Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát, ha...

Megtartanád a babát, ha biztosan tudnád, hogy Down kóros lesz?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha amniocentézis eredménye azt mutatja, hogy Down kóros lesz a baba, megtartanád, vagy elvetetnéd? Milyen érvek jönnek számításba? Volt-e valaki, aki elvetetett ilyen babát a 20. hét után?

2013. febr. 15. 14:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
50%

Nem tartanám meg.

Van a családban down kóros gyerek,nem a legsúlyosabb,de így is széthullott a szűk család körülötte, a szülők házassága ráment, a egészséges pár évvel idősebb nővére gyűlöli a beteg ygereket,mert vele nem foglalkoznak eleget,anyagilag padlóra kerültek.

Én ehhez nem vagyok elég erős,párom sem.

2013. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
61%
Nem! Volt a családunkban down szindrómás. Egész életéban egy öt éves gyerek szintjén maradt, nem tudta ellátni magát. A szüleit viszont túlélte. Intézetbe kellett volna mennie, de az egyik testvére vállalta hogy gondoskodik róla.Végül 45 évet élt, de nagyon sokat szenvedett ő és a környezete is. Én nem szánnék ilyen sorsot a gyermekemnek.
2013. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
54%
Meg. Mivel erkölcsi, lelkiismereti okokból képtelen lennék elvetetni, akkor is, ha beteg.
2013. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, szorítok neked is az eredményért!

Kedves 10-es, nagyon jókat írtál. Én sajnos nem érzem magam ilyen erősnek. Van két gyermekünk, én meg már 38 leszek, ha Down kóros lenne a pici, felnőtt korában is ellátásra szorul, akárhogy is számolom, nem tudnám élete végéig segíteni, akkor meg a testvéreire hagynám? A férjem egyértelműen azon van, hogy nem, én meg nagyon sajnálnám a picit, félek egyik lépéshez sincs elég lelkierőm.

2013. febr. 15. 14:39
 15/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!! Kívánom, hogy legyen az a pici egészséges és ne kelljen döntened!! Ez nagy felelősség. És mint várandós kismama, egyértelmű, hogy hullámzik benned minden és bár egyszer már eldöntötted, mégse vagy abban biztos, hogy az a helyes!

Szívből kívánom neked, hogy legyen jó az eredmény és boldogan várd tovább a gyermeked!! Kitartás!!

2013. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
44%

Én biztosan elvetetném. De ilyen eshetőségre a terhesség eleje óta kell készülni, hisz ez főleg a te döntésed, de gondolom a párod/férjed sem örülne egy beteg gyermeknek.

Esetleg ha rosszak az eredmények és mégis egészséges, ami csak akkor derülne ki, amikor megszületik, akkor talán meg lehetne szülni - és ha kiderül, hogy tényleg beteg, akkor gondolom örökbe lehet adni. De ez utóbbi azért még nehezebb...

Hány vizsgálat mutatott neked rossz eredményeket? :(

2013. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Csak a korom miatt küldtek erre a vizsgálatra.
2013. febr. 15. 14:45
 18/34 anonim ***** válasza:
73%
Én is még 2 hetet várok az eredményre de ilyenkor már megnyugodhatunk gondolom te is úgy 2 hete lehettél amnión ,bár most nem mondták de 3 éve mikor a kislányommal voltam akkor mondták ha baj van 1--2 héten belül jelentkeznek mivel nem jelentkeztek én már megnyugodtam hogy biztos minden ok és ha megtartanám betegen nem mentem volna el amniora ,és nem magam miatt nem tartanám meg hanem pont amiatt hogy bár nem lehet tudni de ha nem súlyosan lenne downos akár minket szülőket túlélhet akkor ki gondoskodna róla a testvére ,akinek külön családja lesz gyerekek hadjak rá egy beteg testvért mikor amióta megszületett és még azelőtt is azon vagyunk hogy a jövőjét biztosítsuk ilyen nem szabad megtenni egy már egészséges gyerekkel!!!!
2013. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes, mert az én dokim azt mondta, számára csak az kötelező, hogy a 35 felettieknek felajánlja ennek a vizsgálatnak a lehetőségét, tehát én döntök, hogy megyek-e a vizsgálatra, vagy nem.


Amúgy még egy gondolat jutott eszembe, mert a válaszokat olvasgatva tovább járatom az agyam.

Többen írták, hogy az ismeretségi körükben van olyan család, ahol volt ilyen gyerek, és tönkre ment ott minden.

Ez sajnálatos, de szerintem egyáltalán nem törvényszerű, hogy egy házasságot tönkre tegyen az ilyesmi.

Megfogadtuk, hogy "jóban-rosszban, betegségben és egészségben" kitartunk egymás mellett. Számomra ezek nem üres szavak. Igaz, hogy nem efféle, de más nehezebb problémánk már nekünk is volt a nyolc év alatt, és azt gondolom, hogy minket közelebb vitt egymáshoz, amikor megoldottuk őket, mind lelkileg, mind tettlegesen. Erősödött a kapcsolatunk.

És nem a közeli, de távolabbi ismeretségemben van olyan család, ahol van beteg gyerek, nem pont ilyen, hanem másfajta, és ott is nagyon szépen élnek, van több gyerek, akik egészségesek, és az ő életük sem katasztrófa.

Úgyhogy még ha nagyon nehéz is, akkor sem gondolom, hogy egy beteg gyerek automatikusan egy család "tönkretevője" kell legyen.

10 voltam

2013. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
56%

nem tartanám meg

ő is szenvedne,mi is szenvednénk,.

2013. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!