Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a gyakorló anyukákn...

Miért kell a gyakorló anyukáknak az első gyermekes kismamákat ijesztgetni?

Figyelt kérdés

A kérdéshez hozzátartozik, hogy most várom az első babánkat, 25 hetes pocakos vagyok. Egy-egy nőrokontól eltekintve, minden anyuka ismerős nekiveselkedett, hogy a szülésének véresebbnél véresebb részletét megossza velem, elmondja, hogy a szülés maga földi pokol, ne is reménykedjek, hogy könnyen megúszom. Egyszóval készüljek fel a valóságos földi pokolra. Másodsorban azzal jönnek, hogyha majd megszületik a gyerek, az még nagyobb pokol lesz, mert csak a gond lesz vele, sírni fog, nyűgös lesz, állandóan baja lesz, ne is reménykedjek a pihenés semmiféle formájában, enni és élni se lesz időm. És akkor ha nagyobb lesz, csak több gond lesz, és majd ha elindul, a derekam leszakad miatta.

Én viszont nem akarom elhinni, hogy ennyire borzalmas lenne a gyerekvállalás. Persze, nem egyszerű az élet, de mégsem halt ki az emberiség és kétlem, hogy a gyereknevelés maga a földi pokol és kínszenvedés lenne. Miért kell ilyen negatívan hozzáállni a dologhoz és lelombozni másokat? No, meg elültetni a zabszemet az ember lányának hátsójában, hogy az a 9 hónap egy merő rettegés legyen?

Én például teljesen jól, boldogan élem meg a várandóságom, imádom a kislányunkat. Nem értem, ezt mások miért akarják elrontani.



2013. máj. 7. 22:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kismamák,akik ijesztgetnek,azt hiszik,hogy csak velük történt meg,hogy gyereket szültek,és hú de ügyesek,és mennyi áldozat.

Ne hallgasd meg az ilyen történeteket és főleg ne kérdezősködj,mert rád borítják az egészet.

Szülni fáj,de nem kell üvölteni hozzá.legyél rajta hamar tól és ott a csoda.A gyerek gondoskodás,de öröm is.Fáradtság és játék.

Tehát minden és az ellenkezője is.

És valóban olyan,a gyerek,amilyen az anyja.Ha mindent ráhagysz és nem "neveled" akkor iszonyú nehéz lesz.ha meg iszonyúan neveled,akkor egy szenvedés lesz.

Fel a fejjel.Szép lesz az,csak akard!!és ne hallgass senkire.

2013. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Disi ***** válasza:
100%
Bocsánat, a szülés-történetekről még annyit, hogy én is frászt kaptam tőlük. Egy anyuka valahogy mindig akkor jött a fodrászomhoz mikor én is, hát nem tudom hányszor hallgattam végig az egész sztorit. A végén már nagyon furcsállottuk, mert ő valószínűleg nagyon nagy traumaként élte meg. Nekem az utolsó pillanatban derült ki, hogy programozott császárom lesz (sajnos) se egy fájás, semmi nem volt.
2013. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
100%
Nekem egy gyerekem van. Engem is sokan rémiszgettek a sztoriaikal. És fájt a szülés de egyáltalán nem anyira mint ahogy azt elmondták. De amikor meglátod majd te is a kisbabádat neked is minden fájdalmad el fog múlni, és boldog leszel. Biztos lesz egy pár olyan nap vagy hét amikor nem fogod tudni teljesen kipihenni magad. De elfoglya felejtetni veled az ha mosolyogni fogod látni a babádat. Nincs jobb pillanat az ember életébem amikor látja hogy a babája ül, csúszik, vagy megteszi az elsö lépéseit. Legalábis szerintem. Ne hallgas senkire örülj annak hogy nemsokára egy kis csodát tarthatsz a kezedbe! Sok boldogságot nektek, és kivánom hogy leld örömödet a kisbabádban.
2013. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ilyesztgettek, nem hittem nekik... És csodás volt a terhességem, rövid és könnyű volt a szülésem (4 óra mindennel együtt, benn volt a párom is, minden olyan volt mint ahogy elképzeltem), és a szülés után sem olyan nekem ahogy lefestették, a baba 12 órát alszik éjszaka, az időm nagy részét vele töltöm, de jut időm minden másra, még magamra és a páromra is, van tejem rendesen még mindig, pofátlanul sokat alszom, és imádjuk a kisfiunk, igazi kis szeretetgombóc :). Énszerintem minden hozzáállás kérdése! Nálam is voltak/vannak nehézségek (terhesség: hányinger az elején, gyomorsav, 5 percenként pisilés, kényelmetlen alvás) (szülés: tényleg nagyon fáj!!! tényleg!!!) (gyermekágy: aggodalom, a mellbimbóim 2 hónapig fájtak, a gátvarratok csak 4 hónap után estek ki, enyhe kólika az első másfél hónapban), de én ezeket mint természetes velejáró dolgokat éltem/élem meg, nem mint katasztrófális apokalipszist... :) Mondjuk nagyon pozitívan állok mindenhez, a jó dolgokra fókuszálok csak, és ez nem azt jelenti hogy a problémákat a szőnyeg alá söpröm, csak megoldom őket és kész, nem feszengek, még háborgok rajtuk, pláne nem ha már csak multidő... Szóval azt tudom neked mondani, hogy lesznek nehézségek, de azok csak mellékes kis apróságok ahoz képest hogy mekkora öröm és csoda ez az egész! :)
2013. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem riogattam még senkit. Legalábbis remélem. :o)

