Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Örökbe tudnád adni a gyermeked?

Örökbe tudnád adni a gyermeked?

Figyelt kérdés
Én erősen gondolkodok rajt, de nagyon nehéz....
2013. febr. 18. 09:28
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Én bírnám, nem arról van szó... a pénz a baj, a pici lakás. Nem volt tervezett baba, spirál mellett fogant, soha nem tudnák abortuszra menni. Szóval lelkileg és fizikailag nincs probléma, minden vágyam, hogy megtarthassam, csak hát az anyagiak...
2013. febr. 18. 09:43
 12/43 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező!


Eltudod képzelni, hogy 2 gyereket nevelsz mellette pedig a harmadikat örökbe adod?

Én tuti nem adnám, föleg ha már a harmadik....

2013. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudom elképzelni. Az elején még könnyebb volt, mert nem mozgott.

De már rendszeresen rugdos, csuklik, bökköd. Hát nem tudom. Persze az oké, hogy kapunk majd támogatást, mert ugye harmadik lesz. De négyen élünk 25nm-es lakásban(albérlet). És most plusz egy fő...

Így sem férünk el.

2013. febr. 18. 10:06
 14/43 anonim ***** válasza:
85%
9 es vagyok nem, negyedik és az anyagiak az csak egy dolog, alap élelmiszereken elélnénk , de én nem bírnám már idegekkel így is nagyon kivagyok sajnos 3 kicsivel és még egy negyedik mellett kórházban kötnék ki vagy még rosszabb...
2013. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
91%
Én a harmadik babámat várom.Nem tervezett baba,de eszembe sem jutna elvetetni,vagy örökbe adni.Nem akartam több gyereket.Most járt le a gyesem,csak a párom dolgozik,de meg élünk majd 3gyerekkel is.Nem mondanék le róla a szar anyagias világ miatt.
2013. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
71%
Nem, soha nem adnám örökbe. Képtelen lennék ezzel a tudattal élni, hogy az én gyerekemet mások nevelik. Tükörbe se tudnék nézni. Fogd fel úgy, hogy ajándék a sorstól. Meg fogjátok majd ezt is oldani, mindenre van megoldás. Nem akarlak róla lebeszélni, de hidd el, nem fogod tudni megtenni. A barátnőmnek is becsúszott a harmadik gyerek, és ők is kis lakásban laknak, de úgy van vele, hogy ha már jönni akart a baba, örülnek neki. Az elején kétségbe volt esve, de ez elmúlt, és alig várja már, hogy a karjában tarthassa.
2013. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

A 3. baba örökbeadásánál az is a "gond", hogy mit szól majd ehhez a két nagyobb? Biztonságban érzik majd magukat utána (ha az egyikükről lemondtál, nem fogsz-e róluk is? - persze, gondolom, nem, de egy gyerek akkor is szoronghat ettől).

Én első gyereknél még el tudtam volna kézelni, ha olyanok lettek volna a körülmények, de a sokadiknál, pont a nagyobb gyerekek miatt nem. Vagy ahhoz tényleg _nagyon_ rossz körülmények kellenek, gyakorlatilag éhezés...


Párod hogy vélekedik erről?

2013. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, nagyon nehéz helyzetben lehetsz!

Nekünk is becsúszott a harmadik, de örömmel megtartottuk, én az abortuszt el sem tudnám képzelni. Azt kell, hogy mondjam, anyagilag most jobb helyzetben vagyunk, mint két gyerek nevelésekor, mert 3 gyerekre arányosan több támogatás jut.

Így azzal biztatnálak, hogy a pici megszületése után könnyebb helyzetben lesztek. Hosszú távon meg lényeges, hogy később te is tudj munkát találni, és ki tudjatok keveredni ebből a kis lakásból, mert ahogy nőnek a gyerekek, úgy lesztek egyre szűkösebben.

A válaszom, nem, én sem tudnám örökbeadni egyik gyermekemet sem, ha ilyen nagy a baj, akár külföldre is kimennék átmenetileg, akár takarítást bármit elvállalnék a gyerekeimért.

Kívánom neked, hogy ne kelljen lemondanod egyik gyermekedről sem, és kerüljetek jobb helyzetbe az eddiginél!

2013. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az első gyermekem becsúszott, még távol voltam a nagykorúságtól is. Örökbe akartam adni, illetve a két lehetőség (az és az abortusz) közül amellett döntöttem.

Végül az utolsó hetekben megoldódott minden, megtartottuk, de kész lettem volna rá.

Imádom, már 6 éves és van egy öccse is, de a mai napig azt mondom, hogy 100x inkább örökbe adom, mint megöljem.

2013. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
71%
Nem nem tudnám.
2013. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!