Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha a páromat nem...

Mit tegyek, ha a páromat nem érdekli, hogy babát várunk?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, ha a páromat nem érdekli, hogy babát várunk? Szerettem volna megtartani, de ő nem szól bele, hogy mi legyen a baba sorsa. Nem örül neki, mint az 5 éves lányunknak. De miért? Mitől tart? Nem árulja el.

2013. jan. 22. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Én sem szeretnék még 1 gyermeket! leginkább azért mert nem akarok még 1x hónapokig éjszakázni!

32/f

2013. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Jó a kapcsolatotok?Azért ez egy olyan komoly dolog hogy csak kellene magyarázatot adnia miért nem szeretné.Vagy akkor miért nem vigyázott?
2013. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyszerűen meg kell beszélni. Egy gyerek eleve két ember felelőssége, és a felelősség súlya alól a párod sem bújhat ki. Persze, benned van a baba és te szülnéd meg, de a gyerekvállalás nem arról szól, hogy egy valaki akarja, egynek meg mindegy. Szóval, helyette okot nem mondhatok, de ezt s.o.s. meg kell beszélni, őszintén, nyíltan. A helyedben azért biztosítanám előre, hogyha nem akarja, azt is elmondhatja, csak beszéljétek meg. Közös érdek: a tied, a párodé, és a magzaté.
2013. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 100%-osan vele kell leülnöd erről beszélni. Az én párom várta azt hogy mikor lesz pozi a teszt de mikor felkeltettem megmutatni neki hogy az lett először örült neki utána jött egy időszak amikor teljesen hidegen hagyta a téma legalábbis nekem ez jött le belőle eközben ő folyamatosan járatta a kis buksiját hogyan tudnánk a legjobban kijönni a kevéske pénzből amink van. Miután voltam nőgyógyásznál és megmutattam neki a képet leültünk megbeszélni az egészet. Mármint hogy nagyon örülünk a babának de nehéz lesz mivel nekem csak időszakos munkám van és addig tudunk vásárolgatni amíg ez a munka tart, így arra az elhatározásra jutottunk hogy a neten lehet olcsón jó használt dolgokat venni de nem mindent. Mióta kiöntöttük egymásnak a félelmeinket azóta mind ketten repesünk a boldogságtól és bár korán elkezdtük a baba kelengyéjét is össze állítani.


Üljetek le egymással beszélni nyíltan ha kell kezdeményez te mondd el neki hogy neked milyen félelmeid vannak ezzel kapcsolatban. Így elérheted hogy ő is megnyíljon.

Személyes véleményem (tippem) az hogy úgy érzi hogy még nem készült fel a második gyermek vállalására.

2013. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jónak tűnik a kapcsolatunk, bár vannak nehézségek, amire csak azt mondja, hogy mindenhol vannak. Szülei meg azt mondják, hogy mindenhol a nő tartja össze a családot. De szinte egyedül?

Azt mondja, hogy szeretné, mert szereti a gyerekeket, de még sem nyúl hozzá, nem simítja meg vagy valami, mint a másik babát. Még a szülei sem tudnak róla.

Sajnos nem tudunk sok mindent megbeszélni.

Lányunknál is én vásároltam be mindent, gondolja megoldom. Egyszer mondtam, hogy menjünk el együtt egy megnyert termékért. Erre azt mondta, hogy nincs benzin, akkor tankoljak.

Én is mondtam, hogyha nem akarja menjünk el együtt elvetetni. Erre azt mondja, hogy akarja, de nem tudja.

Hívtam UH-ra, de azt mondta, hogy nem kéredzkedhet el. Bezzeg a lányunknál mindig eltudott.

Megmutattam neki a képeket, tetszett is neki, de másnap már megint közömbös volt.

Neki ő a harmadik gyermeke lesz.

2013. jan. 22. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiak is közre játszhatnak, biztos bele gondol, most már 3 gyerekre kereshet, neki még kevesebb marad magára, és ezt elő tudja e teremteni!!!?

Na meg akkor ezek szerint külön kasszán vagytok, nem mondtok el mindent egymásnak őszintén, nem tudtok mégeggyezni...

Ez nem kapcsolat, ez olyan mintha a szomszéd lenne!

2013. jan. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én elmondok mindent túl őszintén, ő nem igazán beszél.

Nem egyezkedünk, én lenyelek mindent.

Szomszéd?

2013. jan. 23. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Ugyanebbe a cipőbe járok... :(

30 hetes terhes vagyok.

A páromat elkezdte nem érdekelni a baba már egy ideje.

Nekem kell megvennem mindent egyedül, anyagilag sem járul hozzá a dolgokhoz.

Neki van 2 gyereke nem tőlem, de ők velünk élnek és én mindig is hozzájárultam az ő dolgaihoz anyagilag is és többnyire én nevelem őket.

Nem értem hogy mi történt velünk hiszen olyan boldogok voltunk... :(

Most meg velem sem törődik és a baba sem érdekli... :(

Veletek mi van?

Te hány hetes vagy??

2013. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!