Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a gyakorló anyukákn...

Miért kell a gyakorló anyukáknak az első gyermekes kismamákat ijesztgetni?

Figyelt kérdés

A kérdéshez hozzátartozik, hogy most várom az első babánkat, 25 hetes pocakos vagyok. Egy-egy nőrokontól eltekintve, minden anyuka ismerős nekiveselkedett, hogy a szülésének véresebbnél véresebb részletét megossza velem, elmondja, hogy a szülés maga földi pokol, ne is reménykedjek, hogy könnyen megúszom. Egyszóval készüljek fel a valóságos földi pokolra. Másodsorban azzal jönnek, hogyha majd megszületik a gyerek, az még nagyobb pokol lesz, mert csak a gond lesz vele, sírni fog, nyűgös lesz, állandóan baja lesz, ne is reménykedjek a pihenés semmiféle formájában, enni és élni se lesz időm. És akkor ha nagyobb lesz, csak több gond lesz, és majd ha elindul, a derekam leszakad miatta.

Én viszont nem akarom elhinni, hogy ennyire borzalmas lenne a gyerekvállalás. Persze, nem egyszerű az élet, de mégsem halt ki az emberiség és kétlem, hogy a gyereknevelés maga a földi pokol és kínszenvedés lenne. Miért kell ilyen negatívan hozzáállni a dologhoz és lelombozni másokat? No, meg elültetni a zabszemet az ember lányának hátsójában, hogy az a 9 hónap egy merő rettegés legyen?

Én például teljesen jól, boldogan élem meg a várandóságom, imádom a kislányunkat. Nem értem, ezt mások miért akarják elrontani.



2013. máj. 7. 22:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
72%

Azért van benne némi igazság. Legalábbis vannak szerencsétlenebb anyukák akiknek kijutott a "jóból". Pl nekem a terhességem probléma mentes volt. A szülés viszont... hát megszenvedtem. Fájt is borzalmasan, meg sokáig is tartott. Na ezek után kaptam a kezembe egy kislányt aki hasfájós lett és 3 hónapon keresztül csak sírt. De komolyan. És én is sírtam vele együtt, mert nem tudtam rajta segíteni. Teljesen magam alatt voltam a kudarctól. Időm nem volt semmire... Már két éves, túléltük mi is, de még mindig nagyon hisztis, nyűgös, sírós. Természetesen rengeteg boldog pillanatunk is van, de nem csak ebből áll a gyereknevelés.

Nem is tudom, hogy ezek után hogy mertünk belevágni a második baba tervezgetésébe... Eddig amúgy nagyon jól alakulnak a dolgok, de nem szeretném elszólni magam.

2013. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Még azt hozzátenném, hogy ha a legrosszabbra készülsz fel, akkor csak öröm lesz, ha pozitívan csalódsz!

Viszont, ha egy szavukat sem hiszed és rózsaszín szemüvegen át látod a világot, akkor lehet, hogy nagyot fogsz nézni. De természetesen az is lehet, hogy minden rózsaszín is lesz! Ezt nem lehet előre kiszámítani.

2013. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 j0c1 válasza:
30%
Talán mert férgek? :)
2013. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
pozitív hozzáállás kérdése...hát elég pozitív embernek tartom magam és tartanak a környezetemben..csodálatos volt a várandósságom, de akármennyire még félelmem sem volt a szüléstől mégis iszonyúan megszenvedtem,ahogy itt írta egy anyuka is feljebb...nem volt hasfájós a babám, sőt nagyon édes, nyugodt barátságos baba, mégis ki vagyok attól, hogy 7 hós lesz és éjjelente mindig kel min2x (újabban 4x). a nehéz szülésem után még egyetlenegyszer sem aludtam 5 órát egybe!! nem sorolom milyen mellékhatásai vannak..egyedül végzem a háztartást (nagy ház) mellette ..stb. én egyébként hasonlóan voltam mint te, nem értettem én sem miért riogatnak emberek ennyire, de meg kell mondjam mára megértettem mire gondolnak...pedig sok minden mögöttem van már, nem vagyok egy gyenge típus, vagy könnyen feladó.nem, egyáltalán nem borzalmas, mert csodálatos, imádom a gyermekemet, az anyaságot soha nem cserélném le semmire, de ahogy egy másik anyuka írta, tényleg rendesen felszabadulás, külön program, hogy nyugiba bevásárolhat az ember, vagy esetleg csak úgy eltölthetek 1 órát vmivel napközben ha a férjem van a picivel...ugyanis nekünk nincsen család a közelben, nincsen segítségünk..megváltozik az ember élete és a pihenés is átváltozik. örüljenek, akik tudnak pihenni, megtehetik, de sokunk nem teheti meg sajnos!..és bizony korábban elképzelni se tudtam, hogy milyen lesz hónapokon keresztül nem aludni..vagy azt, hogy nem mehetek el csak úgy x és y helyre, át kell gondolnom, össze kell hangolnom mindig a babókámmal. mert már sosem vagy egyedül.és ez egy nagyon lényeges pont, hogy egy jó ideig teljesen mértékben tőled függ a baba és ez olykor a hatalmas szeretet ellenére is megterhelő vé tud válni, ha pl a saját alapvető szükségleteidet nem tudod kielégíteni (pl. rendesen enni, aludni, nyugiba hajat mosni...stb.). szóval félni semmiképpen kell tőle, borzalmas semmiképpen nem lesz, sőt! hatalmas boldogságot fogsz megélni, de ugyanakkor találkozol a határaiddal is és azzal is mennyi mindenre képes vagy! anyának lenni egyben egy mély önismereti túra is és a szeretet legmagasabb fokának megtapasztalása! ;-) boldog szülést, születést és sok örömet a családdá válás útján! :-)
2013. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!