Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállaljam a második babát? Ha...

Vállaljam a második babát? Ha nem nagyon akartad a másodikat, de jött, ugyanúgy tudod szeretni?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, kislányom 17 hónapos. Úgy érzem, KELL hogy testvére legyen, a párom is nagyon szeretné.

De : nincs nagymama, nincs segítségem, és úgy érzem nagy teher lenne számomra egy második gyerek. Szüljek -e azért mert azt gondolom kell egy tesó, de mégsem akarom?


2010. okt. 26. 14:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek !!

Azt hiszem "belefogunk", és ha jönni akar a pici, jöjjön..

Amikor az elsőt vártam, akkor is néha megfordult a fejemben, hogy mihez kezdek majd vele, a születése után nem is éreztem egyből az "eufóriát", de most már a mindenem !!!

2010. okt. 26. 20:27
 12/16 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 év nehéz, utána meg jó, hogy kicsi a korkülönbség, jól eljátszanak majd. Később tényleg megbánhatod, hogy nem fogtál bele.
2010. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nincs olyan, hogy KELL hogy testvére legyen. Lesznek barátai az óvodában, iskolában, azon kívül nincs arra garancia hogy szeretni fogják egymást, mert testvérek.


Én a kérdést így tenném fel: Te akarsz egy második babát? És meg van rá a lehetőségetek anyagilag stb.? Lesz segítséged, vagy úgy érzed, boldogulsz majd egyedül is?

Ha a válaszod bármelyik kérdésre: nem, akkor ne vállald.


De akárhogy döntesz, ne legyen bűntudatod. Mindkét esetben a gyereked érdekei lebegtek a szemed előtt, akkor is ha testvért akarsz neki adni,akkor is, ha biztonságot.

Sok sikert.

2010. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz lesza az eleje, de szerintem megérné.
2010. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam,mi belevágtunk,remélem összejön most,nagyon szeretnék egy kislányt még,de közben meg semmi porcikám nem vágyik az elejére,olyan jó,hogy ekkora már.Én se értem magam:)
2010. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia. Hát mi nem vállaljuk. Egy ismerősöm épp most ment ki Németországba dolgozni, hogy el tudja tartani a most 20 éves egyetemista és 15 éves középiskolás gyerekét. A férje lelépett, és ő egyedül maradt a két gyerekkel, nettó 90 ezer Ft jövedelemmel. Azt mondta, vagy eteti őket (magukat) vagy fizeti a fűtésszámlát. Így most a két gyerek "anya nélkül" maradt. :( Anya kintről (ápolónő lett) küldi nekik havonta haza a pénzt, és jön, ahogy tud.


Hát én emiatt nem merek másodikat vállalni, mert mi lesz, ha velünk is ez történik 15-20 év múlva. (sanszos sajnos, ahogy elnézem hazánk gazdasági politikáját) :(


Nagyon meggondolandó. De a szívetekre kell hallgatni (én az eszemre hallgatok, de biztos meg fogom bánni).

2010. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!