Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy ha nincs rendesen...

Igaz, hogy ha nincs rendesen ápolva a fog, az koraszüléshez vezethet?

Figyelt kérdés

Ezt mondta a fogorvosom.

Állítólag erről a védőnőknek kéne felvilágosítást adni a kismamáknak.


2008. jún. 13. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy köze lenne hozzá, bár én nem vagyok orvos. Jó parás fogorvosod van. Lehet, azért mondta, hogy mindenképpen menjél vissza hozzá kontrollra. Inkább vigyázz magadra, és ne izgulj ilyeneken.
2008. jún. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia én már hallottam róla.Nekem bármi volt a fogammal mentem orvoshoz,de mégis a terhesség végére lett 6 rossz fogam.Most olyan helyzetbe vagyok kellene húzni,de az orvosom nem akkar érzéstelenítőt adni,csak szülés után.Hát énis most kissé megvagyok ilyedve,ha korházba kap el a fogfájás.Fogok szenvedni alul felül fogok görcsölni:-)üdv 40 hetes kismama
2008. jún. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Mert gyulladás a szervezetben, mely koraszülést okozhat. A kötelező vizsgálatok között amúgy szerepel a fogászati szűrés is. A védőnőtől ha kaptál listát a kötelezőkről (belgyógyászat, ekg, stb), akkor ennek is rajta kellett lennie. Legalábbis nálunk így volt.
2008. jún. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia! A terhesség alatt a baba kivonaja a kalciumot a afogakbó ezért sokkal gyorsabban romlanak ezért kell kontrollra menni.Ha gyulladás van az vezethet koraszüléshez-ezt mért nem mondta a dokid,sőt ha korai a terhességed még vetélést is okozhat,de ez kontrollal megelőzhető.Amit tudsz tenni a rendszeres fogápolás mellett,hogy nagyobb adagban eszed a kalciumot magnéziummal együtt,mert csak így tud a csontokba beépülni,ez segíti elő.Önmagában nem ér semmit.Ne pezsgő tablettaként vidd be a szervezetedbe.Ezt szoptatás alatt is fogozottan kell szedni,mert akkor is kiszívja a kalciumot a csontokból a baba ez csontritkulást is eredményezhet.De külön emiatt ne stresszelj ha ezeket betartod semmi baj nem lesz.36hetes fogtechnikus kismama
2008. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na most kicsit kötekedni fogok: a kalciumot és a magnéziumot együtt nem ajánlatos bevenni, mert gátolják egymás rendes felszívódását, ez a MagneB6 tájékoztatójában is le van írva. Úgy kell őket szedni, hogy legyen a bevételük között legalább 4-5 óra.

A baba nem a fogakból vonja ki a kalciumot, hanem a csontokból elsődlegesen, ha már ott nincs elég, akkor jönnek a fogak, de ez már elég gázos helyzet lenne. A fogak azért romlanak, mert a nyálnak sokkal savasabb lesz terhesség idején a ph értéke és ez kedvez a baktériumok elszaporodásának. Ezért érezheted, hogy savanykásabb a szád íze és hamarabb lesz a fogadon napközben lepedék. Nyugodtan lehet napközben is fogat mosni. A kismamáknál elég gyakori a fogínygyulladás emiatt, ilyenkor is óvatosan meg kell tisztítani a fogakat, mert még rosszabb lesz, ha az esetleges vérzés miatt nem mossuk meg.

Ha valamilyen fertőzés lesz a szervezetedben, pl a a fogak vagy fogíny bakteriális fertőzése miatt, akkor megnőhet a magzatvíz mennyisége és ez okozhat gondokat a terhesség alatt.

Ezeknek mind utána lehet nézni a neten, én is onnan tudom ezeket az infókat.

2008. jún. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tegnap kerestem rá a neten, koraszüléssel kapcsolatos cikkekben szinte mindenhol megtalálhaó.

A terhesség alatt ami a fogakkal kapcsolatban koraszülést okozhat az a lepedék és a fogkő. Ezek olyan baktériumokat tartalmaznak amik a véráramba kerülve koraszülést okozhatnak. Külföldön már ajánlják a kismamáknak a fogorvos által végzett alapos fogtisztítást.

Otthon amit tehetsz, napi 3x fogmosás, minden este fogselyem használata.Kávé tea után plusz fogmosás.

2008. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!