Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 kiló súlytöbblettel babát...

10 kiló súlytöbblettel babát tervezni?

Figyelt kérdés
Nem árt, ha ennyi van rajtam?
2013. jún. 25. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem hasznos, de ennél jóval nagyobb súlytöbblettel rendelkező nők is vállaltak már babát, szóval ha itt az ideje, én azt mondom: hajrá! :)
2013. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam 35-40 volt, nem mintha ez példaértékű volna, és egészséges gyereket szültem. Terhesség alatt nagyon vigyáztam. Nem híztam. 108-al lettem terhes és 110-el szültem. Baba 4 kiló volt. Szóval 10 kiló az semmi. Ja, és nem vizesedtem, nem visszeresedtem, semmi probléma nem volt.
2013. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jesszus, nekem kb. 25 kiló súlytöbbletem volt, amikor teherbe estem, úgy, hogy 10-et már sikerült előtte leadnom. Szerintem sokkal fontosabb, hogy előtte menj el teljes vérképre, nézesd meg a pajzsmirigyed, menj el nőgyógyászhoz. Önmagában a 10 kg súlyfelesleg egyáltalán nem árt. Egy kicsit jobban kell majd figyelned a terhesség alatt, hogy ne szedj fel sokat.
2013. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem nagy baj, de javaslom a 150gr szénhidrát diétát a terhesség alatt,mert én az első babámmal úgy hogy mindent ettem ,amit megkívántam 25 kg-t híztam, most a másodiknál nem lett jó a terhelésese cukrom, 10kg -val többel kezdtem a terhességet,azóta ezen a diétán vagyok, és nem híztam semmit.Jó ennek még csak 2-3 hete, de eddig heti 50-70dkg feljött, tehát 1,5 kg-t már megspóroltam.
2013. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok még 1x.

Egyet értek az alattam szólókkal.

A "jóllét" nem feltétlenül ezen múlik. Én a 3. terhességemet is 48 kg-val kezdtem, mégis cukros lettem, vizesedtem és ezernyi bajom volt.

Nekem 180 g-os diétát írtak elő, és valóban, onnantól a végéig már csak egy kilót híztam, előtte 6 hét alatt pedig tízet.(18 hétig hánytam, szóval addig csak fogytam)

2013. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi szerint több, mert ha csak a te ideálisnak tartott súlyodhoz, az nem biztos, hogy tényleg több, mint 10. Egyébként nyugodtan.
2013. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
190 cm magas vagyok, és most úgy 100-104 kiló. Amúgy sem vagyok egy gizda típus. Amikor nagyon vékony voltam akkor 85 kiló lehettem kb.
2013. jún. 25. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:
szia első babámmal 54 kilósan kezdtem a terhességet 74 el fejeztem be, most sajnos a másodikat 102 vel kezdtem 16 hetes vagyok
2013. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az első lányommal mikor terhes lettem 80 kg voltam és 100zal mentem szülni! 10 rögtön lement a szülés után (vizes voltam de nagyon)6 pedig a következő tavasszal amikor elkezdtünk sokat csavarogni!


Most 87-tel kezdtem, jelenleg 85 vagyok és 20 hetes kismama!


Mindez 155 cm-hez! Sajnos az ülőmunka megtette a hatását!

2013. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


CSAK ez ne tartson vissza a gyermekvállalástól (rajtam is van, volt többlet). Ha kismama leszel, illetve ha van rá lehetőséged, akkor már előtte is- állj rá legalább az egésszégesebb táplálkozásra (sok gyümölcs, zöldség, magzatvédő vitamin és stresszmentes vagy legalább nyugodtabb környezet, hagyd el a kólát, természetesen ne cigizz, ne igyál- ezek evidenciák). A napi 15-30 perc séta is jó ötlet, nekem bevált.

Ne aggódj, nem ezen fog múlni a kicsid egészsége, de igyekezz MAGADHOZ képest minél egészségesebb, nyugodtabb körülményekkel, életmóddal segíteni az ő fejlődését.

Szép napot, boldog babavárást.

2013. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!