Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállaljam a második babát? Ha...

Vállaljam a második babát? Ha nem nagyon akartad a másodikat, de jött, ugyanúgy tudod szeretni?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, kislányom 17 hónapos. Úgy érzem, KELL hogy testvére legyen, a párom is nagyon szeretné.

De : nincs nagymama, nincs segítségem, és úgy érzem nagy teher lenne számomra egy második gyerek. Szüljek -e azért mert azt gondolom kell egy tesó, de mégsem akarom?


2010. okt. 26. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Ti tudjátok mennyit birtok segitség nélkül és anyagilag meg érzelmileg.


üljetek le és irjátok az érveket pro és kontra.

2010. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia. Hát ezt jól meg kell fontolni. Nálunk nem lesz testvér... itt van az én korábbi kérdésem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2010. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kell a tesó, én is úgy éreztem, és 12 hónapos volt a lányom, amikor nekiálltunk újra a babaprojektnek. Elsőre bejött, úgyhogy nem volt egész 2 év a 2 gyerek között. Nekem nagyon-nagyon nehéz. Segítségem nincs, a férjem este 10-kor jár haza, nagymamák nincsenek. Ráadásul a második gyerek elég nehéz természetű, nappal alig alszik, este éjfélig kell altatgatni. Az elején nem tudott szopni, szóval én eléggé megjártam. Még az a szerencse, hogy a lányom elég jól fogadta a kistesót, vele legalább nem volt gond. Anyut kérdeztem, hogy miért nem beszélt le, a tesómmal köztünk is ennyi a korkülönbség. Azt mondta, hogy neki nem volt nehéz, mert én nagyon jó kisbaba voltam, ettem, aludtam, a bátyámat sem viselte meg a dolog. Szóval előre ezt nem lehet tudni, hogy milyen természetű babát fogsz ki, de én mér várnék 1-2 évet a helyedben. Lehet még 37 évesen is szülni. Párod mennyit van otthon? Nekem már az is jó lenne, ha este 5-kor hazaér, és segít, de a fürdetés, altatás is mind rám marad egyedül, addigra már nagyon kivagyok.
2010. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A párom este olyan 6 körül ér haza. Hétvégén együtt vagyunk, de egy dologról nem tud leszokni, a sokáig alvás...
2010. okt. 26. 14:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Persze szeretem a kisfiamat is, attól függetlenül, hogy már százszor megbántam, hogy nem vártam még egy kicsit vele. Egyetlen mosolya kárpótol a nehéz időszakokért. Meg édesek ám együtt, nagyon szeretik egymást a gyerekek. Olyankor azt gondolom, hogy nagyon jó, hogy ketten vannak.
2010. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Na, arról le fog szokni, nyugi. Az én párom is olyan volt amíg csak egy gyerek volt. Lányom 6-kor kelt, akkor én mentem be hozzá, és csendben leosontunk a földszintre, hogy apu még tudjon aludni. Persze az ideg szétvágott néha, amikor 10-kor letámolygott. De most? Hát, a baba kel 6-kor, bemegyek hozzá szoptatni, és hát a lányom fél óra múlva kiabál, hogy anya, gyere. Én nem tudok menni, mert ciciztetek. Akkor megy a férjem. Amióta két gyerek van együtt kel a család.
2010. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is dilemmázok, de más okok miatt. Én is egyke vagyok és a férjem is. Én mindig 2 gyereket szerettem volna, de a férjem csak 1-et. nem is hajlando beszélni második gyerekről. Álltalában az anyagiak miatt. Meg az ő családjában eléggé rossz a testvérek kapcsolata, szülei osztoszkodnak a testvéreikkel állandóan.

Ez a kell a testvér-dolog nem tudom milyen mivel nekem nem volt. Csak babázhatnék. nektek kell eldöntenetek, és nagyon igaza van az egyik előző kommentálonak, a gyereket magadnak szülöd (nem is a férjednek, mert a férmiak azért nincsenek otthol egész nap). Ha nem érzed magad készen, akkor ne vállald kötelességből.

Ismerőseim között van olyan aki nem akarta a 3-ikat, de mikor megszületett, ő lett a minden. Én is attol félek hogy nem tudnám őket egyformán szeretni. Pedig megérdemli :)

2010. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Még saját magamnak is szégyellem bevallani, de rettenetesen nem akartam a második babát!

Pont mentem volna vissza dolgozni, munkát kerestem, végre a régi formámban voltam, havonta 2 hétvégét pultoztam egy közeli szórakozóhelyen, ahol kicsit újra a régi életemet élhettem, amikor még állandóan bulizni jártam, erre bumm, megint terhes lettem.

Persze nem követtem el mindent 100%-ig, hogy ne legyek, így csak magamat hibáztathatom, de akkor sem volt tervbe véve egyáltalán, csak úgy szóba került néha, hogy majd egyszer jó lenne még egy gyerek.

Szóval nagyon rossz volt, pedig megint nagyon könnyű terhességem volt, egyáltalán nem viselt meg ez sem, de mégsem tudtam őt úgy várni, mint annak idején a nagyot és el sem tudtam képzelni, hogy fogom-e tudni őt is annyira szeretni, mint a bátyját.

Tök fura volt az egész, olyan volt, mintha idegen lenne, aztán amikor megszületett, az első pillanatban beleszerettem! Utána már nem is értettem, hogy hogy juthatott olyan az eszembe, hogy őt már nem fogom tudni úgy szeretni, mint a nagyot! :)


Bocsi, hogy ezt mondom, de 35 évesen szerintem már ne várj tovább, így legalább nem lenne túl nagy a korkülönbség sem közöttük.

Persze, ha úgy érzed, hogy nem bírnád, akkor ne vállald. Bár én is kibírom, pedig nálam önzőbb és kényelmesebb ember nincs még1 szerintem :)

2010. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nagyon,de nagyon nehéz lesz ha válalsz még egyet.Szeretni ugyanúgy fogod,csak kevés időd marad kimutatni.

Inkább 1-2 évvel később.

2010. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A sogornom is csak egyet akart, aztan a tesom ravette meg egyre, aztan meg egyre. Vegul nem banta meg.

En 33 evesen szultem az elsot, visszmentem dolgozni, elegge bele is lendultem a munkaba, de megis vallaltuk a 2. babat, pedig 5 ev lett a korkulonbseg. Segtsegem nekem sincs, a legkozelebbi rokon 70km-re van, ferjem soha nem er haza 6 elott, sot sokszor mar a furdeteshez keszulodunk, mire hazajon. jol gondold meg, mert - bocs, - te sem vagy 20 eves, szoval ne halaszd el a lehetoseget, nehogy par ev mulva megband, akkor meg nehezen jon majd ossze. Persze tanacsot lehet adni, de donteni neked kell. Te tudod, hogy mennyire erzed fontosnak a tesot. Biztos birnad, hidd el!

2010. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!