Hogyan mondhatnám meg a frankót, amikor nem bújhatok más bőrébe, nem tudhatom, neki "milyen lesz".

És bár vannak hasonlóságok, mindannyian különbözünk, máshogy éljük meg a terhességeket, a szüléseket, a gyermekágyat, még én magam is a hármat, ami eddig volt, és nagyon különböznek a babák/gyerekek is.


Nem értek azzal egyet, ami korábban elhangzott, hogy minden a nevelésen múlik. Hatalmas egyéniségek már pocaklakó koruktól kezdve és hiába egy alom, minden gyerekhez/babához külön meg kell találni a kulcsot, és nem csak egyszer, hanem néha naponta újra meg újra.


Én a magam részéről a gyerekekkel való foglalatoskodást nagyon szeretem, a házimunkát utálom. Így sokszor kínlódom a taposómalomban, de a mosoly, a szeretet amit adnak, az fantasztikus, és mivel van lehetőségem a hobbimnak/szakmámnak is mellette, ki tudok kapcsolódni.


És bár az első baba tényleg minőségi változást hoz az életbe, mert az ember már onnantól nem rendelkezik az ideje felett többé 100%-ban soha, mégis számomra a 2-ről 3 gyerekre váltás nehezebb volt, mint a nulláról egyre.


Szerintem az ember úgy tud legjobban felkészülni, ha nyitott arra, hogy "bármilyen lehet", és "majd meglátjuk".


Sok boldogságot!

2013. máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és a biztatást! Látom, azért vagyunk egy páran, akik örömmel élik át azt a bizonyos 9 hónapot, és külön öröm, hogy sokan pozitívan állnak a gyermekneveléshez, és nem csak a nyűglődést és az áldozatokat látják, hanem a sok szép dolgot, amit egy baba nyújthat a családnak. :)
2013. máj. 7. 23:35
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan úgy tudtam pihenni miután megszületett.
2013. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
óóó,én már meg sem hallgatom az ilyeneket! Anyósom a legnagyobb. mindenhez van valami rémtörténete. a terhesség alatt már mindenki röhögött,mikor kinyitotta a száját,biztosak voltunk benne,hogy valami rémtörténetet mesél el. Szeretik ijesztgetni az emberek a kezdő anyukákat. De nyugi, a szülés pl, csak fele olyan vészes,mint gondolod :) (legalábbis én így voltam vele) a gyerekkel pedig... hát ha hasfájós,az tényleg nem egy felüdülés,de nem épp földi pokol,hogy a te szavaiddal éljek. egy nyugis nap kárpótol a tegnapi egész napos ordításért! :)
2013. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze nehéz,de az biztos,hogy nem pokoli.

Én is utálom az ijesztgetést.A szülésről nincs tapasztalatom mert császáros voltam,bár ez sem fenékig tejfel,de 4 éves a nagyom és bár voltak kínos és nehéz helyzetek,de nem pokol.Sok sok öröm é sok sok aggódás és igen vannak nehézségek de boldogság.4 éves és 15 hetes pocilakó anyuja

2013. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

én 3. babámat várom és sok 1-2 gyerekes anyuka sajnál hogy fúúú....hát nem irigyellek!!!


én nem pokolként élem meg, a szülés pedig a legszebb, legadrenalin dúsabb, napjaim egyike!!!!!


persze nehéz, de megéri....mindenért küzdeni kell!!!


ne törödj senkiebl, várd boldogan a babád!!!

2013. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!