Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát, ha...

Megtartanád a babát, ha biztosan tudnád, hogy Down kóros lesz?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha amniocentézis eredménye azt mutatja, hogy Down kóros lesz a baba, megtartanád, vagy elvetetnéd? Milyen érvek jönnek számításba? Volt-e valaki, aki elvetetett ilyen babát a 20. hét után?

2013. febr. 15. 14:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%

Ez nagyon nehéz, kérdés és amíg az adott helyzetben nincs az ember erre nem lehet válaszolni.

Persze, hogy volt aki ezért vette el, egyszer volt itt egy válasz aki azt írta az ismerőse azért vetette el mert nyúlszája volt. Az meg még kevesebb.

2013. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%

Szörnyű kimondani, de én elvetetném.

Van 2 egészséges gyermekünk, nem tudnánk bevállalni egy beteg babát. Sem érzelmileg sem anyagilag.

2013. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
ez szörnyű kérdés. én vagyok olyan elvetemült, és ragaszkodok annyira, hogy el tudom képzelni, megtartanám. de remélem soha nem kell ilyenen gondolkoznom.
2013. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%
Nem. En azt gondolom, hogy nem vagyok olyan eros, hogy kepes legyek valoban szeretettel nevelni es gondozni egy fogyatekos gyermeket.
2013. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
64%

Épp amniocentézisre várok Down kockázat miatt. Ha beteg a baba, nem tartom meg. Fájó érzés ez és még heteket kell várni, de egy egészséges gyerek mellett nem tudnék egy beteg babát anyagilag bevállalni. Emellett senki se támogatna sajnos, hiszen mindenki azt mondja, hogy beteg gyerek tönkre fogja tenni az életünket. Ebben én nem hiszek. De mivel a család így gondolja, egyedül biztos nem vállalám.

Ahogy írtam, kicsit érintett vagyok sajnos. Bár nem tudom elképzelni, hogy a 20.hét után ilyen miatt megszakítsam a terhességet, de remélem nem is kell megtennem!!

2013. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%

Nekem van egy egészséges gyermekem, és szét tudom aggódni így is a fejem, meg simán kikészít dolgokkal. Nem érzem magam erősnek egy beteg babához.

Persze tény, hogy egy abortuszhoz is elég kevésnek érzem magam lelkileg...

Vááá, nehéz.

2013. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Az adott helyzetben sem tudom a választ! Az amniocentézis eredményére várok, ami még 2 hét, eddig úgy gondoltam, biztos elvetetném, ha beteg lenne. De így átélni más, a baba már mozog, ez nem ugyanaz, mint mikor valaki az első 3 hónapban abortuszra megy.

Remélem, jó lesz az eredmény, mert ha nem, nagy dilemmába leszek.

2013. febr. 15. 14:20
 8/34 anonim ***** válasza:
81%
Magában a down kór a gyereknek és a felnőttnek sem jár fájdalommal és szenvedéssel. Én inkább azért aggódnék mi lesz vele ha mi a szülei meghalunk, van-e jogom a testvéreire hagyni?
2013. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
50%
Biztos, hogy nem tartanám meg.
2013. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Az a faramuci ebben, hogy "biztosra" ezt nem lehet tudni, főként nem, hogy mennyire súlyos. (A down szindróma széles skálájú, egészen enyhétől nagyon erősig, van aki teljesen önellátó, és van, aki folyamatos ápolásra szorul)


Mi a férjemmel eldöntöttük, még mielőtt belevágtunk volna babaprojektbe, hogy megtartjuk, bármilyen babánk /babáink is lesznek. (Mert hogy 3 gyereket tereztünk minimum).

Épp emiatt az amnio szóba sem jött soha (a vetélési kockázat miatt sem!), pedig a harmadik gyermekünket már 35-el szültem.

Abban reménykedtem, ha Isten megenged egy beteg gyermeket, akkor ad hozzá erőt is, hogy felneveljük.

Nem lettek a szó szoros értelmében "betegek".

Bár egyiküknek van krónikus baja, amivel minden betegség sokkal nagyobb kínlódás, mint egy egészségessel, egy másiknak pedig olyan rendellenessége van, amit meg kell még műteni kisiskolás kor előtt.

Soha nem gondoltam, hogy ezek miatt a "hátrányok miatt" jobb lenne, ha nem lennének.

És persze magam is tudom, hogy egy down súlyosabb ezeknél, meg azt is, hogy azt lehet mondani, hogy "aki nem próbálta, nem tudja milyen", és ez igaz is, de mindezek ellenére azt mondom, hogy nem tudnék egy életképes gyermeket elvetetni.

És még nem vetettük el teljesen a negyedik kérdését, ha úgy alakulna, hogy egy-két év múlva bevállaljuk, akkor sem fogok erről másként gondolkozni.


Azt elfogadom, ha más másként éli meg és dönt.

2013. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!