Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újabban minden szüléshez...

Újabban minden szüléshez alkalmaznak oxyt, valóban ennyire nélkülözhetetlen lenne?

Figyelt kérdés
Én utoljára 9-évvel ezelött szültem és most vagyok 39 -hetes terhes . Akárhol beszélgetek vagy olvasok a dolgok után az oxyt hangoztatják . Három szülésem alatt egyszer sem alkalmaztak pedig az első kettő nem volt éppen rövidke szülés . Nem értem ,hogy ez ma már rutin lenne . Tehetek ellen ha nem szeretnék kapni ,mert sokan szidják is . Persze ha túlhordás van úgy tudom kikerülhetetlen pedig a két lányomat túl is hordtam bő egy egy héttel és akkor sem inditottak vele hanem megvárták az idejét mig maguktól szépen kibújnak .

2012. dec. 18. 19:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
egy idő után 2 percesek lettek,csak nem tágultam,6 óra alatt 1 centit. Aztán amikor váltás volt,akkor átültettek a labdára vajúdni,és akkor indult meg a tágulás rendesen. Engem kifejezetten idegesÍtett ráadásul a branül. Szerntem semmi értelme nem volt az oxynak. NEm a fájásokkal volt nálam a gond,hanem a tágulással.
2012. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Akkor ez is egy újabb negativum az oxiról és hozzáteszem folyamatosan ilyeneket hallok .Egy két pozitiv megnyilvánulás van róla de rengeteg a negativum , a tapasztalatnak pedig jobban hiszek még az orvosi diplománál is !

Gratulálok a kisbabádhoz a lényeg ,hogy már ott van melletted éppen egészségesen ! Jó lenen már itt tartani . Utána pedig én már csak unokázni fogok de nem irigylem a lányaimat ,hogy ilyen sok mindennek kivannak téve és x év múlva még kitudja mit találnak ki .

2012. dec. 19. 10:22
 13/17 Ildikó1982 ***** válasza:
Nekem el fojt a magzatvizem ezért kaptam inditot de nem tágultam semmit annyit kaptam hogy teljesen ki fáradtam a baba szívhangja ugrált tőle akkor le vetek róla jó let,de a fájásaim múltak aztán császár.Az a jó ha magától be indu.
2012. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, én kétszer szültem, egyszer sem kaptam.
2012. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én olyan kórházban szültem ahol a természetes szülést pártolják, mégis kaptam oxit. Gondolom nem azért, mert siettek. Hajnali 2kor folyt el a vizem és egyből 5 perces "fájásaim" lettek. Viszont még reggel 9re sem tágultam semmit. Ha hagytak volna, akkor még 2 napig ott feküdtem volna a szülőszobán.
2012. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves moira!

Ez megint más ez egy olyan helyzet lehetett amikor jobb ha kap az ember .

2012. dec. 19. 15:40
 17/17 A kérdező kommentje:

Én is azt szeretném ha magától indulna be és ha minden ok nem is hagyom ,hogy egy hét után inditozzanak . Minimum 10 napot vártak azelött is .Minket nem kell sürgetni .Főleg ,hogy a legtöbb esetben egyszerüen elvan csak számitva a terminus .

De ! Remélem ,hogy a fiatalúr ezt meg sem várja és napokon belül kibújik .:)

2012. dec. 19. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!