Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megbocsátanál a gyermeked...

Megbocsátanál a gyermeked gyilkosának, ha tudnád, hogy megbánta, amit tett?

Figyelt kérdés
Kérlek ne válaszoljatok azonnal határozott igennel vagy nemmel, hanem gondolkodjatok el kicsit a kérdésen. Előre is köszönöm a válaszaitokat.
2010. nov. 28. 08:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"...tudom most lehet az jön..."


Nem, most az jön, hogy legyen neked a hited szerint. Csak aztán nehogy meglepődj.

Örülök, hogy te már birtokolod az univerzális igazságot és nincs szükséged átélni, megismerni a silány emberi lét különféle érzéseit, érzelmeit.

2010. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

kedves válaszoló...megtörtént, már megtörtént az átélés nehogy azt hidd, anélkül ugyan hogyan viszonyítanék te...? :)

de valószínűleg nem véletlen, hogy 25 évesen így állok a kérdéshez. a meglepődés is megvolt, ha úgy vesszük, amikor a kezembe kaptam ezt az igazságot...ja és bárkinek hozzáférhető ez a dolog...ohh és ez nem az én hitem...hanem az igazság...ami mindenkié. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon biztos vagy a dolgodban, ami nem baj, kell az önbizalom. Ilyen idős koromban én is így voltam ezzel. Kétszer ennyi idősen másképpen látom az akkori dolgokat is. Én nem gondolom, hogy bizonyítgatnom kéne, mi mindent éltem át, miket tapasztaltam meg, mert mitől lenne hiteles...? Elég, ha én tudom.

Az igazság? Bizony nem mindig fekete és fehér. Ami neked az, másnak nem feltétlenül ugyanaz. Félig van tele a pohár, vagy félig üres? Elég cukros a kávé, vagy keserű? Van pokol, vagy nincs? Hol "lakik" a lélek? Születünk-e újra? Nem sorolom, mert ahányan magyarázzák, annyi igazság.

Ha most te nem is így gondolod, remélhetőleg hosszú életed során fogsz még találkozni olyan igazságokkal, ami felülír egy másik igazságot. Nem ismeretlen dolog ez, hiszen a fejlődés története erről szól: az Ószövetséget felülírta az Újszövetség, a lapos, stabil Földet a kerek, keringő Föld, stb-stb.

2010. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyelőre nekem sincs gyermekem, viszont én is áttudom érezni a legközelebbi családtagjaimon keresztül, hogy mit éreznék. Valószínűleg, ha direkt, szánt szándékkal ölné meg valaki a gyerekemet, azt sosem tudnám megbocsátani, ahogy azt sem, ha pl a gyerkőc szabályosan közlekedik akár gyalogosan, akár autóval, és egy ittas vezető vagy gyorshajtó ölné meg. Egy orvos félrekezelését sem tudnám megbocsátani, mert ezek mind mind olyan dolgok, amik emberi hülyeségen múlnak. Ha a részeg ember nem ül autóba, a gyerekem még mindig élne... ha az orvos körültekintőbb lett volna, a gyerekem még mindig élne, stb...

Viszont ha egy véletlen és szerencsétlen balesetként halna meg a gyermekem, mondjuk egy autóbalesetben, úgy hogy a másik sofőr is felelősségteljesen ült az autóban (nem részegen, nem 210-zel hajtva), és látnám a sokkot, a megbánást az arcán, akkor nem tudnék nekitámadni, hiszen ha belegondolok, velem is megtörténhet ez, én is okozhatok balesetet, és ha valaki miattam halna meg, tudom hogy egy életen át nem tudnék nyugodtan aludni... Lehet hogy neheztelnék, és mérhetetlen fájdalom zúdulna a nyakamba, de ez egy olyan helyzet, amikor ez nem azzal a vággyal jön ki, hogy a hibás torkának ugorjak!

2010. nov. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

11:57.


