Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hízott valaki a 23. hétre 15...

Hízott valaki a 23. hétre 15 kg-ot? Mit csináljak hogy már ne hízzak ilyen tempóban, nem eszem sokat, és egéskzségtelen tul cukros vagy zsíros ételeket sem,

Figyelt kérdés
nem kívánok semmit különösebben, mégis sokat hízok, kezdek aggodni, a terhességem elött 59 kiló voltam most meg 74, pedig még csak a 23. hétben járok.

2013. márc. 11. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
leírnád mit eszel 1 nap?Esetleg nem vizesedsz már most?
2013. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim a cukrosok diétáját javasolta, vagyis figyeljek oda a szénhidrát bevitelre. Fehér liszttel készült ételeket egyáltalán ne egyek, csak tejes kiőrlésű kenyeret. És a gyümölcsökkel is nagyon vigyázni kell, 1-1 alma vagy körte, esetleg eper oké, de jobb ha tudod rengeteg benne a szénhidrát és ez nem kell a kicsinek, ez csak zsírt növeli rajtad.

Étkezz minél fehérje dúsabban 2-3 tojás egy nap 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyérrel, vagy jó minőségű pulyka sonka, sajt, teljes kiőrlésű kenyérrel (esetleg rozsos abonettel, nekem a kedvencem), délelőtt egy alma vagy eper, sovány húsok ebédre, kevés rizzsel és sok zöldséggel, uzsonnára egyél egy marék magot (de ne földimogyorót) tele van e vitaminnal, vacsorára pedig megint ehetsz husit, sajtot, túrót, halat, zöldség körettel.

Nagyon vigyázni kell ezzel a hízás dologgal, mert könnyen toxémia lehet belőle. Engem sajnos befektettek a 37. héten.

2013. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Reggelire müzlit tejjel, kávét is iszok néha, de csak reggel, tízórai gyümölcslé, esetleg egy sonkás zsemlye ha tul korán reggelizek, vagy virsli zöldséggel, ebéd, többnyire valamilyen zöldségleves, néha krémleves, tésztaétel vagy husi (csirke és sertés, mást nem nagyon kivánok, kb kéthetente halat) köret többnyire krumpli vagy párolt zöldség rizst szinte abszolút nem eszem, nem kivánom, uzsonna joghurt vagy joghurtital az eseteg nagy többségében, és vacsira, vagy azt eszem amit ebédre föztem vagy aztamit másnapra fözök, de sokszor már leves nélkül, kenyeret ugy heti 2szer eszek, sok tökmagot és szotyit megeszek de az nemtudom számit e, inni többnyire szénsavmentes ásványvizet vagy gyümölcslevet. Vizesedész nemtudom milyen, nekem nem dagad se a bokám, sem az újjaim, de sok lett a narancsböröm,ami régebben alig volt, és még a kezemen is látni..
2013. márc. 11. 12:53
 4/15 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy az a narancsbőr inkább a vizesedés miatt van?

Én csak egy kicsit vizesedek leginkább abból látom hogy a zoknim helye sokáig meglátszik a lábamon... És olyankor ilyen kis gödröcskés a combom is szerintem a víztől mert amikor kevésbé látszik a zoknim helye olyankor nem gödröcskés.

Én is 59 kg-val kezdtem most vagyok 71 kg és 26 hetes vagyok.

2013. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm második, a jótanácsokat! nem igazán vagyok tisztában azzal mit jelent ha toxémiát kapok, az miben nyilvánul meg mik a tünetek? vérvételeim eddig jok voltak csak van egy kis vashiányom, amire kaptam vitamint..
2013. márc. 11. 13:00
 6/15 anonim ***** válasza:

Pontosan olyan dolgokat írtál le, amik duzzadnak a szénhidráttól.

Nézz ch táblázatot a neten, de elég, ha az élelmiszerek csomagolásán megnézed. A müzliben rengeteg a szénhidrát, a joghurtitalra hiába van ráírva, hogy 0,1% zsírtartalom, de a benne lévő szénhidrát sok.

A gyümölcslevek is sok esetben tele vannak cukorral, szénhidráttal. Sok gyümölcs is kerülendő, mint pl. a szőlő, banán. Narancs, alma mehet.


[link]


Kis bogarászást igényel, de gyorsan bele lehet jönni!

2013. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még csak most látom, hogy a 23. hétben vagy, tehát még a cukorterhelésed sem volt meg, ugye?

Annak az eredményét megvárnám, esetleg kérnék beutalót a diabetológiára, ott sokat tudnak segíteni, hogy megálljon a gyors súlynövekedés.

2013. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bizony, amiket leírtál, azoktól nagyon lehet hízni. A műzlit, joghurtot, gyümölcsleveket és főleg a krumplit felejtsd el! A szotyi és a tökmag is elég hizlaló. Egyél inkább pisztáciát, diót, kesudiót (ezekben a vitamin is több). Cukor helyett ajánlani tudom a nyírfacukrot (cukorbetgek is ehetik és természetes édesítő), kicsit drága, de ha csak kávéhoz teához stb. azt használod, már sokat segít, és sokáig ki is tart. A legjobb húsok zöldségekkel. Most mindjárt jönnek már a frissek, de addig is próbálj meg minél több ilyen variációt enni. A levesek nagyon jók, abból lehet sokat!

Amúgy, ha odafigyelsz ezekre, nem lesz gond. Engem is sokat szekált miatta az orvosom, mert baj lehet belőle. Nekem amúgy pont úgy volt mint neked: 14-20. hét között hirtelen feljött 10 kiló. Nagyon megijedtem, de elkezdtem nagyon odafigyelni és végül 16-tal zártam, abból 8 lejött a kórházban. Meg itt a jó idő, sétálj nagyokat! Az is fontos.

2013. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ja és a tésztát is hanyagold (legalábbis ritkán egyél!), ha lehet. a leghízlalóbb dolgok egyike! utolsó
2013. márc. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!!
2013. márc. 11. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!