Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a gyakorló anyukákn...

Miért kell a gyakorló anyukáknak az első gyermekes kismamákat ijesztgetni?

Figyelt kérdés

A kérdéshez hozzátartozik, hogy most várom az első babánkat, 25 hetes pocakos vagyok. Egy-egy nőrokontól eltekintve, minden anyuka ismerős nekiveselkedett, hogy a szülésének véresebbnél véresebb részletét megossza velem, elmondja, hogy a szülés maga földi pokol, ne is reménykedjek, hogy könnyen megúszom. Egyszóval készüljek fel a valóságos földi pokolra. Másodsorban azzal jönnek, hogyha majd megszületik a gyerek, az még nagyobb pokol lesz, mert csak a gond lesz vele, sírni fog, nyűgös lesz, állandóan baja lesz, ne is reménykedjek a pihenés semmiféle formájában, enni és élni se lesz időm. És akkor ha nagyobb lesz, csak több gond lesz, és majd ha elindul, a derekam leszakad miatta.

Én viszont nem akarom elhinni, hogy ennyire borzalmas lenne a gyerekvállalás. Persze, nem egyszerű az élet, de mégsem halt ki az emberiség és kétlem, hogy a gyereknevelés maga a földi pokol és kínszenvedés lenne. Miért kell ilyen negatívan hozzáállni a dologhoz és lelombozni másokat? No, meg elültetni a zabszemet az ember lányának hátsójában, hogy az a 9 hónap egy merő rettegés legyen?

Én például teljesen jól, boldogan élem meg a várandóságom, imádom a kislányunkat. Nem értem, ezt mások miért akarják elrontani.



2013. máj. 7. 22:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem 3 gyerekem van, egyáltalán nem pokolként élem meg. A terhességeim nem voltak ugyan problémamentesek, de nem is volt katasztrófa, és egészséges babáim születtek. A szülés fáj, de ahogy írod, nem halt ki az emberiség. És amint meglátod a babát elmúlik a fájdalom, szerintem minden fájdalmas pillanatot kárpótol egy mosoly.

Aztán nekem nem voltak hasfájósak, jó volt az alvókájuk, így pihenni is tudtam. Oké a 3. után volt pár húzós hét, mikor 3 fele kellett szakadnom, de kibírtuk.

Aki így gondolja nem is értem minek vállal gyereket, majd emlékeztesd ezeket ha tesót akarnak :D

2013. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
*elírtam, nem ezeket, hanem ezekre
2013. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

én is 30 hetes kismama vagyok elsővel, és én is mindig ezt tapasztalom, amit írsz. nem tudom miért van. mindenki panaszkodik, mennyi munka, mennyi lemondás, mennyi miegymás, nem alvás, aggódás, feszültség és nyomor.

én is elkezdtem aggódni, hogy ennyire rossz lesz az egész? én olyan sok jóra és annyi boldogságra számítottam, de mára elkezdett elhatalmasodni az érzés, hogy lehet, mindenki hibának tartja a gyerekét, és én is így leszek? én ezt nem akarom....

2013. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

Mert ez ig van. Jo persze, lehet finomitani minden egyes reszleten, de majd ha megtapasztalod milyen elesben kinyomni egy kisbabat vag a dackorszak kelloskozepen az utcan 20 percen keresztul kinosnak erezni magad, akkor majd rajossz, hogy a gyakorlo anyukak nem tulozbak es nem is ijeszvetnek.

Ok is alltak a te oldaladon, ok sem gondoltak, hogy ilyen pokoli leet a gyerekneveles.


A gyerekneveles nem alom es nem is konnyu fizikai, szellemi munka. Non-stop vele vagy szivvel-lelekkel. Nincs piheno, te vagy a minden.

Most pihend ki magad, mert a kovetkezo idokben nem lesz ra alkalmad.

Allandoan tele leszel ketsegekkel, hiszen anya leszel!!!


Most is mint mindig igaz, hogy:

Amig nincs gyereked, addig semmit sem tudsz az "eletrol". Semmit sem tudaz a gyereknevelessel kapcsolatban.


