Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiskorúak 18. hétig mehetnek...

Kiskorúak 18. hétig mehetnek abortuszra?

Figyelt kérdés
De akkor már meg kell szülni a babát ugye? Vagy az is műtét?
2013. febr. 14. 12:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Igen, addig mehetnek.

Szomorú, nem kéne ezt megengedni, csak mert valaki fiatal.

Én is kiskorú voltam, mikor szültem, és eszembe sem jutott az abortusz, ha úgy hozza a sors, bármikor inkább az örökbeadást választanám.


6 éves és 8 hónapőos fiúk anyukája.

2013. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
66%

Igen, 18 éves korig.

Az ok pedig (szerintem) az, hogy a fiatalok

1. nem veszik észre időben a terhességet (vagy csak szimplán homokba dugják a fejüket)

2. nem mernek szólni időben a szülőknek

2013. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
4. válaszolóra reagálnék annyit hogy lehet nem szülésnek hívják még, de felér azzal.Sajnos magzatelhalás miatt volt benne részem 19 hetesen, és rendesen oxitocinnal indították a "vetélést, szülést", burkot repesztettek, és vártam a fájásokat.Hat órán át jöttek egyre erősebben a fájások, míg végül "véget ér".Annyiban más mint egy normál szülés, hogy a végén nincsenek tolófájások.Mivel utána szültem egy gyermeket rendes időre, így tudom, sőt a normál szülésem fele annyi idő volt.Tehát, nevezhetjük nyugodtan szülésnek is akár:-(
2013. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Részvétem kedves utolsó!
2013. febr. 14. 22:45
 25/26 anonim ***** válasza:
Sajnálom én is, csak a neten kerestem ki, hogy mikortól van szülés!
2013. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Hát ez egy nehéz kérdés amire nem lehet fekete fehéren válaszolni. Én bevallom én úgy gondolom, hogy vannak az életben olyan helyzetek amik arra kényszerítik a szülőket, hogy elvetesse a babát. Nem ítélkezhetünk nem látunk bele a másik lelkébe és testébe, hogy tudjuk mi zajlik benn. Hangsúlyoznám én nem tenném meg a gyermekemmel, de nem tudhatom, hogy később milyen élet helyzetbe kerülök ami miatt egy hasonló szituációba kerülhetek. Van egy két éves lányom és most vagyok 14 hetes terhes úgyhogy nem fiatal vagyok.

Viszont azt a fajta műtéttel nem tudok azonosulni akik fogamzásgátlásként "használják" őket sem ítélem el, csak velük nem vagy nagyon nehezen tudok azonosulni, de nyilván ők meg a rendes védekezési módszert nem biztos, hogy megtudják fizetni. Én 16-hete tudok. Talán azért, mert mindent a szülő intéz ilyenkor és ez talán így lasabb. Nem tudom, mert sosem, volt ilyenbe részem. Viszont valaki írt két okot az is lehet, hogy ez áll a dolog hátterében.

Az abortusz nagy törést okoz a nők életében én még nem láttam olyat akit nem viselt meg. Bár vallom, hogy egy egészséges ember valamilyen módon feltudja dolgozni, hiszen attól élnie kell neki. Tudom most jobban abortusz páti lettem a hozzászólásommal de én abban nem hiszek, hogy amit régebben elkövettünk azért egy életen át kellene ostromolni magunkat. Ez bármi lehet.

Az, hogy mikor él a baba nagyon nehéz megmondani. Mert igen 12héttől már mozog 20dik hét környékén érezheti az anyuka is a mozgását de önálló életre képtelen. Viszont én már amikor pozitívat teszteltem már új emberként kezeltem a kis pocaklakómat és a lányomat is.

Nehéz kérdés.

2013. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!