Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogom tudni szeretni ezt a babát?

Fogom tudni szeretni ezt a babát?

Figyelt kérdés
tavaly márciusban teherbe estem, de a páromnak nem volt munkája, és gy nem akarta megtartani. Próbáltam rábeszélni de nem ment, annál jobban elutasító volt vele szemben (meg sztem nem érezte még magát felkészültnek rá) Ő persze minnél jobban el akarta vetetni és annál jobban ragaszkodtam hozzá. de hiába. Most megint terhes vagyok, ő már tervezett baba, a párom már most rajong érte, szerelmes bele (kb 3hetes vagyok most), de én nem tudok vele mit kezdeni. Folyamatosan a testvére van a fejemben, hogy nekem ő kell, és ez iránt a baba iránt nem érzem azt a kötődést. Bánt, h a testvére nem születhetett meg, de ő igen. meg fog ez változni minnél előbb??? nem akarok idegeskedni meg nyugtalan lenni, mert nem szeretnék neki ártani, de ezzel az érzéssel egyenlőre nem tudok mit kezdeni.
2008. jún. 12. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia.szerintem nem kellett volna még babát vállalnod!én nagyon úgy látom hogy még nem dolgoztad fel,az abortuszt.addig nem kellett volna egy újabb kicsike.akkor kellett volna ismét próbálkozni ha lelkileg megint készen állsz!nem beleszólni akarok,de ezzel az egy évvel,nem sok minden változott az életetekbe,hogy azért nem szerette volna a párod!hiba volt a részéről meggyőzni téged a maga igazáról!DE:ha már itt van ez a pici,engedd el a múltat!az legyen az eszedbe,hogy csakis te és a párod tehettek arról hogy a tesó nem született meg!lépj egyet előre,és mind azt amit megszerettél volna adni az első babának,azt most erre a csöppségre irányítsd!SZERESD ŐT MINDENNÉL JOBBAN,MERT ABBAN A BOLDOGSÁGBAN LEHET RÉSZED HOGY GYERMEKET VÁRSZ!!tehát nézz előre,s engedd el azt,amit már nem hozhatsz vissza!

nagyon sok boldogságot kívánok!

2008. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos, hogy változni fog, hisz te neveled fel, benned, belőled nől:-) Ami volt, megtörtént, kár rágódni rajta, már nem tudsz változtatni a dolgokon.

Amint ez a pici megmozdul, érezni fogod, biztos, hogy megszereted, illetve ha a kezedben tarthatod.

Javaslom azért, hogy beszélgess a problémádról a védőnővel, vagy egy pszichológussal, hogy ne nyomás legyen a terhességed, tudd élvezni, tudj átlépni a régi dolgokon és a jövőbe nézni.

2008. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hat ez eleg nehez dio, de szerintem az anyai oszton elobb utobb beindul nalad. Sajnos a masik babaert mar semmit sem tehetsz, de ezert igen. Szerintem a kotodest inkabb az gatolja, hogy tudat alatt a parodra haragszol. Persze, hogy kotodesed van a meg nem szuletett babad irant. hiszen nem onszantadbol vetetted el.
2008. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 10 év alatt 3 vetélésem volt+ egy 15 hetes méhenkívüli.Még a mai napig könnyes lesz a szemem, ha rájuk gondolok, hogy már mekkorák lennének, és milyen neműek.Ráadásul a méhenkívülivel ugyanígy szeptemberben lettem terhes(már 3 éves lenne) mint a pici fiammal aki most 5 hetes, ő kárpótol mindent. Próbáld meg őt elfogadni, hiszen már vissza nem fordítható, és ő megérzi ha az anya nem ragaszkodik hozzá. De majd ha megérzed a pici mozgásait, majd pedig 9 hónap után a kezedbe veheted őt, az mennyei érzés, mi teljesen összhangban voltunk végig a picurommal. Ő nem tehet arról, hogy te gyenge voltál az előző babánál. Csak rá összpontosíts és meglátod imádni fogjátok egymást, azt pedig elfelejteni sohasem fogod.

Boldog babavárást!!

