Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorvizsgálat...

Terheléses vércukorvizsgálat eredménye milyen? Éhgyomri: 5,1 60 perces: 10,1 120 perces 7,4? Dokim szabin van két hétig.

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Tök jó:)
2013. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
elvileg 7,8-ig normális az érték.
2013. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem az éhgyomri 4,6 volt..nekem csak 2 óra múlva vették le újra,és annak az eredménye pedig 7,6 lett,amire a védőnő azt mondta,hogy nem jó,magas,ezért adott egy diétás étrendet amit követnem kell.Azt mondta,ha ettől is fentebb megy kicsit is,akkor inzulinoznom kell magam.Ez volt hétfőn.Kedden,azaz tegnap bementem a párommal a kórházba a diabetológiára,ahol majdnem kinevettek,hogy miért mentem be,amikor nem is magas a vércukrom..az ügyeletes doki is azt mondta,hogy ez még belefér.A védőnőm meg úgy éli meg ezt a dolgot,mintha itt lenne a világvége.Olyan erős diétára fogott,hogy még 1 szelet müzlit sem ehetek meg ha megkívánom az édességet!!!!

A diabéteszes orvos azért adott egy beutalót tegnap a laborba,hogy ismételjük meg a terhelésest,péntekre kaptam időpontot,és majd jövőhét kedden kell bevinnem az eredményt neki,és majd meghallom,hogy mit fog mondani.Nagyon kíváncsi leszek,hogy most mennyi lesz majd a cukrom.


28+1 hkm

2013. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A védőnő nem írhat ki semmilyen diétát a terheléses cukor eredményre, nem orvos, nem diabetológus, nincs szakképesítése!! No komment.

A kérdezőnek írnám, hogy várja meg a dokit vagy a védőnőtől vagy háziorvostól kérhet beutalót dietetikushoz vagy diabetológushoz, aki kiértekeli az eredményt. De mivel 7,8 a határérték, lehet nem fognak diétára sem.

2013. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szerintem kicsit magas, nem ártana ha a terhesség hátralévő részében kerülnéd a sok cukros - fehér lisztes étel fogyasztását. Nem vészes persze az eredményed, mert ez még határeset, de már azt mutatja hogy sok cukor hatására picit jobban megemelkedik a cukrod mint kellene. Szigorú diétát felesleges tartanod, viszont az egyszerre nagy mennyiségű cukor bevitelét inkább kerüld, mert ha a cukros lötty felvitte, akkor egy tálca sütemény is felviheti, az meg nem tesz jót a méhlepénynek.
2013. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen kedves 4-es,sokszor úgy érzem,hogy a védőnőm marha nagy túlzásokba esik!!Sajnos itt nálunk a védőnők szabadon tehetnek azt,amit akarnak,az itteni orvos nem felügyeli az ilyen dolgokat,pl a beutalókat is a védőnő adja ki úgy,hogy az orvosi pecsét már rajta van,a védőnő meg úgy tölti ki meg azt kérhet pl egy labor beutalóján amit csak akar,a kutya sem foglalkozik vele!!Ezért is mentem be a kórházba ,,felülvizsgáltatni,, és hát itt is van az eredménye.

10 és fél kilót híztam eddig összesen,és ennyire erős diétára fogott,hogy sem kenyér,sem tészta,sem semmi ami jól esne!

Úgyhogy az étrendet ő szépen össze állította nekem,és aszerint kell étkeznem. :/

Hármas voltam.

2013. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 7,7 lett a 120 perces terhelésem. A belgyógyász közölte, hogy újra kellene terhelnie, de ő nem terhelget még egyszer, "kijelentjük terhességi diabétesznek". De ezt szó szerint így. Cukormentes diétát írt elő. A nőgyógyászom azt mondta, ez nem terhességi diabétesz, ez egy határérték, ami igényel odafigyelést, de nem kell szigorú diétát folytatnom.Kerüljem az édességet, és a szénhidrátokat, amennyire tudom. Egy másik nőgyógyász szintén megerősítette, hogy nem terhességi diabétesz, csupán határérték, de ő volt az első, aki megkérdezte, hogy ettem-e előtte napokban édességet, mire én mondtam, hogy kerültem, de a vérvétel előtt volt a szülinapom, amire a barátnőm egy tortával lepet meg, így ettem egy szeletet. A védőnő meg 150 g-os szénhidrát diétára akart fogni. Ja és a belgyógyász jóvoltából, a terhesség végéig 2 hetente kontrollra kell járnom.

Szóval a kérdésedre válaszolva, szerintem mivel 7,8 alatt van, jó az eredményed, de az, hogy hogyan tovább, orvosa válogatja. Az igazság az, hogy erről leginkább (tudtommal) a belgyógyász dönt.


27hkm

2013. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem 7,6 lett és 180 grammos diétát írtak elő és egy darabig minden étkezés után mérnem kellett a vércukromat. Hát, baromira nem volt rendben, diéta mellett viszonylag jók voltak az értékek, de ha kicsit is eltértem tőle, rögtön magasakat mértem. Szóval nagyon figyelj oda! Mert nem neked, hanem a babádnak árt, ha magas a cukrod.
2013. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 8. válaszolóval. Leírom neked az én esetemet:

Nekem a 120 perces 7,1 lett, ami simán a normál tartományba esik, bár kicsit azért magas. A dokim azt tanácsolta, hogy kerüljem a cukrokat, de egyebet egyenlőre nem kell tenni, majd 32 hetesen újra csinálunk egy terheléses tesztet, amit a dokim előre megjósolt, hogy ő szerinte az már magas lesz. Így is történt, akkor már 8,4 lett a 120 percesem. A dokimnak igaza lett. Innentől kezdve 180 g szénhidrát diétát kellett tartanom, szigorúan betartva. Mikor ellenőrízték a diéta melletti értékeimet, azok teljesen jók voltak, használt a diéta.

Annak, aki a védőnőjét hibáztatja: A védőnőd valószínüleg találkozott már jó néhány hasonló esettel és a Te és a kisbabád érdekében tanácsolta a diétát. Nem szídni kellene, hanem megköszönni neki! A diabetológián meg persze hogy nem foglalkoznak veled, mert határérték alatt van a cukrod, ők csak azokkal foglalkoznak, akiknél már tényleg gond van, ők a betegeket kezelik. Viszont a védőnő a megelőzésben/prevencióban tevékenykedik. Minél előbb elkezded a diétát, annál kevesebb kárt okoz a rejtve maradt magas vércukor.

Ja és összesen 5 kg-ot híztam az egész terhesség alatt (168 cm és 60 kg-mal kezdtem, tehát nem azért híztam keveset, mert duci voltam), vagyis a súlynak nem sok köze van abban, hogy kialakul-e a cukorbetegség.

2013. febr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!