Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megbocsátanál a gyermeked...

Megbocsátanál a gyermeked gyilkosának, ha tudnád, hogy megbánta, amit tett?

Figyelt kérdés
Kérlek ne válaszoljatok azonnal határozott igennel vagy nemmel, hanem gondolkodjatok el kicsit a kérdésen. Előre is köszönöm a válaszaitokat.
2010. nov. 28. 08:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Nincs az az ok, ami miatt bárki bántalmahatja vagy megölheti a gyerekemet.

Az ilyen, az valószínűleg beteg, inkább felnőtt társán vegyen elégtételt, de akkor se egy gyereken.

2010. nov. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként nem mondhatok mást, csak azt hogy NEM, soha.

Vannak olyan bűnök, amit "megbánással" nem lehet eliminálni, meg nem történtté tenni. Ez soha el nem évülő, jóvá nem tehető cselekedet.

Isten megbocsájtat, de én nem, mert ember vagyok.

2010. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Pedig kapásból rá lehet vágni, hogy nem. Az ugyanis, hogy megbánta nem igazán enyhíti egy szülő fájdalát és veszteségét. Ez nem a "bocsi, megbántam" kategória, annál sokkal súlyosabb dolog.
2010. nov. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Ezen nincs mit gondolkodni. Azzal nem hatna meg, ha elém állna és azt mondaná, bocsánat hogy megöltem a fiát. Normális szülő nem mondaná erre azt, hogy á nincs semmi baj kezet rá.

Az más dolog ha baleset miatt "ölte" meg. De gyilkosságról van szó...

2010. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekorvosunk olyan súlyosan félrekezelte a gyermekem, hogy majdnem belehalt. Szóvla, TUDOM, hogy az ilyet SOHA,DE SOHA NEM LEHET MEGBOCSÁLTJANI, bár a fiamat még pont időben vittem be a kórházba, mert érztem, hogy valami nem stimmel.

Szóval annak ellenére, hogy a fiam nem halt meg, mikor először megláttam, majdnem nekimentem, és megtéptem, csak az tartott vissza, hogy pont velem volt az akkor még beteg kicsi fiam, és nem akartam megilyeszteni. És azóta is hatalmas önuralmamba kerül, hogy ne bántsam. Hiszen egy orvosnak gyógyitani kell, és nem ölni. Ha a fiam belehal, tuti, hogy a doki sem éli túl az esetet. Bár azt is tudom, hogy semmit nem old meg, ha meglékelem, de engem megnyugtatna.

2010. nov. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%

ha rendelkezel az "univerzális tudással", akkor annak fényében simán megbocsátasz...főleg ha megbánta őszintén, bár ezt csak a megbánó egyén érzi igazán. hogy őszinte legyek, még meg is ölelném és megkérdezném, hogy kell e segítség, mert úgy állnék hozzá, hogy nem szándékosan tette, mert amúgy sem...hogy még jobban felerősítsem benne azt az énjét, ami megbán és ami feltétlenül szeretni képes...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 51%!, Ha az ajtómra nem XY lesz kiírva, hanem az hogy Jóisten, akkor majd rendelkezem az univerzális tudással. De embernek lettem teremtve, emberi érzésekkel, indulatokkal.

Neked van gyermeked?

2010. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%

ha az ajtódra az van kiírva, hogy nyitott vagyok megismerni az univerzális igazságot, akkor meg is tudhatod...és átláthatod ezeket a dolgokat...egyébként nem, nincsen gyermekem...de van másom. tudom most lehet az jön, hogy akkor mit beszélek, majd ha lesz gyerekem másként fogom látni...hiába...mert anyukám és apukám van, testvérekkel együtt, akiknél ugyanez a véleményem. mivel nagyon jól tudom mi fog történni a halál átélése után az emberrel. ;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Előfordulhat olyan is,hogy mondjuk önvédelemből tette mert a gyerekem rátámadt,pisztolyt rántott,megakarta ölni (csak fikció természetesen:D)

így mondjuk már nem annyira fekete-fehér

2010. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
attól függ mit takar a gyilkolás. ha "véletlenül gyilkolta meg" pl autóbaleset, akkor megbocsátható, de ha mondjuk pisztollyal lelövi akkor nincs az az Isten.
2010. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!