2008. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! az az érdekes, hogy közben rettegek hogy elveszítemőt. Imádom ahogy az pukája beszél hozzá, ahogy simizi a pocimat, meg én is beszélek vele stb, csak néha "bedepizek", és előjönnek ezek az érzések! Próbálom betudni a hormonoknak egyenlőre, de megpróbálok teljesen csak rá koncentrálni, hiszen nem akarok neki rosszat. remélem azért jó neki odabent:-)
2008. jún. 12. 16:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!Hát nem egyszerű az eset amit írtál és igazából egycsomó kérdésem lenne,de nem itt van a helye.amit nagyon nem értek a párodban,hogy egy év alatt most mi változott meg ennyire nála??Furi ez a pálfordulat,mert a másik baba is kicsi lenne még és nem ő tehetett a megfoganásáról,hanem ti és ugyan úgy ő is.Én azt érzem,hogy ezt a terhet rád hárította egy az egyben ,mert önző módon eldobta magától,te pedig tehetetlenségedben úgy kellett,hogy dönts ahogy nem akartál.Vagy rosszul látom.

Minden esetre az előttem szólóknak teljesen igazuk van.Sajnos ezt már nem tudod meg nem történtté tenni,nem tudod a másikat visszahozni,de annyit megtehetsz,hogy úgy fogod fel ,hogy ahhoz ,hogy ez a pici aki most benned él megszülethessen a másiknak kellett feláldoznia magát.ez most hülyén hangzik de én tuti így vígasztalánám magamat.ÉS gondolom nagyon nehéz most,de tényleg arra gondolj,hogy az a pici aki benned van téged választott és kötődik hozzád,és tényleg megérzi,hogy te mit érzel és ne engedd el azért mert egy régi emlék van benned.Szinbólikusan csinálj valamit amivel elengeded a másik babát(dobj egy szál virágot a folyóba vagy valamit) és kérd meg ne haragudjon rád.Sztem ez meg fog nyugtatni belül és kérd meg vigyázzon a kistesójára aki benned van most.Sztem ez segíteni fog és utánna már biztos vagyok benne,hogy nagyon fogod várni a másikat és csak ő rá fogsz koncentrálni.Biztos,hogy fog a másik emléke is fájni mindig de talán nem ennyire és ki fogsz tudni kapcsolni belőle.Remélem tudtam segíteni,de mindenképp ezt sztem minnél hamarabb kellene megtenned ,hogy a terhességed örömteli legyen,ne pedig vívódással teljen el.

2008. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hét ez bonyolult történet. amikor összejötünk volt vkije, gyerek meg minden, két év kellett, h elhagyja őket, előtte egy hónappal költözött el a csajtól, h megfogant a pici és akkor még nagyon a hatása alatt volt. Állandóan hívogatta a nő egy nap 10szer plusz vagy 30sms, meg zsarolta meg ilyenek, ő meg a fia miatt nem nagyon látta át h mit miért csinált az ex, és vívódott meg csapongott érzelmileg a fia meg köztem. úgy érezte ott is meg kell felelnie meg nálam is, és ezt a "terhet" nehezen viselte. Sztem inkább ez az ami miatt meg kellett történnie ennek. és akkoriban mi nagyon sokat veszekedtünk emiatt. aztán decemberben a visszament a fiához mert úgy gondolta, h ő majd pótolni fog engem és vele lehet, de 2 nap után rájött, h ez így nem megy és azért mert szereti a fiát nem lehet vkivel akit nem szeret. és akkor visszajött, megkérte a kezem, és onnantól van megőrülve egy babáért. Sztem okkor sikerült csak lezárnia azt az életét. mostmár nem vitázunk, és sokkal másabb a kapcsolatunk, nyugodtabbak vagyunk mind a ketten! ennyi röviden!
2008. jún. 12. 18:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Így már érthető a párod lelki része is.
2008. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindennel jobban fogod tudni szeretni. Velem is hasonlo dolog tortent, es en ugy fogom fel, hogy a baba, akit a szivem alatt hordok ajandek a JOIstentol. Nekem nem jar az elso az eszembe igy, hanem arra gondlok, hogy ujra bekoltozott a pocimba a mennybol a kis angyal. Lehet, hogy egy kicsit furcsan hangzik annak, akivel nem tortent ilyen, de en nagyon boldog kismamanak erzem magam. Legyel teis az! Az elet megajandekozott minket ujra, nem mindenkinek adatik meg sajnos. Boldog babavarast, es jo egeszseget!

2008. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Annyit fűzök hozzá, hogy arra gondolj, hogy ennek a babának szüksége van rád és a testvére azért veszett el, hogy neki jobb sorsa lehessen, mert ha az előző megszületett volna, lehet hogy most nam lenne páros és akkor ez a baba nem jöhetne. Az első testvérke ezért a babáért fel lett áldozva, tehát vaszett ügy ne legyen, a másik baba emlékére is tisztességgel neveld fel ezt a kicsit.

Most már nincs mit tenni, de én nem vetettem volna el az előzőt sem, hamár így alakult azért remélem minden rendben lesz.

2008. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!