Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a babát, ha...

Megtartanád a babát, ha biztosan tudnád, hogy Down kóros lesz?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha amniocentézis eredménye azt mutatja, hogy Down kóros lesz a baba, megtartanád, vagy elvetetnéd? Milyen érvek jönnek számításba? Volt-e valaki, aki elvetetett ilyen babát a 20. hét után?

2013. febr. 15. 14:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
47%

De aki az írja, hogy ő is szenvedne az mit ért alatta, mert én ezt nem értem? A down koros nem szenved ő a saját világában él de fizikai fájdalma nincs a betegség miatt.


"A down-os szülők között járja egy mondás, mely szerint Isten hat nap alatt megteremtette a világot, a hetedik nap megpihent, a nyolcadik napon pedig megteremtette a down-osokat, hogy szeretetet hozzanak a Földre."

2013. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
64%
ha biztosra tudnám hogy beteg nem tartanám meg akári elitél miatta :(
2013. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Hááát, a 20. hét után szörnyű ez, de én nem tartanám meg szerintem. Nem 100%, mert nem tudom, mi zajlana le bennem ebben a helyzetben. Nekem a családomban van egy ilyen kislány, viszont a betegsége kis fokú. Komolyan mondom, imádnivaló, és esküszöm, hogy nem látom szembetűnően lemaradva a társaitól, viszont sokkal ragaszkodóbb, barátságosabb, kedvesebb. Ha rá gondolok, egyből mosolygok és szeretetet érzek iránta.

Viszont nemrég olyannyira beteg kb 6 éves kislányt is láttam, akit az édesapja sem tudott megfékezni. Morgott, dühkitörése volt éppen, és a kisfiamat akarta megharapni a játszóházban. Szegény apuka... A kislányon még pelenka volt. Mikor megérkezett az anyuka látszott rajta , hogy meggyötört, pedig szerintem az édesapa is sokat segíthet, látszott, hogy bánik a gyermekével.


szóval, ha lehetne tudni, mennyire sérült a gyermek, akkor az sokat segítene a döntésben. :(

2013. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok. Nekem már van két egészséges gyermekem, és azok is elég nehéz esetek voltak csecsemőkorban. Nem hiszem, hogy egy súlyosabb formával meg tudnék birkózni. :(
2013. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
72%
Down szindrómás betegek hajlamosabbak a éguti betegségekre kardiológiai betegségekre és a tüdő betegségekre. miért a testük felépítéséből és talán a genetika. Én bizony elvetetném a gyereket ha kiderülne, hogy beteg. Mert ennek is vannak különböző szintjei amit ne lehet tudni, hogy mikor melyik lesz.
2013. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
72%
Isten őrizz, hogy valaha is ilyen helyzetbe kerüljek, de ha úgy adódna, hogy biztos tudnám, beteg lenne, nem tartanám meg. Úgy érzem sok féle betegséggel meg tudnék birkózni, de a down-nal soha.
2013. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudnék válaszolni, ha ebben a helyzetben lennék. Imádkozom, hogy soha ne kerüljek ilyen dilemma elé. Inkább egy gyereke se legyen az embernek, mint ilyen döntéshelyzet elé kerüljön. Én abban hiszek, hogy nincs jogunk dönteni élet és halál felett, ugyanakkor meg azt is tudom, hogy nem lenne elég erőm egy beteg gyerek felneveléséhez...
2013. febr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi nagyon őszinte válaszokat. Valaki azt írta, a Down kór nem jár fizikai fájdalommal. De sajnos lehet. Én is ismerek egy fiúcskát, születésétől fogva, az utcánkban laknak, anyukája jó barátnőm. Nagyon-nagyon szeretik és türelemmel gondozzák, de a felszín alatt sokminden van eltemetve. Az apuka inni kezdett, az anyuka lelkileg teljesen tönkre van menve. Ugyanis a kisfiúnak vannak fizikai fájdalmai! Azon kívül, hogy súlyos értelmi fogyatékos, és 6 évesen még pelenkázzák, rengeteg egészségügyi baja van, többek között valami renyhe bélmozgás, mely miatt születésétől fogva gondot okoz neki a székletürítés, gyengék a bélizmok, nem segít rajta semmi, ilyenkor órákig sír, fetreng a fájdalomtól, és ez 3-4 naponta rendszeresen így van. Ugye ez elég szörnyű, és ez csak egy baj a sok közül! Én ezért rettegek nagyon. Az anyukája is mondta nekem, mindenképp csináltassam meg az amniot, és ha nekik összejön a második, mindenképp kéri ezt a vizsgálatot, akár indokolt, akár nem, mert csak egészséges gyereket szeretne. Ő tudja mit beszél!

Remélem, nem kerülök döntéshelyzetbe, mert fájdalmas választás lenne, ami egy életre kihat.

Még egyszer köszi, hogy ilyen őszintén írtatok!

2013. febr. 16. 08:02
 29/34 anonim ***** válasza:
Nekem van egy baratnom akinek 100%-ra mondtak h Down koros lesz a babaja o azt mondta h megtartja es mikor megszuletett makk egeszseges volt a kislanya.De azt is tudom h mikor a vizsgalat eredenyeit varta lelkileg teljesen osszetort, depresszios lett ami nem is csoda.Aztan meg semmi baja nem lett a babanak es szinte az egesz terhesseget vegig aggodta.Tehat azokra az eredmenyekre sem lehet szamitani.Remelem neked is szep egeszseges kisbabad fog szuletni:)
2013. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem down-os a fiam - és nem tudtam a terhesség alatt, csak a születése után derült ki. De egyben biztos vagyok - a legnagyobb szerencse, hogy nem vették észre, mert lehet, hogy megijedek és elvetetem. Pedig a legcsodálatosabb kis lény a földön, ebben biztos vagyok. Persze, lassabban fejlődik, mint az egészséges gyerekek és többet is kell vele foglalkozni. DE! Van egy nagyobb testvére, imádja a kicsit. A férjem is teljesen elfogadta, a mi házasságunk talán még erősebb a kicsi születése óta. A családban mindenki nagyon szereti - hiszen egy csupa mosoly, boldog kisfiú.

Az én tapasztalatom az, hogy a mai egészségügy, főként az orvosok rettegnek attól, hogy down-os baba születik náluk. Mondanom sem kell, ezer meg ezer olyan komplikáció lehet szülésnél is, ami sokkal szörnyűbb a down-nál. Ha a kismamák nem hallanának ennyi szörnyűséget, akkor talán nem is így állnának a helyzethez. Persze én nem választhattam - de örülök neki. Mindenkinél jobban szeretem a két gyerkőcömet - nem teszek különbséget kettőjük között.

Senkit nem akarok rábeszélni semmire természetesen, mindenkinek megvan a saját véleménye és nincs jogom beleszólni senki döntésébe. Csak gondoltam jó lenne látni a másik oldalt is. :)

2013. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!