Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újabban minden szüléshez...

Újabban minden szüléshez alkalmaznak oxyt, valóban ennyire nélkülözhetetlen lenne?

Figyelt kérdés
Én utoljára 9-évvel ezelött szültem és most vagyok 39 -hetes terhes . Akárhol beszélgetek vagy olvasok a dolgok után az oxyt hangoztatják . Három szülésem alatt egyszer sem alkalmaztak pedig az első kettő nem volt éppen rövidke szülés . Nem értem ,hogy ez ma már rutin lenne . Tehetek ellen ha nem szeretnék kapni ,mert sokan szidják is . Persze ha túlhordás van úgy tudom kikerülhetetlen pedig a két lányomat túl is hordtam bő egy egy héttel és akkor sem inditottak vele hanem megvárták az idejét mig maguktól szépen kibújnak .

2012. dec. 18. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azért ha nem jött volna az elsö lanyaid akkor azt is indították volna.


èn is túlhordtam az elsöt d és 10 napot ráhuzattak és akkor magától beindult.


én is elleneztem de nekem eleve a korház is ellenzi a müvi beavatkozást, így csak akkor kaptam volna ha tényleg szükséges.

viszont meglepett a barátnöm, hogy reggel 6-kor beindult normál szülés 8-kor megjelent az orvosa (aki akkor rendesen dolgozott), és hogy még ebéd elött meglegyen bele nyomott egy oxytocint. erre a barátnöm istenitette hogy nem kellett olyan sokáig vajúdnia. Annyira szétszakadt hogy mai napig fájdalmai vannak ha idöváltozás van, és mikor kérdezem hogy megérte az oxytocin még most is azt mondja hogy igen mert nem kellett sokat vajúdnia.

2012. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem burkot repesztettek,de nem kaptam oxyt(ez most volt áprilisban).
2012. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az miért jó ha egy egy órát sporól az ember és valami brutál fájdalmakat okoznak neki? Amúgy is a vége kemény de állitólag mégis más az amit a szervezet maga produkál és nem a külsős dolgok . Nincs idejük a folyamatot megvárni vagy m,i ?? Mert ha mit tudom én már tizenórája vajúdik valaki akkor azt mondom jó ha úgy érzi kapja de egy két óra után ugyan minek ??

Nem értem de lehet én vagyok csak ilyen maradi ősanyás felfogású . :)

Én ha tehetem kihagyom sokkal jobban félek az ilyen dolgoktól mint a természetességtől.

Egyébként is az infúzióban megy ha jól tudom ugye ??

Akkor pedig még feküdni is kötelező gondolom amig nyomatják a brutál fájdalmakat . Sokan akkor kérnek EDDÁT is emiatt a baba szivhangja is van ,hogy nem kielégitő az oxy után ,és a vége talán a császár is lehet .Nem tartom ezeket normális dolgoknak !Hozzáteszem ha nem muszáj !!

2012. dec. 18. 19:58
 4/17 A kérdező kommentje:

Burokrepesztés nálam is lehetett két esetben is azért csak lehetett mert a a nagyobbik lánykámnál tudom mikor csinálták de a kisebbiknél fel sem tünt . :O

Jobb is igy . :))

A fiamnál elfolyt a magzatvizem szóval ott egyértelműbb a dolog .

A burokrepesztés neked már vajúdás közben történ t vagy úgy inditottak? Az még egy jobb dolog mint az oxy legalábbis nekem jobban hangzik .

2012. dec. 18. 20:02
 5/17 anonim ***** válasza:
Én 5 perces fájásokkal értem a kórházba,a doki burkot repesztett és rá elég hamar megszületett a kisbabám. :) 2. voltam.
2012. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy vki nem látja értelmét, mert nem tanult 6 évet az orvosin, meg még 5 évet a nőgyógyász szakvizsgáig, attól még lehet neki értelme.

Nyilván akkor adják, ha az orvos indokoltnak látja. Ha mg indokoltnak látja, akkor nem kakaskodni kell vele, hanem elfogadni.

2012. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2 hete szültem,amikor felkerültem a szülőszobára 5 perces fájásaim voltak,burkot repesztettek,mert egy hete túlhordtam a kislányomat. Egyből belém nyomták az oxyt,amitől a fájásaim 3 percesek lettek,plusz jó kis hányingerem lett,még hánytam is.Ez volt dél körül,este 9-re lement az oxy,fel is raktak egy újat egyből.Este 11re let t meg a babám,szerintem ez oxy nélkül is ment volna ilyen ütemben.
2012. dec. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én azért kaptam, mert bő egy nap vajúdás után csak 3 és fél újjnyira voltam kitágulva. Belázasodtam és epét hánytam. Annyira el voltam fáradva, hogy már "megváltás" volt az oxyval bő egy óra kőkemény fájdalom.

Nekem segített, de nem adták volna, ha minden rendben.

2012. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 6/8!

Egyetlen szóval sem irtam ,hogy teljesen értelmetlen lenne . DE az ,hogy ha kell ha nem nyomatják csak mert igy gyorsabb a szülés ami egyébként a világ legtermészetesebb dolga kéne ,hogy legyen és nem örökösen beleavatkozni ,szóval azzal NEM értek egyet és nem is fogok . Ez nem kakaskodás csak körülnéztem itt is és sikerült beszélgetnem egy két oxis kismamával akiknek bizony nem vált hasznukra ,sőt volt olyan ahol a a babának sem .Régebben is tanultak a dokik de nem alkalmaztak ennyi felesleges dolgot csak mert ez mind mind pénz lehet nem egyet érteni de bizony a legtöbb szükségtelen beavatkozás arról szól független attól ,hogy kell -e az a kismamának vagy jó -e a babának . Ez a sok "cukros "kismama . Akkor az elavult AFP -vizygálatnáá egy fals eredmény miatt az amino vizsgálat és sorolhatnám . Én ilyen vagyok azt szeretem ami természetes ,persze ha a babám vagy az én érdekeim úgy kivánják ,hogy bele kell avatkozni a dolgokba hát tegyék de okon ok nélkül nem kéne . Szültem a kilencvenes években babát szóval tudom miről beszélek ,fele ennyi vizsgálat nem volt és sokall stresszmentesebb és kellemesebb volt a terhességem mint a kis utolsómmal most . Majd négy kg-os gyönyörű egészséges fiam lett . Rengeteg felesleges vizsgálat és szülés körüli "gyorsitok " nélkül !Ne legyenek ilyen kényelmes sok hat éve tanult mai orvos ,ha meg nincs ehhez kedve /ideje menjen perecesnek !:)

2012. dec. 19. 09:50
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 7/9!

Folyamatosan 3 -perces fájásaid voltak estig ??

És itt is ,hogy a burokrepesztés után egyből az oxi az meg mi ??Miért nem lehetett várni vele ? Ez semmi más csak a gyorsan szülni és kidobni az anyukát c. elmélet bárki bármit is mond hiszen meg sem várják ,hogy magától beinduljon esetleg . Van akinek egyébként az egész folyamatot hátráltatja egyikünk szervezet sem egyforma és emiatt nem is egyformán reagálunk az adott dolgokra .

2012. dec. 19. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!