Sok sikert!

2013. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt azért mondják,hogy lásd ők már megélték/túlélték a szülést és büszkék rá.

Én is büszke vagyok de nem rémisztgetek senkit.:)

2013. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Ha ilyen nehéz, tényleg nem értem, minek vállalnak az emberek gyereket? Pláne másodikat, sokadikat. Az anyósom és egy sógornőm az a két személy, akik ilyen téren nem rémítgetnek. Anyósom három gyereket nevelt fel, sógornőm kettőt. Elmondták, hogy szerintük sem könnyű, de minden jön magától, és annyi jó dolog van a gyereknevelésben, hogy egy-egy probléma igazán eltörpül mellettük.

De most akkor vagy az emberiség java része mazochista, hogy imád szenvedni, és direkt vállalja a gyereket, hadd legyen még rosszabb... Vagy csak az emberek túl negatívak... netán sok a rosszindulatú?

2013. máj. 7. 22:35
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, csak kicsit készítsd fel magad arra, hogy lehet hogy nehéz eset lesz. Sok olyat hallok, hogy ő nem is gondolta volna hogy ilyen nehéz, és hogy valaki felkészíthette volna...

De ez nem törvényszerű! Pl. én sem éreztem olyan hű de nehéznek az első heteket, meg azért a boldogság sokmindent feledtet:)

És persze a babák sem egyformák, szóval ne félj előre..:)

2013. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van. Amikor az elsőt vártam, engem is ijesztgettek sokan. Egy idősebb kolléganőm viszont azt mondta, hogy valóban nem élvezet, de ha már úgy érzem, hogy nem bírom tovább, akkor meg lesz a baba. Az pedig elfelejteti a fájdalmat. Igaza lett.

Az, hogy a megszületése után mire lesz időd, alszik-e éjjel a baba, hisztis lesz-e attól függ, hogyan neveled.

Nem régen olvastam egy gyermekorvos-pszichológusnő válaszát egy fórumon egy anyuka kérdésére.

Azt mondta, hogy a legfontosabb tudni egy anyukának, hogy az első perctől kezdve CSAK azt tegye és engedje meg a babájának, amit később is megakar engedni neki.

A kisbabák úgy viselkednek, ahogy az anyuka szoktatja őket.

Ebben igaza van.

Ne törődj a sok huhogóval. Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok a kislányoddal.

2013. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Még annyit. Mostanában divat lett, hogy a gyereket egy percre sem hagyják egyedül. Azonnal felveszik, ha sír, éjjel-nappal etetik. A nap 24 órájában csak vele foglalkoznak. Nekik valóban nagy teher a gyereknevelés.
2013. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Disi ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Tényleg nem lehet előre elképzelni és egy idő után elszáll a rózsaszín köd... Mondjuk mikor egy 2 éves nonstop visít és hisztizik egy pár napon keresztül, akkor ha megkérdeznek nem az fog az eszedbe jutni, hogy milyen mondókát vagy hány új szót kezd el mondani :) Én azt szoktam mondani, hogy kinőtt a cuki-korszakból :D. Ja és ha azt kezded el ecsetelni, hogy milyen új dolgokat mond vagy csinál, akkor meg dicsekszel... Persze imádom a kislányom, egyáltalán nem bántam meg, de azèrt valljuk be őszintén ez nagyon kemény meló. Soha többé nem tudod kipihenni magad és néha már annak is örülsz ha egyedül mész a boltba és nyugodtan bevásárolhatsz. És ezt úgy mondom, hogy heti 1-2 alkalommal el tudok menni sportolni, havonta fodrászhoz és egy-egy barátnős beszélgetős estém is van. De a világ minden kincséért sem cserélném el, mert fantasztikus dolgokat lehet megélni és csak ilyenkor tudod megérteni, hogy mit éreznek irántad a szüleid. Remélem ezt a kérdést visszaolvassák a kismamák 1,5-2 év múlva kiváncsi lennék az akkori véleményükre is ;)
2013. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!