért.

Az enyém is gázos, de adott hasznos tanácsot. Igaz sokszor úgy intéztem, h. ritkán jött. Ha aludt a babuci és sokszor én is, akkor kikapcsoltam telefont, csengőt és kész. Így néha nem jutott be, de akkor legközelebb másik időpontba jött.

A család meg nem mindig hasznos... Én azért használtam a szakirodalmat, internetet (nem fórum véleményt igaz).


A pszichológia pl. fiatal tudomány és nagyszüleink csak ösztönből neveltek, kinek hogy sikerült. Szüleink még hasonlóan. Szóval én nagy híve vagyok a sokszor szórakoztató pszichológiai könyveknek, mert én is könnyebben boldogulok így a neveléssel.

A táplálkozás tudomány szintén rengeteget változott.


Elvileg a védőnőnek ezekkel tisztában kell lennie.

persze én sem hagytam állandóan itt lógjon. Egy szomszéd kismama szegény nem volt ilyen pofátlan, hozzá volt hogy hetente, 2 hetente ment. Nekem ez már zaklatás...

Ez van

Majd kialakul...


jó babázást. Azért az olyan jó :-))))))

2009. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

hetes gondolom 17 heetes kismama

Vàlaszt adva:szerintem ezt vele kell megbeszélned hogy te nem kivànod öt gyakran làtni,ugyanis a növéred majd ellàt jo tanàcsokkal.Nàlam jött 10 alkalommal,vàratlanul!

Direkt.Hogy ellenörizhesse hogy milyen körülmmények közt van a bébi.Haragudtam,de visszagondolva,igy kellene mindenkivel csinàlni.Mert sok anya van aki nem helyesen jàr el.Ezt nem ràd értem kedves kérdezö,de szerintem ki lehet birni azt a pàr lkalmat,és egy pohàr kàvé se tart sokàig ,mig elkészited neki.Inkàbb feleslegesen menjen többször,mint egyszer se menjen,de szükség lenne rà!

2009. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után az első két hétbem heti 2x jött utána inkább én mentem heti 1x.De mindenhol máshogy van.
2009. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
19:23 Köszi én offoltam..,mindig tanul az ember!!:D
2009. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkor volt a védőnő és a doki, mikor megjöttünk a kórházból, utána kb 2x volt kint konkrétan 5 percet, utána nem...

Igaz, le is lett cserélve azóta más van, de néha néha ő is kijön.

Amúgy mi jártunk hozzájuk, nem vártuk el, hogy ők jöjjenek. Eleinte 2 hetente , majd havonta mentünk, 1 év után csak a kötelező oltásokra kell menni.

Sokan nem engedik be, de kávéval nem kell kínálgatni, ha nem akarod és kész.

2009. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta, csak négyszer fog jönni!!!!!!!!

Mármint a terhesség ideje alatt. Én nem a kávéfőzéstől parázom, hanem azért, mert nem vok az a vendégvárós tipus. Mit csinál?? Mennyire kell puccbavágni a lakást? Nem piszokban élünk, de én olyan vagyok, hogyha jön valaki takarítok. Főleg akkor, ha valaki meózni jön ilyen az anyós is a védőnő mellett?? Szóval nekem para!

2009. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírtam a védőnőnket (már más van helyette), mert terhesség alatt is mindenen problémázott. Szülés után amikor hazajöttünk a kórházból eljött, meg talán még kétszer volt. Azóta sem láttuk, 2,5 éves a fiam (bár már kb. fél éve nem ő nálunk a védőnő). De a két év alatt kb. 3-szor látta a gyereket.
2009. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem kell kínálgatni. Odamegy, letudod a kötelező részét és kész. Nálam 4* volt a terhesség alatt. Nem ellenőrzésre jár egyébként :DDD Hanem mert az a dolga. Nálunk szét sem nézett, olyan volt mint a tanácsadás, csak itthon: vérnyomás, szívhang, egy kis beszélgetés a terhességről, szülésről, most meg már a babázásról. És rohan is tovább. Kibírható. Szülés után nem tudom milyen lesz.

Ja, és el is utasíthatod a látogatást írásban, ha akarod.

2009. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!