"Nagyon biztos vagy a dolgodban, ami nem baj, kell az önbizalom. Ilyen idős koromban én is így voltam ezzel. Kétszer ennyi idősen másképpen látom az akkori dolgokat is. Én nem gondolom, hogy bizonyítgatnom kéne, mi mindent éltem át, miket tapasztaltam meg, mert mitől lenne hiteles...? Elég, ha én tudom."


Én sem teszek mást, és egyetértek veled, csak arra a megjegyzésedre reagáltam, hogy "Örülök, hogy te már birtokolod az univerzális igazságot és nincs szükséged átélni, megismerni a silány emberi lét különféle érzéseit, érzelmeit.", mivel átéltem már a bizonyos érzelmeket.


"Az igazság? Bizony nem mindig fekete és fehér. Ami neked az, másnak nem feltétlenül ugyanaz. Félig van tele a pohár, vagy félig üres? Elég cukros a kávé, vagy keserű? Van pokol, vagy nincs? Hol "lakik" a lélek? Születünk-e újra? Nem sorolom, mert ahányan magyarázzák, annyi igazság.

Ha most te nem is így gondolod, remélhetőleg hosszú életed során fogsz még találkozni olyan igazságokkal, ami felülír egy másik igazságot. Nem ismeretlen dolog ez, hiszen a fejlődés története erről szól: az Ószövetséget felülírta az Újszövetség, a lapos, stabil Földet a kerek, keringő Föld, stb-stb."


Tökéletesen megértem miről beszélsz, és magam is így állok a dologhoz, viszont kaptam egy olyan nézetet, amely fajtából csak 2 darab létezik, és bolygószinten az egyik van elfogadva, és a tantervbe belevéve, természetesen van már olyan ember, aki az "újat" használja, de ritka. Ez egy olyan nézet, ami magába foglalja az előzőt, és tovább tolja ki az ember képességeinek határát, mondhatni a "csillagos égig". Ez egy olyan nézet, ami méréssel(természettudományos szempontból) szintúgy bizonyíthatatlan, mint a jelenlegi. Pont egy olyan dologról beszélek amit univerzális igazságként emlegettem, ami felváltja az előző, nem teljes nézetet...mondaná az ember, hogy akkor lehet később ennél is lesz egy "jobb"...de ebből csak kettő van, nincsen harmadik. szóval én ilyesmi szituációról beszélek, nem egy 6.5 milliárdodik eszméről...a jelenlegi nézetben van ennyiféle. amit én mondok azon belül csak egy van, és az összes eddigit egybe rántja, kimosva a tévedésektől.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szóval kettő van... There can be only one! :)


Lehet, hogy mire én is megismerhetem, már a v.1.25 lesz érvényben :)

(Bocs, már nagyon fáradt vagyok, de reggelig nem mehetek haza.)

2010. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ez függ egy-két dologtól. Nem biztos, hogy ezeken képes leszek felülemelkedni, hiszen nem ismerem magam egyáltalán... de mindenesetre biztos latba fogom venni, ha pl. önvédelemből tette az illető, vagy ha tényleg van vmi elmebaja. Ha szándékos gyilkosság volt, akkor viszont soha.
2010. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

tegnap 20:02. :)


Bizonyára fáradtságodban eresztettél el egy ilyen hetyke poént. :)

De már most megismerheted, ugyanis ez a tanítás hozzáférhető bárkinek...a kérdés inkább az, hogy vajon fel van e készülve az egyén az igazság befogadására. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen igaz, hogy mitsem ér a tanítás, ha süket fülekre talál. Ugye jól gondolom, hogy minden tudás, ismeret a rendelkezésünkre áll, a fejlődésünk attól függ, mennyit ismerünk meg, mennyit fogadunk be belőle.
2010. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

tökéletesen látod a helyzetet, de egy idő után végül is mindenki ugyanarra a következtetésre jut a létezéssel kapcsolatban. szóval a fejlődésünket lehet gyorsítani, vagy lassítani...az egyéntől függ mindig, mert lesz olyan pont mindenki életében, amikor egy nagyot lendül a tudásának mértéke, persze most bölcsességről beszélek nem szaktudásról. a döntés mindig az emberé. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!